Pristato dar vieno „Trinyčių“ daugiabučio viziją (9)

Svarbu, Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-13

Architektai buvusią „Trinyčių” fabriko teritoriją valdančių verslininkų užsakymų parengė ir visuomenei pristato jau penktus projektinius pasiūlymus dėl daugiabučių statybų.

Pirmieji bendrovės „Gaudesta“ užsakymu parengti tokie dokumentai buvo dėl sklype Bangų g. 24 suplanuoto daugiabučio. Jie buvo pristatyti dar 2021-ųjų gruodį. Po pustrečio mėnesio buvo pristatyti projektiniai pasiūlymai, numatantys daugiabučio statybas sklype Bangų g. 22. Pernai rugpjūtį buvo pristatyti statybų planai sklype Kooperacijos g. 13, o lapkritį Edmundo Andrijausko architektų biuras pristatė projektinius pasiūlymus dėl daugiabučio statybų sklype Bangų g. 26. Dabar jau tie patys architektai pristato atitinkamus sprendinius dėl A++ energinio naudingumo klasės daugiabučio sklype Bangų g. 28.

Edmundo Andrijausko architektų biuro vizualizacijos

 

Jame numatoma įrengti 54 butus bei tris administracines patalpas. Pagal STR reikalavimus jiems reikėtų 65 automobilių stovėjimo vietų, bet pritaikius Klaipėdos miesto tarybos nustatytą koeficientą čia jau tereikia 33 parkavimo vietų. Dėl to sklypo ribose yra projektuojama 8 vietų antžeminė ir 40 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

„Pastato struktūra susideda iš dviejų pagrindinių tūrių, kurie formuoja vidinį kiemą. Pastato struktūra auga link naujai projektuojamos gatvelės. Augančio pastato aukščiausias pastatas taps akcentu formuojančiu gatvės išklotinę. Pirmame aukšte yra numatomos administracinės paskirties patalpos, projektuojamos arčiau naujai formuojamos gatvės. Pastate yra numatomos trys laiptinės, kurios susijungia su požemine stovėjimo aikštele, įvažiavimas į požeminę aikštelę numatomos sklypo pietrytinėje dalyje. Pastato formuojamame vidiniame kieme yra numatomi gėlynai bei vaikų žaidimo aikštelė“, –  rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Edmundo Andrijausko architektų biuro vizualizacija

 

INFORMACIJA

Susipažinti su daugiabučio projektiniais pasiūlymais galima iki kovo 29 d. Turgaus a. 25, Klaipėdoje, darbo dienomis nuo 10 iki 17 val. iš anksto susitarus tel. 8 46 411956 arba internetinėje svetainėje klaipeda.lt/pp. Pasiūlymus galima teikti iki kovo 29 d. UAB Andrijausko architektų biuras, Turgaus a. 25, LT-91246, Klaipėda, arba el. p. architektubiuras@partneriai.com. Viešas pristatymas vyks kovo 29 d. 15 val. nuotoliniu būdu.

ISTORIJA

Medvilnės audimo fabrikas AB „Klaipėda” prie Malūno tvenkinio buvo įkurtas 1925 m. iš Lietuvos atvykusių brolių Abrahamo ir Rafaelio Fainbergų.  Įmonė pradžioje turėjo 50 darbuotojų, o 1938 m. jau buvo didžiausias tekstilės fabrikas Lietuvoje (jame dirbo 1600 žmonių), taip pat vienas moderniausių tokios rūšies fabrikų Europoje. Jis buvo didžiausias Klaipėdos darbdavys prieš II pasaulinį karą, tačiau dėl menkų atlyginimų, pasak istoriko Juliaus Žuko, vietiniai čia vengdavo įsidarbinti, daugiausia dirbdavo atvykėliai iš Žemaitijos ir kitų Lietuvos regionų. Didžioji dalis produkcijos – vilnoniai, pusvilnoniai ir medvilniniai audiniai – buvo realizuojama Lietuvos rinkoje su prekiniu ženklu „Du arkliukai”. Nemažai produkcijos įsigydavo Krašto apsaugos ministerija.

Anot istoriko dr. Vasilijaus Safronovo, per II pasaulinį karą buvo sunaikintas vienas pagrindinių audimo korpusų, buvęs arčiau tvenkinio, mažiau nukentėjo antrasis. Gamykla iš dalies buvo atstatyta per antrą 1945 metų pusmetį. 1946-1950 m. TSRS ūkio plane ji buvo įtraukta į svarbiausiųjų sąjungos lengvosios pramonės įmonių atkūrimo ir išplėtimo sąrašą. Audimo korpusas pradėjo veikti tik 1949 m.

1945-1947 m. įmonė vadinosi Medvilnės verpimo ir audimo kombinatas „Trinyčiai”, vėliau – Medvilės verpimo fabrikas „Trinyčiai”.

1954 m. buvo pastatytas naujas korpusas. 1956 m. pradėjo veikti pluošto dažymo cechas. 1959-1964 m. du iš trijų fabriko korpusų buvo rekonstruoti į vieną pagrindinį, kuriame buvo įrengta naujų cechų ir pastatytas naujas buitinis korpusas palei Bangų g., seni įrengimai pakeisti naujais.

Pirmaisiais pokario metais fabrikas gamino verpalus, audinius ir vatą. Nuo 1947 m. – vien medvilnės verpalus. Žaliavą fabrikas gaudavo iš Vidurinės Azijos, o verpalus siųsdavo į Lietuvos ir kitų TSRS respublikų įmones. 1969 m. čia dirbo 2472 žmonės. 

1993 metais „Trinyčiai“ tapo privataus kapitalo įmone. Nuo 1990 m. įvairiuose fabriko skyriuose dirbusi, o 1999-2003 m. įmonei vadovausi Daiva Urbonienė žurnalistei Rolandai Lukoševičienei yra pasakojusi, jog siekdama pagerinti techninę bazę įmonė buvo įsigijusi šveicarišką liniją, vėliau į modernizaciją investavo Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERIPB), tačiau tuo metu Uzbekija pati pradėjo gaminti kokybišką produkciją, o ne tik tiekti žaliavą, tad konkuruoti tapo neįmanoma.

1999 m. vienas iš įmonės akcininkų – SBA koncernas – surado Anglijos įmonę „Shiloh spiners Ltd”, kuri gamino verpalus šluotoms ir kilimėliams iš susuktų siūlų. Ji perkėlė kelias gamybos grandis į Klaipėdą, tiekė žaliavas, pirko produkciją, bet po keleto metų bankrutavo.

Išnykus žaliavai, klientams netruko ateiti ir „Trinyčių” bankrotas – jį įmonės valdyba paskelbė 2003 m. gegužės 30 d. Didžiausia „Trinyčių“ akcininkė tuo metu buvo investicinė bendrovė „Koncerno SBA investicija“, kuriai priklausė 44,25 proc. akcijų. ERIPB valdė 22,38 proc., Valstybės turto fondas – 7,02 proc. akcijų. Prieš paskelbiant bankrotą įmonėje dirbo 260 žmonių.

AB „Trinyčiai” buvo išregistruota 2008 m. birželį. 

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (9):

Atsakymai į “Pristato dar vieno „Trinyčių“ daugiabučio viziją”: 9

 1. Rasa parašė:

  Ar pirmuose aukštuose bus butų? Gal galima tikėtis, kad bus ? Tikrai pirkčiau . nedidelį( iki 50 kv.m , pritaikytą neįgaliam, senam žmogui, porai. Gal skelbimą, planus galima pamatyti”” Gaudestos”svetainėje? Beje, dar kartą noriu dėkoti bendrovei už supratingumą, pažado vykdymą Kooperacijos g .gyventojams, turintiens šalia sklypo garažus

 2. Vk parašė:

  Vėl pilkuma. Kur Memelio raudona? Šalia vystomi projektai visi turi tradicinės Memelio architektūros spalvos akcentų. Turint omeny, kad kvartalas pačiame centre , prie senamiesčio – norėtųsi BENT spalvinės jungties su istorine miesto dalimi.

  • Kantrybės parašė:

   Nesinervuokit, šalia suprojektuoti aukštesni ir tikrai raudoni pastatai. Viskas bus klaipėdietiška- raudona. Pilkšvos spalvos intarpai vaizdo nesugadins, raudonuosim.

 3. bigcatwar parašė:

  .nezinau,kas ta nesamone sugalwojo,bet ten buvo balos…

 4. GGG parašė:

  26,35 proc akciju turėjo darbuotojai kuriuos apgavo… daugelis jau ir nesulaukė šiū dienų, gal parašykite kam priklauso sklypas, ir kodėl neatsiskaityta su akcininkais…

 5. C7 parašė:

  Pirkėjai turės pasirinkimą, butai gražaus dizaino pastatuose uz 6000 e/m2 Memelio mieste, stiklainiukai Basionu namuose po 3500, as dezutes cia po 3000.

 6. Joris parašė:

  Gal ir kiek nuobodoka, bet pagarba, kad bus klinkeris. Viskas čia gerai, svarbu, kainos nebūtų aukštesnės nei 3 tūkst. už kv.m. Sėkmei pasmerktas projektas- vieta, kokybė tą garantuoja.

 7. Tiek parašė:

  Tiek Klaipėdoje tiek Lietuvoje su mūsų orais nauji namai turetu būti jau projektuojami su stiklintais balkonais. Vasaros du mėnesiai per likusius metus perbuciami balkonai nenaudojami. Projekto stadijoje dar nevėlu buti mąstyti apie stiklintus. Mano nuomone perkant buta žmones tikrai kreips dėmesi i tai.

 8. Asd parašė:

  Negražūs namai, banaliai ir pilkai atrodo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Pristatys Jono Polovinsko-Budrio prisiminimų knygą

Gegužės 30 d. 17.30 val. Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2) vyks pirmas viešas knygos „Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos: ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Jono Polovinsko-Budrio vardas Klaipėdoje skambės dažniau 

Viena iš uostamiestyje veikiančių Šaulių sąjungos kuopų nuo šiol vadinsis Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos karinės operacijos vado Jono Polovinsko-Budrio vardu. ...
2024-05-10
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Jonui Polovinskui-Budriui atminti - nauja knyga

Gegužę Klaipėdos universitetas (KU) visuomenei pristatys naują knygą, skirtą Jonui Polovinskui-Budriui – žvalgybininkui, konsului ir Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos karinės ...
2024-05-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This