P0

Svarbu, Transportas

Smiltynės perkėla plaukia į Klaipėdos viešojo transporto sistemą (8)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-02-02


Nuo šiol Klaipėdiečio ir „Klaipėdos keleivinio transporto” kortelėmis jau galima atsiskaityti ir už AB „Smiltynės perkėla”, keliančios per Kuršių marias, paslaugas. Tiesa, taip atskaityti dar galima tik už pilną bilieto kainą – be lengvatų.

Be to, Klaipėdiečio kortele galima atsiskaityti tik jei ji papildyta pinigais ir  yra fizinė, o ne virtuali. Lygiai taip pat bus galima atsiskaityti ir už vandens transporto paslaugas Dangės upe, kurios bus pradėtos teikti pavasario pabaigoje.

Informacija apie naujovę – ir švieslentėse. Artūro Šulco nuotr.

Tokių kortelių turėtojai jų privalumas keldamiesi į Smiltynę ypač pajus vasarą, kuomet prie bilietų kasų nusidriekia eilės: jie galės eiti tiesiai prie vartelių, skenuoti kortelę ir – pirmieji į keltą.

Tiesa, šios naujovės startas yra gana vėluojantis – paslaugą žadėta įdiegti dar pernai gegužę.

Be to, kol kas tokiu būdu atsiskaityti nebus galima keliantis su dviračiais. Tai ypač aktualu Naujojoje perkėloje, kur daugumą besikeliančiųjų sudaro dviratininkai. Pažadėta, jog ši sistema bus įdiegta vėliau.

Paklaustas, kada panašiai bus galima atsiskaityti ir traukiniuose, Klaipėdos keleivinio transporto vadovas Andrius Samuilovas teigia, jog ši įstaiga tam yra pasirengusi, ir davė suprasti, kad kamuolys – AB „Lietuvos geležinkeliai” rankose.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pristatymo metu teigė, kad tai yra alternatyva „vis nesibaigiančiai populizmo puotai” apie nemokamą viešąjį transportą. 

Smiltynės perkėlos vadovas Mindaugas Čiakas pabrėžė, jog jo vadovaujama  įmonė jungia Klaipėdos žemyninę dalį su kita jos dalimi Kuršių nerijoje – Smiltyne. Per metus pirmyn ir atgal perkeliama apie du milijonus gyventojų. Daugiau nei pusė jų – Klaipėdos gyventojai.

Pristatant naujovę A. Samuilovas pabrėžė, kad paslaugų spektras bus plečiamas: tobulinami elektroniniai instrumentai, kad netrukus kortelėmis atsiskaitant būtų įvertintos ir taikomos nuolaidos.

Transporto straipsnių vidus kompas


  2023-02-02

  8 komentarai “Smiltynės perkėla plaukia į Klaipėdos viešojo transporto sistemą”

  1. AvatarKlaipėdietė (IP: 80.139.142.216)

   Nuo kada p.Samuilovas Klaipėdos keleivinio transporto direktorius?kiek žinome l.e.pareigas,juk laukia grįžtančio p.G.Neniškio į savo vietą? Nebent kažką nežinome?

  2. AvatarAnonimas (IP: 84.32.194.168)

   Apmokejimas paprasta banko kortele wireless budu Lietuvoje kazkaip yra nepasiekiamos technologines aukstumos…

  3. Avatarneringa (IP: 88.118.161.240)

   galėtų dar plaukti į normalią laukimo salę – senojoje perkėloje viską uzurpavo kavinė, keleiviai net nebetelpa. O statė už valdiškus pinigus būtent su tikslu, kad keleiviai turėtų kur laukti. Rezultatas – nei į WC nueiti nei nuo lietas pasislėpti, nebent mokėk kavinei.

  4. AvatarXXI amžius (IP: 90.131.39.49)

   2023 metai. Vis dar reikia turėti plastikinę kortelę, QR kodo e-kortelė per didelis iššūkis.

   • AvatarXXI amžiui (IP: 88.118.11.184)

    Fizinė kortelė yra daug greitesnio veikimo instrumentas. Nereikia rūpintis jos tiksliu pozicionavimu validatoriuje, pagauna per atstumą. O va skenuojant dar reiktų nutaikyti. Tą problemą turi ir esami perkėlos popieriniai bilietai, netiksliai pridėjus ne visada iš karto nuskaito. Dabar kaip dabar, bet sezoninio piko metu tos papildomos sekundės yra svarbios… Galų gale, niekas Jūsų neverčia naudotis e.bilieto kortele. Galite ir toliau atsiskaityti senoviniu būdu

   • AvatarXXI (IP: 90.131.39.49)

    Girdžiu tik tuščius pasiteisinimus apginti savo neveiklumą. Net Šiauliai turi QR trumpo laikotarpio autobuso biletus su galimybe su persėsti į kitą autobusą per 30 min.

   • AvatarVadimas (IP: 78.57.221.12)

    Bilietai, pirkti per Smiltynės Perkėla programėlę, yra būtent su QR kodu, ir puikiausiai skenuojami.
    Tai kad techninės problemos nėra.
    Nepakankamai gerai tie skeneriai veikia ? – reikia pakeisti geresniais.
    Tik tiek.

   • Avatarto Vadimui (IP: 78.63.37.48)

    Kiek pamenu perkėlos bilietai yra ne su QR, o su BAR kodu, kuris yra visiškas š, nes turi dideles nuskaitymo problemas. Taip pat yra nesąmoningas bilietų automatas, kuris su bilietu išduoda dar viena popieriuką. To nežinantys, dažnai palieka bilietą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt