Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-01-17 |
„Mes nežinom, ką daryti su didžiaisiais stadionais. Jie dabar dirvonuoja, tai juos reikėtų arba remontuoti, arba, grubiai sakau, padaryti automobilių parkavimo aikšteles”, – taip trečiadienį Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdžio metu samprotavo vienas iš įtakingiausių vietos politikų Vidmantas Dambrauskas.
Kiti komiteto nariai neprotestavo prieš galimą tokį sporto aikštynų panaudojimą.
„Kas gali pasakyti, kas tas teisėjas, kuris gali pasakyti, reikalinga ar nereikalinga? Ekspromtu matau tokią išeitį: padaryti gyvą komiteto posėdį, pasikalbėti su mokyklų vadovais, – toliau dėstė savo įžvalgas V. Dambrauskas. – Ir per mums dar likusius metus padaryti elementarią tvarką”.
Pasak jo, reikia „davesti tą klausimą iki galo, nes yra didžiuliai pinigai”, reikia suskaičiuoti, kiek pinigų išleidžiama stadionų priežiūrai.
Komitetui buvo pristatyta informacija apie Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų sporto aikštynų atnaujinimą. Teigiama, kad per 2018-2023 metus 17 aikštynų prie ugdymo įstaigų atnaujinti buvo išleista apie 5 milijonus eurų.
Šiais ir kitais metais prioriteto tvarka numatyta atnaujinti Tūkstantmečio mokyklų programoje dalyvaujančių „Smeltės”, „Saulėtekio” progimnazijų bei „Aitvaro” gimnazijos aikštynus. Vien šiems metams esą tam prireiks apie 2 milijonų eurų. Iš viso per ateinantį laikotarpį tokių aikštynų planuojama atnaujinti mažiau nei iki šiol.
Komiteto nariai pateiktus atnaujintų aikštynų vaizdus vadino šauniais, tačiau būgštavo, ar tie aikštynai ilgai išliks geros būklės. Mat nesutariama, kas ir kaip turi prižiūrėti sporto aikštynus, kurie yra skirti tiek ugdymo įstaigų, tiek visų miestiečių poreikiams.
Mokyklų vadovai, pasak kai kurių komiteto narių, pyksta, kad turi tvarkyti pašaliečių pridarytas eibes, o savivaldybės Sporto bazių valdymo centras esą tam turi „tris antivandalines brigadas”.
„Ar reikalingi šie stadionai šiuo laikmečiu? – retoriškai klausė V. Dambrauskas – Ar reikia prie kiekvienos mokyklos didelio stadiono?”
Tarsi pats atsakydamas į savo retorinius klausimus, jis rėžė: „Zudermano jūs rodot gražų vaizdą, o ten vientisa bala…” Taip politikas turėjo omenyje Hermano Zudermano gimnaziją, kurios direktorė Jolita Andrijauskienė kartu su juo kandidatavo rinkimuose į miesto savivaldybės tarybą politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai” sąraše, tačiau atsisakė mandato.
Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma įsipareigojo miestiečiams iki kitų rinkimų įrengti 10 tūkst. naujų vietų automobiliams laikyti.
Nieko nereikia – tokia ta primityvų valdžia… O prie liberalų rekonstravo penkis mokyklų stadionus.
Šiame laikmetyje, kai sveikų vaikų klasėse beveik neliko, kai didžioji dauguma turi viršsvorį, o dienas leidžia beveik nejudėdami, prie kompiuterių… Tooooks pasiūlymas??? Kai tai realiai yra vienas opiausių šalies klausimų!!! Mano manymu, tokį variantą galėjo pasiūlyti tik visiškas štiššš…
Ojjjj reikia skaicioti….skaiciokite kiek isleidziate kanceliarijai ,visokiom nesamonem vien tik kad isleisti,kiek ruro isnauduojate ,,,ai jums juk nieko nekainuoja…jusu ginčus seime viena su kitu advokatu ir teismu paslaugas apmoka tauta ….jus nesugebate buti savo darbo vietoje ir atlikti savo darbiniu funkciju tinkamai ,kazka deliojat ,nevikusiai kuriate vis naujus istatymus su baudomis,mokesčiais…jus pagyvenkite saziningai ….ir pasaulis apdivers….
Stadionai …..taip REIKALINGI!Nuostabu Stebeti Jaunima Kretingoje ….matet?Priešais Bažnyčia …..Jaunimas Juuuuda:)
O jus trinate savo užpakalius…..bergždžiai…..
Tai vien savo “gerų darbų” reklamavimui 500 000 eurų.
Tam klaipedieciui,kuris raso uz mus reiketu skubeti galva pasitikrinti
Prie ko čia ši nuotrauka?
Šis sporto kampelis įrengtas už gyventojų lėšas ir nepriklauso jokiai mokymo įstaigai ar savivaldybei.
Galėsime šį stadijonuką išnuomuoti naujai suprojektuotai Tauralaukio mokyklai, nes ji išvis jokio stadiono neturi 🙂
Virš 10 metu neprižiūrimi stadionus, apleido
IŠPROTĖJO
kiek metų jie dirvonuoja ? Nieko nedaryti labai patogu . Buvusiai lberkonservatorių tarybai nerūpėjo nei aikštelės , nei sporto stadionai ir tai yra akivaizdu . Todėl man patinka sprendimas , kam laikyti purvyną neva stadioną , jei ____ Mes nežinom, ką daryti su didžiaisiais stadionais. Jie dabar dirvonuoja, tai juos reikėtų arba remontuoti, arba, grubiai sakau, padaryti automobilių parkavimo aikšteles”, – taip trečiadienį Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdžio metu samprotavo vienas iš įtakingiausių vietos politikų Vidmantas Dambrauskas.
Ar negeriau pusę nenaudojamo ir apleisto stadiono panaudoti stovėjimo aikštele, o kitą įrengti sporto treniruolius ir gražiai apželdinti. Visi bambekliai būtų patenkinti…Kiek Klaipėdoj apleistų plotų, būtų gi ir gražu ir naudinga. Reikia tik noro valdžios
kalba taip kažkas knaipėje su alaus bokalu, o čia politinės daugumos lyderis…
Visi je iš alubarių
Prie daugiabučiu kiemuose pilna nevažiuojančiu auto
vandalas o ne valdininkas taip gali kalbėti. Toks valdininkas po šio pasisakymo turėtu baigti tarnybos darbą savivaldybėje. Analizuoti valdininko tikslus net neverta. O šiaip valdininkėliu pozicija aiški – stadionui reikia priežiūros, reikalinga ne tik priežiūra bet ir atsakingumas kad stadionai butu veiklus, o jei jų nebus, nereikės rupinis dėl jų eksploatacijos, nebus galvos skausmo kad kažkas nepatenkintas bus. Automobiliu stovėjimo aikštelė yra paprasčiau, išasfaltavo viena karta ir 10 metu praktiškai jokios priežiūros kaip ir nebereikia o savivaldybei pinigu nereikia ieškoti kaip stadionu ar aikštynu priežiūrai. O kad miestui per daug sporto aikštynu ar stadionu yra per daug yra nesąmonė.
Stadionų nereikia, šviesos festivalių nereikia, komitetų nereikia, nieko nereikia. Dieve mano, net toks kemsynas, kaip Šiauliai aplenkė Klaipėdą, mes murkdomės, nes mums „nieko nereikia”
Faktas, kad tie stadionai nereikalingi. Plius nuo mokyklų eina didelis triukšmas, trukdoma gyventojų ramybė. Stadionų pavertimas automobilių aikštelėmis yra puiki idėja! Automobilių parkavimas yra klaipėdiečių prioritetas numeris vienas! Didžiulis džiaugsmas, jog valdžia mus girdi! Reikia tikėtis, jog bus didinamas eismo pralaidumas, bus naikinami šviesoforai, masiškai įrengiamos automobilių aikštelės!
Vairavimas tai žmogaus laisvės išraiška.
Debilas senis surūges. Ūžsidaryk į rūsį, bus šilta ir ramu.
Mandagus jūsų bendravimas, oho. Į rūsį užsidaryti nesinori, bet rami kaimynystė yra svarbu, visus stadionus ir kitus aikštynus lai stato prie lezo ar toliau už miesto kiek tik norisi. O miesto gyventojams reikalingi kiti dalykai.
Jaučiasi,kad nieko bendro žmogas neturi su sveiku gyvenimo būdu
Kaip keista,kai ŽMOGAS pasivadina klaipėdiečių vardu?
mieste turetu butu sukurtos žaliosios erdves poilsiuj pasivaiksciojimui dažnam miestieciuj tenka eiti kilometrus kad pailsetu ,visuimene sensta sportuojancio jaunimo nedaug ,ar tiesiok stadijonas galetu buti to dalis ,parkavimo aikšteles kelias i nusisavinima pastatys aiskteliu daug nebus visos uzimtos uzpuls komercija,zmones vistiek statysis masinas kur jiems patogiau ir arciau
Gydykis debile
„Ar reikalingi šie stadionai šiuo laikmečiu? – retoriškai klausė V. Dambrauskas – Ar reikia prie kiekvienos mokyklos didelio stadiono?”
Jėzau Kristau, kada gi, pagaliau, Klaipėda atsikratys šituo išsigimėliu.
Niekada. Po šių rinkimų supratau, kad 70 procentų klaipėdiečių nedraugauja visiškai su protu. Renka 90-ųjų metų “berniukus” į valdžią ir tikisi, kad jie dirbs miestui.
Nėra jokių aiškių pasiūlymų planuotojai nesugeba,miestiečių poreikių suplanuoti,o ir nerūpi jiems ar nors vieną idėją įgyvendino administracija?
ir nuimkime gazą. Tiek metų, kur tik akis pasuksi -visur mieste bardakas . Tiek metų niekam nerūpėjo ir milijonai „tvarkymams” tekėjo. Gerai, kad atsirado mieste kažkas kuriam jau rūpi ir jis pirštais bado į pelkynus ir šiukšlynus vadinamus „stadionais”. Tik, turėjom mieste visur rajonuose tas parkavimo mokamas aikšteles. Buvo ir vietos jų plėtrai. Viską politikai leido išparduoti -biznį padarė. Vėliau verslinykai jose pigaus šlamšto ir visokių KD pristatė- vėl biznis. Dabar po žeme rausimės ir jau stadionuose parkingus darysim. O kur miesto vyriausias architektas? Kur idėjos, programos, miesto planavimas? Kur tos kompleksinės rajonų, kvartalų renovacijos? Gal nuo reikėtų pradėti?
Miesto kvartalai turi detaliuosius planus. Parkavimo numatyta tiek, kiek žmonės tam pritarė. Jeigu valdžia pažadėjo daugiau, nei numatyta, reiškia žaliųjų plotų , stadijonų, aikštelių sąskaita. Todėl nebūkit naivūs, kad nebus kažkas naikinama.
Jeigu liaudies paklausi, ar reikalingi mokesčiai, akcizai ir pan., tai irgi, matyt, pasakys, kad nereikalingi. Žmonės, kurie nemėgsta gilintis į sisteminius reikalus, nelabai linkę susimąstyti apie pasekmes daugiau negu vieną žingsnį į priekį. Kai parkingo liaudžiai bus „pakankamai“, pradės burbėti, koks baisus miestas, kokia slegianti aplinka, kokie dideli kamščiai ir svajos kuo greičiau iš jo išsinešdinti į žalesnius, gražesnius priemiesčius. Paprastas žmogus gali norėti ir kasdien po tortą pusryčiams sukirsti, bet specialistas neturėtų to skatinti. Atrodo, kad mieste tokių specialistų (šiuo atveju – eismo planuotojų, kvartalų planuotojų, urbanistų, architektų) nėra, arba jie tiesiog linkę, metaforiškai kalbant, kišti tai, ko nori pacientai.