Prestižinė britų mokslo leidykla išleido KU mokslininkų monografiją

Švietimas

Prestižinė Oksfordo (Didžioji Britanija) leidykla „BAR Publishing“, dirbanti mokslinės literatūros rinkoje, išleido dviejų KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkų prof. Vlado Žulkaus ir prof. Algirdo Girininko parengtą monografiją „Lithuanian Baltic Sea Coasts during the Holocene. Sea Level Changes, Environmental Developments and Human Adaptations“ („Lietuvos Baltijos jūros pakrantės Holoceno laikotarpiu. Jūros lygio svyravimai, aplinkos raida ir žmonių gyvensena“).

„Lietuvos archeologijos mokslui tai – įvykis. Šio leidinio dėka apie mūsų tyrimus ir atradimus Baltijos jūroje sužinos plati tarptautinė auditorija“, – sako vienas iš knygos sudarytojų prof. Vladas Žulkus.

Monografijoje publikuojami 9 moksliniai straipsniai ir tematiką pristatantis sudarytojų žodis. Publikacijos parengtos 2018-2022 metais vykusio tarptautinio projekto „Mezolito – neolito žmonės ir Baltijos jūra: reliktiniai krantai ir gyvenvietės po vandeniu ir krante“ tyrimų pagrindu. Straipsnių autoriai atstovauja ne tik archeologijos mokslams, tyrimams prireikė ir zoologijos, botanikos, geofizikos bei geochemijos, miškininkystės žinių bei ekspertinių įžvalgų.

Projektui vadovavęs prof. Vladas Žulkus sako, jog kone ketverius metus trukęs tyrimas mokslininkams davė daug žinių ir įdomios medžiagos apmąstymams apie Baltijos pakrantės formavimąsi bei jį įtakojusius veiksnius.

Tai, kad šio tyrimo moksline medžiaga susidomėjo tarptautinėje mokslo leidykloje dirbantys leidėjai, anot profesoriaus, dėsninga – priešistorės žmonių gyvensenos tuometėse jūrų pakrantėse ypatumai yra aktuali tema ne tik Baltijos jūros tyrinėtojams. Pasiūlymas iš Didžiosios Britanijos leidėjų gautas po vieno iš projekto dalyvių pranešimo Europos archeologų asociacijos kongrese Barselonoje. BAR („British Archaeological Reports“) tarptautinėje serijoje tai pirmasis Lietuvos mokslininkų darbas. Nuo 1974-ųjų dirbanti leidykla skelbiasi išleidusi daugiau nei pusketvirto tūkstančio pavadinimų mokslinių leidinių. KU BRIAI mokslininkų parengta monografija išleista anglų kalba, jos vertimas į lietuvių kalbą, anot autorių, neplanuojamas. Knyga prekiaujama tik „BAR Publishing“ leidyklos e.knygyne

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Piliavietės grįžimas miestui: istorija jau siekia pusšimtį metų

Vienas iš ryškiausių sovietmečio urbanistinių Klaipėdos pokyčių – miesto gimimo vieta, kurioje iki XVIII a. pabaigos stovėjo pilis, tapo uždara ...
2024-04-05
Skaityti daugiau

Miestas

Iš Baltijos jūros dugno iškelti archeologų radiniai - Klaipėdos „Akropolyje“

Klaipėdos „Akropolyje“ pristatoma Klaipėdos universiteto (KU) parengta paroda, kurioje eksponuojami akademiko prof. habil. dr. Vlado Žulkaus ir povandeninių archeologų komandos ...
2024-03-07
Skaityti daugiau

Svarbu, Veidai

Po burėmis: savojo kelio beieškant

Praėjusiais metais Klaipėdoje startavo projektas „Burių miestas”, kuris vyks trejus metus. Šiuo projektu siekiama mieste įgyvendinti daugiau jūrinės kultūros, buriavimo, ...
2024-02-24
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This