P0

Fotoreportažai, Nuomonės

Niekur nevedantys dviračių takai – kad būtų ką remontuoti? (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-07-23


Nesu iš tų, kuri labai keiktų uostamiesčio dviračių takus, nors jais šiltuoju metų laiku naudojuosi gana dažnai. Kaip bežiūrėtum, tačiau dviratininkams skirtų trasų mūsų miestelyje yra gana nemažai, o kai kurios iš jų – net ir labai neblogos.

Visgi vienas dalykas mane ir stebina, ir juokina. Tai keista, įvairiose miesto vietose besikartojanti tendencija, kai pradėtas tiesti dviračių takas staiga nutrūksta pačioje reikalingiausioje vietoje. Tokių trūkių ypač daug yra Taikos pr., apie tai rašiau lygiai prieš metus. Netrūksta jų ir Šilutės plente bei kitose miesto vietose.

Kam skirtas vos 100 metrų dviračių takas, kuris baigiasi ties Irklų g. esančiu socialiniu daugiabučiu? Palmiros Mart nuotr.

Naujausias ir, ko gero, kurioziškiausias pavyzdys galėtų būti naujas dviračių takas Smiltelės gatvės atkarpoje.

Praėjusią vasarą buvo atnaujinta Smiltelės g. dalis, esanti tarp Taikos pr. ir Minijos g.

Šalia jos, maždaug už 100 metrų nuo sankryžos su Taikos pr., atsirado juokingai trumpas dviračio takas, kuris baigiasi ties Irklų g. esančiu socialiniu daugiabučiu. Kam jis skirtas ir koks jo tikslas? Gal specialiai dviratininkams paerzinti?

Nes toliau, juo bandant minti link Minijos g., jau tenka važiuoti arba kelio dalimi, arba šaligatviu, o dar trumpesnė, vos keliolikos metrų tako atkarpa „iššoka” tik ties „Autoaibe”, kitoje gatvės pusėje. Kaip suprantu, tą atkarpėlę nusitiesė patys „Autoaibės” (ar kitos ten esančios įmonės) savininkai, tad jų kaip ir nėra už ką kaltinti.

Kalčiausi šioje situacijoje, mano galva, yra Smiltelės g. atnaujinimo darbų užsakovai, dėl nesuvokiamų priežasčių nematę reikalo šalia naujosios atkarpos nutiesti vos puskilometrio ilgio dviračių taką, kad juo nuo „Molo” prekybos centro būtų galima saugai patekti į Minijos g. esantį dviračių taką.

Palmiros Mart nuotr.

Pastarasis, beje, irgi tradiciškai nutrūksta pačioje reikalingiausioje vietoje, neprivažiavus Naujosios perkėlos – tuoj už Baltijos pr., vedančio į Centrinį Klaipėdos terminalą.

Tiesa, nuo Naujosios perkėlos pusės liepą prasidėjo dviračių tako ir šaligatvio remonto darbai, tačiau ar būsima atkarpa bus tik fragmentinė, t.y. ar vėl uostininkai susiremontuos jiems priklausančią šaligatvio dalį, ar dviračių takas visgi susijungs su Minijos g. taku toje vietoje, kur jis nutrūksta, sužinosim, ko gero, tik tada, kai darbai bus baigti.

Palmiros Mart nuotr.

Apie tai, jog tolimesnėje Minijos g. atkarpoje iki pat sankryžos su Pilies g. dviračio tako nė su žiburiu nerasi – jau būtų kita kalba.

Tuo metu dėmesio vertu pastebėjimu apie kitoje miesto pusėje – Melnragėje, Vėtros g., esančią ir niekur nevedančią dviračio tako atkarpą mūsų portale dar praėjusių metų spalį dalinosi aktyvi gamtosaugininkė, asociacijos „Žalia banga” pirmininkė Dalia Žukienė.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Savo ruožtu savivaldybės klerkai šią vasarą ėmėsi naujos iniciatyvos – puolė taisyti anksčiau paliktas kliurkas, skelbdami atkuriantys ar remontuojantys vieną po kitos trūkstamas jungtis tarp jau seniau nutiestų dviračių takų.

Kodėl jos savo laiku buvo paliktos, kaip ir minėtoji Smiltelės g. – klausimas retorinis. Gal kad po kelerių metų vėl būtų ką tiesti ir remontuoti?


  2022-07-23

  4 komentarai “Niekur nevedantys dviračių takai – kad būtų ką remontuoti?”

  1. AvatarMArijus (IP: 85.232.128.55)
  2. AvatarKlaipediete (IP: 86.100.58.98)

   Miesto klerkai nevažinėja matyt dviračiais! Kitaip tokiu nesąmonių neišdarinetu! Vaziuoji 200m. tada takas dingsta, po 100 m. ar 300m. vel atsiranda.! 😄Tokiu atkarpų atkarpeliu pilnas miestas! 😄Būtų juokinga, jei nebūtų gaila dviratininkų, kurie patenka į beviltiškas situacijas. Kai tenka važiuoti gatve ar pėsčiųjų takais. 🤔😔

  3. AvatarKeistenybės (IP: 85.232.133.62)

   Dar viena nesąmonė,Taikos pr. dviračių tako ir pėsčiųjų susikryžiavimai,tai dviračių eina dešiniau,po kai kurio atstumo persimeta kairėn, po kelių šimtų metrų vėl dešiniau

   • AvatarTokių "susikryžiavimų" (IP: 86.100.137.239)

    pilna visame mieste.Ir tai rodo ne ką kitą, o vieningo projekto nebuvimą ir neatsakingą klerkų požiūrį į darbą.Sėdi savo kabinetuose, krapšto nosį ir gadina orą, nes nieko daugiau nemoka.O darbininkai per daug nesuka dau galvos ir padaro kaip jiems patogiau

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt