Su poliklinika atsisveikino dėl teisėsaugos ir politikų spaudimo?

Svarbu, Sveikata

Daugiau nei prieš dvejus metus skambiai pradėtas Specialiųjų tyrimų tarnybos (SST) tyrimas dėl galimos korupcijos, piktnaudžiavimo bei kitų nusikalstamų veikų Klaipėdos miesto poliklinikoje, kurios steigėja yra Klaipėdos miesto savivaldybė, iki šiol vis dar tebevyksta. Tiesa, dalis bylos, ją išskyrus į atskirą tyrimą, jau baigta.

Klaipėdos miesto poliklinikoje L. Venckienė dirbo 26 metus. Palmiros Mart nuotr.

Šiuo metu tyrimą jau atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba, tačiau byloje yra sudaryta tyrimo grupė, į kurią įtraukti ir STT Klaipėdos valdybos pareigūnai. Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Donatas Blinstrubis.

Nors buvusiai ilgametei minėtos poliklinikos vadovei Loretai Venckienei buvę įtarimai byloje panaikinti, ji dar šį pavasarį nusprendė darbovietę palikti savo noru.

„Baigėsi mano kadencija, tiesiog nebedalyvavau konkurse”, – sakė ji.

26 metus poliklinikoje dirbusi L. Venckienė neslėpė, jog tokiam jos sprendimusi įtakos turėjo ir teisėsaugos „puolimas porą metų”.

Medikė įsitikinusi, jog šiame procese nepasieita ir be kai kurių politikų spaudimo, tačiau detalizuoti situacijos nenorėjo, pridūrusi tik, jog „jauniems politikams” labai reikėjo vadinamosios III poliklinikos pastato.

Esą kai kas puoselėjo planus minėtą pastatą nugriauti dėl verslo planų šalia statyti pramogų ir prekybos centrą, tik dabartinė valdžia pakeitė savo nuomonę.

„Aš viso to negalėjau pernešti, nusprendžiau, kad man sveikata brangesnė”, – apie priežastis, nulėmusias sprendimą trauktis iš pareigų, aptakiai kalbėjo iki šiol niekur nedirbanti medikė.

Jos teigimu, praėjusį spalį tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba jos atžvilgiu buvo nutrauktas, nenustačius nusikaltimo sudėties, bet prisiminti visų niuansų ji teigė nebenorinti.

„Aš noriu, kad mane pamirštų, man nėra kur skubėti, man dabar – „atšalimo” laikotarpis”, – sakė L. Venckienė.

Kada baigs tyrimą – neaišku

Kad jokie įtarimai L. Venckienei nepareikšti, patvirtino ir minėtam tyrimui vadovaujantis prokuroras. D. Blinstrubio teigimu, tarp dviejų asmenų, kuriems minėtoje byloje pareikšti įtarimai, viena yra Klaipėdos miesto poliklinikos gydytoja.

Tačiau kol tyrimas tebevyksta, jis sakė negalįs „daugiau detalizuoti duomenų”.

„Yra du įtariamieji ir vienas yra medicinos darbuotojas, o kitas – ne”, – sakė prokuroras, patikslinęs, jog antrasis asmuo poliklinikoje nedirba.

Paklaustas, kada beveik pustrečių metų vykstantis tyrimas gali būti perduotas teismui, prokuroras nesiėmė įvardinti tikslios datos.

„Kol kas nėra gautos visos reikalingos specialistų išvados, tai man sudėtinga pasakyti, kada mes jas gausime. Nuo to priklausys, kaip bus galima planuoti tyrimo baigimą”, – sakė prokuroras.

Anksčiau iš šios bylos buvo išskirtas atskiras tyrimas, baigtas teismo baudžiamuoju įsakymu. Kad tokiu būdu būtų galima baigti bylą, nerengiant posėdžio teisme, būtina, jog kaltinamasis pripažintų savo kaltę ir sutiktų su prokuroro pasiūlyta bausme.

Šių metų gegužę priimtu teismo baudžiamuoju įsakymu Klaipėdos miesto poliklinikos Šeimos medicinos skyriaus vedėjai Lilijai Jokubauskienei už 140 eurų kyšį buvo skirta 5000 eurų bauda. Tos pačios gydymo įstaigos bendrosios praktikos slaugytoja nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleista pagal laidavimą.

Pagal laidavimą nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti ir dar 10 asmenų, davusių kyšius medikei bei slaugytojai.

L. Jokubauskienė toliau eina tas pačias pareigas Klaipėdos miesto poliklinikoje.

INFORMACIJA

Klaipėdos savivaldybė šią savaitę pranešė, jog šiuo metu planuojama miesto polikliniką remontuoti.

Analizuojamos galimybės racionaliai išnaudoti visas pastato erdves, mažinti nenaudingus plotus, į kitus pastatus perkelti šiuo metu poliklinikos pastate veikiančias kitas įstaigas, kuriose iš viso dirba iki 300 darbuotojų. Numatoma, kad kapitalinis remontas poliklinikoje startuos 2026 metais, pastatas galės būti remontuojamas dalimis, todėl poliklinikos veikla remonto metu nesutriks. Atlikus viso pastato kapitalinį remontą, apie 2028 metus, atsivers galimybės čia sutelkti dar didesnį skaičių reikalingų specialistų ir paslaugų, analizuojamos galimybės sukurti stiprų medicinos centrą”, – rašoma savivaldybės pranešime.

21 Comments

 1. Konservatorių šaika ir Grubliauskas

  Tai norėjo žemė užgrobti?O konservatorius Petrauskas, Petrošius ,Dobranskis ir kt?
  O kai ten byla dėl žemės grobstymo, kur Petr….. dalyvavo?
  Žemės grobstymai buvo įvykdyti Tauralaukyje ,tyrimas buvo atliekamas…????.

  Reply
  • Tam konservatorių šaika..

   Neskaitinėk kvailų straipsnių, nes dažniausiai jie užsakyti !

 2. Vycka

  Palmira, ten tas Vycka nuotraukoje, geriausia Jūsų draugas? Palmira, ar žinote ką liaudyje vadinama polit prostitucija?

  Reply
 3. ???

  Ką vadiname liberalais, ar tuos, kurių vaikinai viskio dėžutėse pinigus transportuoja?

  Reply
  • Na ką jūs :)

   juos dabar ” patriotais ” vadina , o tuos , be ” dėžučių „, ” patriotai ” vadina komuniagomis 🙂

 4. Visiems

  Ponai, valdykitės.
  Ko kelti isterijas ir taškytis putomis.? Nemokat diskutuoti žmoniškai – eikit į ringą ! Apmaudu, Atviros Klaipėdos komentarų skiltis virsta TV3 budulių sueiga

  Reply
  • Ponui paciam

   reiketu priprast prie tiesesnio zodzio ir arsesnio diskusiju tono – cia jums ne roziu lysves su ciulbanciom lakstingalom, cia – laisvu, neuzombintu, turinciu kritini mastyma, zmoniu nuomoniu israiska. Taip pat ir tokiu nomoniu, kurios ne visiem patinka

 5. Liberalams

  Traukinis važiuoja į Vilnių manatkes susirinkit

  Reply
 6. Liberalus cinizmas ...

  Panašu esate iš tų ” labiau išsilavinusių ” liberaliųjų fanų ? Mąstymas ne jums ? ?Nevykėlis desperacijoje ? ___ AK . M
  Vainorius . 2023-10-02___Ir aukštesnė instancija patvirtino pažeidimus milijoniniame elektrobusų pirkimo konkurse (13) ___Apeliacinis teismas sutiko su pirmos instancijos sprendimu, jog uostamiesčio savivaldybės valdoma UAB „Klaipėdos paslaugos” (buvęs „Klaipėdos autobusų parkas”) pažeidė įstatymus vykdydama ne mažiau kaip dešimties elektrobusų pirkimo konkursą.

  Reply
 7. Ištikimi Komunistams

  Vaitkaus komunistinė komanda – nepavargot po kiekvienu komentaru varyt ant Liberalų? Gal jau susitaikysite, kad spėjote susimauti daug kur, dėl žiaurios nekompetencijos ir pagaliau pradēsite kalbėtis su visuomėnė?

  Reply
  • Liberalus cinizmas ...

   aimanuoji dėl buvusio ” komunizmo ” liberaliems nutraukimo ? Aimanuok . Atsirado ” visuomenė ” ? Liberaliųjų ” komunizmą ” jau ir teismai įvertino .

  • Ištikimi Komunistui Vaitkui

   Nusišnekėkot dabar ? desperacija? 😉 tik čia jau komentarų neišteinsite, ir neužblokuosite, kaip tą sėkmingai darote pas save KASDIEN.

  • Liberalus cinizmas ...

   Jūs toks beviltiškas ? Neskiriate liberalieji nuo liberalų ? ? Liberalieji gali būti, ir yra, tarp visų partinių ir ne partinių darinių . ” Konservatoriai ” seniau rašau „” .

  • Liberalus cinizmas ...

   jūs taip beviltiškai ” labiau išsilavinę ” , jog pezate apie kažkada kažkokį ” komunizmą ” , bet nesugebate vertinti kas įvyko vakar ar vyksta šiandien? Tarkime , kad ir jaunasis politikas Petrošius , norėjęs tapti miesto meru , ar jis ne liberalusis ? Politikuoti pradėjo su liberaliu Grubliausko komitetu , su juo buvo išrinktas į Klaipėdos m. tarybą ir ? KADENCIJOS METU ( manau apgavo liberalius rinkėjus ) rado ” vertybes ” su ” konservatoriais ” ir iškeliavo pas juos ? O ” konservatorius” , šių rinkimų ” veidas ” ponas Razbadauskas ? Kelintos ” vertybės ” rastos dabar tarp ” konservatorių” ? ? O šių rinkimų socialdemokratų sąrašas ne liberalus su politikais , dabar tik širdyje liberalais , ponais Grubliausku ir Cesiuliu ? Pradėkite mąstyti , o ne pezėti apie ” komunizmą ” , kurio jau seniai nėra ir matyti kas šiandien jums ” makaronus kabina ” . Tie , kurie girdėjo ” komunizmo ” pažadus , dabar vėl juos girdi , tik jums kažkaip nepavyksta susivokti ? Tų, girdėjusių ” komunizmo ” pažadus , apgauti jau nepavyks ? Liberaliųjų cinizmas man seniai panašus į buvusiųjų pažadus . Tokius niekinu .

 8. Anonimas

  Vėl išlindo Grubliausko šmėkla. Atsibodo iki šlykštumo.

  Reply
  • Liberalus cinizmas ...

   Už Grubliausko nugaros matosi ir Šulcas 🙂

 9. Liberalus cinizmas ...

  Štai ir paaiškėjo kodėl vyko mero Vaitkaus ir jo komandos puolimas ! Paaiškėjo kodėl pacientai buvo liberaliai kvailinami su visokiomis peticijomis ir straipsniais bei veidaknygių ” išmintimi ” . Mano galva vyko ir vyksta atviras kiršinimas . Manote jiems rūpi Jūsų sveikata ar patogumai ? Liberaliems ir konservatoriams ? ? Gydytojai sveikatos . _____Medikė įsitikinusi, jog šiame procese nepasieita ir be kai kurių politikų spaudimo, tačiau detalizuoti situacijos nenorėjo, pridūrusi tik, jog „jauniems politikams” labai reikėjo vadinamosios III poliklinikos pastato.

  ESĄ KAI KAS PUOSELĖJO PLANUS minėtą pastatą nugriauti dėl verslo planų šalia statyti pramogų ir prekybos centrą, TIK dabartinė valdžia pakeitė savo nuomonę.

  Reply
  • Komuniagos

   Dabartinė valdžia pakeitė nuomonę ir visus sukiš į vieną pastatą. Ir čia yra geris?

  • Kvailys ? Beviltiškas kvailys ?

   Niekas nieko niekur nekiš ! Liberalumas jau virto negalia ?

  • Liberalus cinizmas ...bukagalvi ,

   BEVILTIŠKAI liberalus išsilavinimas be kritinio mąstymo ? Iš VE. 2023-10-04 ___Sveikatos centro kūrimas: bendradarbiauti pasiruošusios daugiau nei 30 įstaigų ______Prie centro įkūrimo prisijungusios medicinos įstaigos yra įsikūrusios visoje Klaipėdoje ir tai atveria kelius pacientams gauti paslaugas kiekvienam patogioje vietoje“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus._______P.S. bukagalvi patryyyjote , tekste net planas įkeltas kur kokios gydymo įstaigos . Liks ir tavo 🙂 klaiku nuo bukumo ir liberalumo . Pradėsiu ilgėtis buvusių laikų , kada tokius gydė . ?

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Pradės projektuoti poliklinikos rekonstrukciją

Uostamiesčio savivaldybė skelbia, kad netrukus bus pradėtas rengti Klaipėdos miesto poliklinikos kapitalinio remonto techninis projektas. Miesto savivaldybė jau baigė konkursines ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

Regionas

Prokuratūros ieškiniai - dar trims Kretingos politikams (atnaujinta)

Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmai pranešė, kad sulaukė dar dviejų Klaipėdos apygardos prokuratūros civilinių ieškinių 2019-2023 metų kadencijos Kretingos rajono ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

Regionas, Svarbu

Ar Kretingos meras iš tiesų atsikratė teisėsaugos pretenzijų? (dar atnaujinta)

Praėjusią savaitę Klaipėdos apylinkės teismas palaimino prokuratūros ir Kretingos rajono mero Antano Kalniaus taikos sutartį, kurios šiam politikui prireikė dėl ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This