P0

Uostas ir jūra

Vėjo jėgainėmis domisi estai ir olandai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-13


Pirmadienį Klaipėdos uoste lank4si ir jūrinio vėjo plėtra Baltijos jūroje domėjоsi įmonių „Saare Wind Energy“ ir „Van Oord“ atstovai.

Jie buvo supažindinti su uostu, jame vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis, pristatytos Klaipėdos jūrų uosto vystymo kryptys, vykdomi projektai. Daugiausiai dėmesio skirta atviroje jūroje šalia Klaipėdos numatytam vėjo jėgainių parko projektui aptarti, pristatytos potencialios teritorijos šio verslo plėtrai Klaipėdos uoste.

„Saare Wind Energy“ yra Estijos vėjo jėgainių parko jūroje vystytojas. Į pietvakarius nuo Estijos Saremos salos numatoma jūroje pastatyti 100 vėjo jėgainių, kurių galia siektų 1400 MW. Projektas taip pat apima sistemos, kuri sujungs vėjo jėgainių parką jūroje su Estijos sausumos tinklu, statybą. „Saare Wind Energy“ įkurta 2014 m., vienas iš įmonės akcininkų – Nyderlandų įmonė „Van Oord“. 150 metų besispecializuojanti laivybos srityje, „Van Oord“ daugiausiai užsiima gilinimo darbais, taip pat yra stiprus žaidėjas jūrinio vėjo energetikos versle.

700 MW vėjo jėgainių parko statybų Baltijos jūroje Lietuvoje pasirengimo etapas jau yra prasidėjęs.

Uosto direkcija praneša, jog investuotojai bus atrinkti konkurso būdu, o maždaug 30 kilometrų nuo kranto nutolusių vėjo jėgainių parką ketinama pastatyti iki 2030-ųjų.

Šių metų gegužę Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Klasco“ pasirašė investicinę sutartį, pagal kurią bus vystoma uosto infrastruktūra, reikalinga planuojamai jūrinių vėjo elektrinių plėtrai. Investicijos į Smeltės pusiasalio infrastruktūrą gali siekti apie 27 mln. eurų.


  2022-06-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt