„Atviros Klaipėdos“ lapkritis: Tadas Grabys prieš Spyglį

Nuomonės, Svarbu

Lapkritį, apie kurį ši tradicinė „Atviros Klaipėdos“ ataskaita, sulaukėme Žurnalistų etikos inspektorės Gražinos Ramanauskaitės sprendimo dėl dar vieno Klaipėdos koncertų salės direktoriaus Tado Grabio skundo.

Tadas Grabys

Žinia, iki įsidarbinimo šioje uostamiesčio savivaldybės įstaigoje žurnalistu dirbęs T. Grabys jau buvo skundęs „Atvirą Klaipėdą“ minėtajai institucijai. Tada jam nepatiko, kad publikacijoje apie dviprasmišką jo nurodymą darbuotojams dėl Ukrainos palaikymo akcijų buvo pridėta ir iliustracija su įrašu jo „Facebook” profilyje. Inspektorė pernai šią T. Grabio pretenziją pripažino nepagrįsta, pats direktorius tokio sprendimo teismui neskundė.

Šią vasarą viešuoju asmeniu esantis koncertų salės vadovas jau nusprendė pakilti į kovą su Spygliu, aprašiusiu, kaip jis dalinosi savo nuoskaudomis iš JAV roko grupės „Imagine Dragons“ koncerto.

Nors prieš tai T. Grabys buvo išsiliejęs ne vienoje žiniasklaidos priemonėje, savo skunde inspektorei jis bandė aiškinti, kad Spyglys, perpasakodamas anas publikacijas paskelbė asmeninio pobūdžio informaciją, kad dygliuotasis iškraipė faktus ir, žinoma, formuoja neigiamą jo įvaizdį. Direktorius norėjo, kad inspektorė įpareigotų Spyglį rašyti paneigimą bei jo atsiprašyti ir t.t..

Visgi ir šįkart inspektorė konstatavo, kad T. Grabys skundžiasi nepagrįstai. Jau pačioje savo sprendimo pradžioje ji pabrėžė, jog pagrindinė skundžiamos publikacijos tema – humoristinio pobūdžio pasakojimas. Priminė dar kartą inspektorė direktoriui ir faktą, kad jis yra viešasis asmuo ir dėl to nesinaudoja vienoda teisine galimai pažeistų teisių gynyba kaip eiliniai privatūs asmenys.

„Skundo informacijoje pareiškėjas yra ironizuojamas, vis dėlto humoristine raiška paskelbtu feljetonu nėra siekiama suklaidinti skaitytojų, įtaigiai juos paveikti siekiant pateikti informaciją neteisingai, netiksliai, šališkai. <…> Atsižvelgiant į tai, kad pareiškėjas yra viešasis asmuo, publikacija humoristine raiška paskelbta feljetonu, kuriuo nesiekiama visuomenės klaidinti, o tik ironiškai pašiepti pareiškėjo patirtį renginyje, konstatuojama, kad skundo informacija pagrindinių visuomenės informavimo principų nepažeidė“, – rašoma inspektorės sprendime.

Jis per 30 dienų dar galėjo būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Šis terminas jau praėjo, iki šiandien iš minėtojo teismo nesulaukėme žinių, ar reikės bylinėtis su buvusiu žurnalistu, dabar užimančiu direktoriaus kėdę.

Pabaigai, kaip visada – apie praėjusio mėnesio finansus.

VšĮ „Klaipėda atvirai“ gavo 12 256,47 Eur pajamų: 2964,75 Eur pervedė juridiniai asmenys už paskelbtas nuorodas ir banerius, 396 Eur sudarė fizinių asmenų parama, 8280 Eur pervedė Vokietijos ambasada Lietuvoje rusiškos rubrikos projektui, 615,72 Eur gyventojų pajamų mokesčio paramos pervedė Valstybinė mokesčių inspekcija.

Praėjusį mėnesį išleidome 7985,55 Eur:

Atlyginimas žurnalistams – 2119 Eur

Bankiniai mokesčiai – 12 Eur

Mobilusis ir interneto ryšys – 58,67 Eur

Duomenų saugyklų nuoma – 11,12 Eur

Autobuso bilietai – 52 Eur

Paramos administravimo paslaugos – 0,86 Eur

Vertimo į rusų kalbą paslaugos – 669,43 Eur

Kuras – 114,02 Eur

Buhalterijos paslaugos – 80 Eur

Sodros mokesčiai – 692,65 Eur

Gyventojų pajamų mokestis – 572,34 Eur

Alga redaktoriui – 1645,49 Eur

Serverio nuoma – 140,82 Eur

IT paslaugos – 150 Eur

Telefono remontas – 67 Eur

E-siuntos paslauga – 0,15 Eur

Projekto „Istorinės Klaipėdos pėdos“ vizualiniai sprendimai ir edukacinės medžiagos parengimas – 1600 Eur.

10 Comments

 1. Koncertų salės direktorius!

  Įsivaizduojate kokio svarbumo persona!!! Gerai pagalvojus, tai kas čia per pareigos, kam jos reikalingos, kažkokia durnystė! Tai gal reikia Klaipėdos viešųjų tualetų direktoriaus, visų viešųjų parkavimo aikštelių direktoriaus…. žodžių visų visų šūdeliauskų direktoriaus. Ir po to turime visokius povus, kurie įsivaizduoja save dideliais viršininkais. Šarikovas irgi galvojo, kad yra didelis viršininkas :). Nieko nėra baisiau, kaip koks nors nuopisa patampa viešųjų paslaugų viršininku/direktoriumi.

  Reply
 2. Narcizas

  Narcizas, arogantiškas, tiesiog mulkis…Kaip pateko į šias pareigas ne paslaptis, žmonės viską mato ir supranta. Džiazo vienvaldystė baigėsi ir ačiū Dievui, gal Grabiui pats laikas grįžti į Vilnių ar ir ten niekas nelaukia tokio supuvusio riešutuko?

  Reply
  • Direktoriaus permainos

   Esame su draugėmis nuolatinės Koncertų salės lankytojos. Pensininkės, tokios, kurios tuos bilietukus su nuolaida nuperka. Bet atėjus ponui Grabiui” vadovauti”, atsirado keista, mūsų amžiaus grupę diskriminuojanti tradicija. Jei atlikėja iš Barzilijos, ar klasikinės gitaros atlikėjas iš Jungtinės Karalystės- niekas nesivargina išversti į Koncertų salę atvykusių atlikėjų kalbų. Štai prieš gitaristo koncertą pranešėja labai trumpai pristatė gitaristą, paminėjusi, kad klausytojai turbūt yra „draugiški anglų kalbai”? Žodžiu, patys kalti, kad neišmokome angliškai suprasti, ką vaikinukas atlikėjas beria savo anglų kalba apie” atsiminimus ir svajones”… Bet. Juk Koncertų salė – savivaldybės kultūros įstaiga, valstybinė lietuvių kalba dar TEBĖRA valstybine, tad gal nereiktų tų vyresnių klausytojų diskiminuoti? Juk visas būrys darbuotojų pluša Koncertų salėje- tad gal nesunku, koncerto metu tą atlikėjų prisitatymą, kūrinių apžvalgą išversti LIETUVIŠKAI? Apie šią problemą norėčiau informuoti ir Klaipėdos Tarybos narius, nes toks dikriminavimas, valstybinės kalbos nevartojimas tampa nuolatiniu reiškiniu koncertų metu.

 3. Anonimas

  Mažai kam įdomu, kur, kiek išleido Atvira Klaipėda. Aišku, kad mažai išleidžia žurnalistams. Gal „projektų” brangesnių paieškoti?

  Reply
 4. Linkėjimas

  Apgailėtinas narcizas, nemokantis bendrauti nei su kolektyvu nei su išorės auditorija. Neaišku, kaip paskirtas į pareigas kuriom absoliučiai neturi jokios kompetencijos.

  Reply
 5. Siūlymas

  Yra manančių, kad priklausymas LGBT jiems suteikia savivalę. Būkit kuklūs ir dirbkit savo darbą, tada ir nereiks veltis į skandalus.

  Reply
 6. T

  Apgailėtinas

  Reply
 7. Marijus

  Liūdnos tai, kad eilinis kažkas ar, labiau, mažiau nei niekas, po savo penkto atramos taško (sėdimosios) perkėlimo ant belenkokios vadovaujančios kėdės ar krėslo ( o čia net cielas direktorius), pasijaučia jei ne pasaulio valdovu, tai bent jųjų pirmam dešimttūkstantuke…. 😀

  Reply
  • rasa

   Šis barzdą jau užsiauginęs džiazo festivalių „pažas” juo ir liko. Jis nepriima jokios kritikos, puola siųsti SMS, auklėti. Nuo kovo mėnesio vyrukas tarsi kitoje planetoje, nesuvokia, kad buvęs jo patronas jau nebe meras… Valdžia pasikeitė. Pagaliau, dėkui Dievui.

 8. Asd

  Mane kažkiek piktina, kad iš visų AK pajamų, fizinių asmenų parama yra vos 3%. Nors čia pagrindinė auditorija… Liūdna.

  Reply
  • T

   Tikrai kad liūdna.

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Savivaldybėje įsisiautėjo cenzoriai*

Negana to, kad kai kurie Klaipėdos savivaldybės tarnautojai skundžiasi, jog yra ujami, persekiojami, žeminami (lietuviškai – mobinguojami), jiems dar uždrausta ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Svarbu

Prisidėkite prie „Atviros Klaipėdos" gyvavimo neišleisdami nė cento

Deklaruojant 2023-ųjų pajamas (tai reikia padaryti iki iki gegužės 2 d.) kaip paramą galima ir skirti dalį sumokėto Gyventojų pajamų ...
2024-04-14
Skaityti daugiau

Spyglys

Eksmeras užsigeidė atsivesdinti Sporto skyriaus vedėją*

„Tikiuosi, neateisime iki tokios stadijos, kad reikės prašyti administracijos direktoriaus, kad atvesdintų jus į virtualią komiteto posėdžio erdvę”, – taip ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This