P0

Švietimas

Prestižinė britų mokslo leidykla išleido KU mokslininkų monografiją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-07


Prestižinė Oksfordo (Didžioji Britanija) leidykla „BAR Publishing“, dirbanti mokslinės literatūros rinkoje, išleido dviejų KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkų prof. Vlado Žulkaus ir prof. Algirdo Girininko parengtą monografiją „Lithuanian Baltic Sea Coasts during the Holocene. Sea Level Changes, Environmental Developments and Human Adaptations“ („Lietuvos Baltijos jūros pakrantės Holoceno laikotarpiu. Jūros lygio svyravimai, aplinkos raida ir žmonių gyvensena“).

„Lietuvos archeologijos mokslui tai – įvykis. Šio leidinio dėka apie mūsų tyrimus ir atradimus Baltijos jūroje sužinos plati tarptautinė auditorija“, – sako vienas iš knygos sudarytojų prof. Vladas Žulkus.

Monografijoje publikuojami 9 moksliniai straipsniai ir tematiką pristatantis sudarytojų žodis. Publikacijos parengtos 2018-2022 metais vykusio tarptautinio projekto „Mezolito – neolito žmonės ir Baltijos jūra: reliktiniai krantai ir gyvenvietės po vandeniu ir krante“ tyrimų pagrindu. Straipsnių autoriai atstovauja ne tik archeologijos mokslams, tyrimams prireikė ir zoologijos, botanikos, geofizikos bei geochemijos, miškininkystės žinių bei ekspertinių įžvalgų.

Švietimo vidus

Projektui vadovavęs prof. Vladas Žulkus sako, jog kone ketverius metus trukęs tyrimas mokslininkams davė daug žinių ir įdomios medžiagos apmąstymams apie Baltijos pakrantės formavimąsi bei jį įtakojusius veiksnius.

Tai, kad šio tyrimo moksline medžiaga susidomėjo tarptautinėje mokslo leidykloje dirbantys leidėjai, anot profesoriaus, dėsninga – priešistorės žmonių gyvensenos tuometėse jūrų pakrantėse ypatumai yra aktuali tema ne tik Baltijos jūros tyrinėtojams. Pasiūlymas iš Didžiosios Britanijos leidėjų gautas po vieno iš projekto dalyvių pranešimo Europos archeologų asociacijos kongrese Barselonoje. BAR („British Archaeological Reports“) tarptautinėje serijoje tai pirmasis Lietuvos mokslininkų darbas. Nuo 1974-ųjų dirbanti leidykla skelbiasi išleidusi daugiau nei pusketvirto tūkstančio pavadinimų mokslinių leidinių. KU BRIAI mokslininkų parengta monografija išleista anglų kalba, jos vertimas į lietuvių kalbą, anot autorių, neplanuojamas. Knyga prekiaujama tik „BAR Publishing“ leidyklos e.knygyne


  2022-11-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt