Konkurencijos taryba: kaip valdyti baseiną, Palangos valdžia gali nuspręsti pati

Regionas

Seimui pakeitus teisinį reguliavimą, Konkurencijos taryba nusprendė, kad nėra pagrindo Palangos miesto savivaldybei taikyti anksčiau nustatytų įpareigojimų – organizuoti konkurencingą procedūrą baseino valdytojui parinkti.

2022-ųjų pabaigoje palangiškai protestavo prieš tuometinį Konkurencijos tarybos įpareigojimą ir net kreipėsi į prokuratūrą. Organizatorių nuotr.

Konkurencijos taryba šių metų balandį paskelbė, kad Palangos miesto savivaldybė pažeidė Konkurencijos įstatymą, kai be konkurencingos procedūros perdavė savo įstaigai „Palangos investicijų valdymas“ valdyti baseiną ir jame teikti įvairaus pobūdžio, įskaitant ir komercines, paslaugas. Būtent dėl tokių sprendimų ūkio subjektams rinkoje galėjo atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų, nes savivaldybė privilegijavo savo įstaigą jos konkurentų atžvilgiu, o pastaruosius diskriminavo.

Palangos miesto savivaldybė buvo įpareigota ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo nutarimo paskelbimo dienos panaikinti sprendimus ar pakeisti juos taip, kad jie neprieštarautų Konkurencijos įstatymui, ir organizuoti konkurencingą procedūrą baseino valdymo operatoriui parinkti.

Su tuo nesutiko nei Palangos valdžia, ne kurorto gyventojai, norėję, kad baseinas liktų savivaldybės pavaldume. Seimo nariui palangiškiui Mindaugui Skritulskui įregistravus Vietos savivaldos ir Konkurencijos įstatymų pakeitimo projektus, jiems pritarė Seimas.

Dabar Konkurencijos taryba jau skelbia, jog nuo šių metų liepos įsigaliojus Seimo priimtoms Konkurencijos įstatymo ir Vietos savivaldos įstatymo pataisoms, savivaldybėms pačioms galima sudaryti vidaus sandorius su savo valdomomis įmonėmis ir šioms perduoti valdyti savivaldybių nekilnojamąjį turtą.

„Priimtomis pataisomis leidžiama savivaldybėms neorganizuoti konkurencingos procedūros tiekėjams atrinkti, kai savivaldybių nekilnojamasis turtas – koncertų salės, muziejai, parodų rūmai, bibliotekos, kultūros namai, sporto salės, maniežai, stadionai, baseinai  – naudojamas viešosioms paslaugoms teikti švietimo, kultūros, sporto srityse ir su jomis susijusiai ūkinei veiklai vykdyti, jeigu toks objektas yra vienintelis savivaldybės teritorijoje ar seniūnijoje”, – rašoma Konkurencijos tarybos pranešime.

Jame taip pat teigiama, jog, atsižvelgusi į pakeistą teisinį reguliavimą bei aplinkybę, kad Palangos miesto savivaldybės teritorijoje nėra kitų tokių objektų kaip Palangos baseinas, „Konkurencijos taryba pripažino, jog nebėra pagrindo savivaldybei taikyti anksčiau nustatytų įpareigojimų”.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Uostas ir jūra

Teismas: Kamineros krovinių terminalo pretenzijos - nepagrįstos

Regionų administracinis teismas atmetė Kamineros krovinių terminalo (KKT) skundą dėl Konkurencijos tarybos sprendimo neatlikti tyrimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ...
2024-01-10
Skaityti daugiau

Verslas

„Vikondos grupei“ leista įsigyti „Klaipėdos duoną"

Konkurencijos taryba leido „Vikondos grupei“ įsigyti 66,80 proc. įmonės „Klaipėdos duona“ akcijų ir netiesiogiai per pastarąją įgyti 88,48 proc. bendrovės ...
2023-05-30
Skaityti daugiau

ELTA

Siūlo leisti savivaldybėms pačioms valdyti jų pastatytus NT objektus

Konkurencijos tarybai įpareigojus Palangos savivaldybę organizuoti miesto baseino valdytojo atranką, Seimo narys Mindaugas Skritulskas įregistravo Vietos savivaldos ir Konkurencijos įstatymų ...
2023-05-16
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This