Dar kartą apie savivaldybės būstų nuomos mokestį (3)

Mums rašo
Sigitas Kudarauskas, profesorius
2024-04-03

Praeitą savaitę „Atviros Klaipėdos“ publikacijoje „Savivaldybės įstaiga nori iškeldinti profesorių“ aprašytas teisinis konfliktas tarp savivaldybės įstaigos „Klaipėdos butai“ ir manęs, pasipriešinus reikalavimui mokėti neteisėto dydžio nuomos mokestį.

Galima būtų rašyti apie daugybę šio ginčo detalių, tačiau kol kas noriu atkreipti dėmesį į situaciją, paminėtą viename iš publikacijos komentarų, kuri aktuali – neabejoju – dideliam kiekiui Klaipėdos savivaldybės būsto nuomininkų (be abejo, gausūs ir kontrastingi komentarai nestokoja tiek objektyvių, geranoriškų pastebėjimų, tiek fantazavimo, patarimų, mažai ką bendro turinčių su realybe…).

Taigi, „Atviros Klaipėdos“ žurnalistės Palmiros Martinkienės komentare priminta, kad ne sykį buvo aprašyti ginčai dėl savivaldybės būsto nuomos mokesčio. Konkrečiai, 2021 m. kovo 30 d. Virginijos Spurytės publikacijoje „Pabrangusi valdiškų butų nuoma: per mėnesį tenka pakloti ir 390 eurų“ pažymėta, kad nuo tų metų pradžios labai išaugo savivaldybės butų nuomos kainos, dėl ko būta nemažai nuomininkų pasipiktinimų.

Aprašytas šios situacijos aptarimas vykusiame Sveikatos ir socialinių reikalų komisijos posėdyje, kuriame konstatuota, kad naujos nuomos kainos įsigaliojo nuo 2021 metų sausio 1 dienos, „tačiau nuomininkai apie tai <…> sužinojo dar po poros savaičių – kai gavo sąskaitas už gruodį“.

Tokį teisinį absurdą patvirtina ir „Klaipėdos butų“ direktorius Paulius Lengvinas: „Nuomininkai apie perskaičiuotą nuomos dydį buvo informuojami sausį gautose sąskaitose“.

Toliau aprašytas pagrįstas komiteto narės Vaidos Raugelės (dabartinės vicemerės) pastebėjimas: „Tiesiog neetiška taip delsti informuoti nuomininkus <…>; pranešimai apie nuomos mokesčio pokyčius jiems turėjo būti išsiųsti mažiausiai prieš mėnesį“.

Seka kažkieno (gal „Klaipėdos butų“ direktoriaus ar Socialinio būsto skyriaus vedėjos Linos Murauskienės?) replika: „<…> jokioje tvarkoje nereglamentuota, kada pranešimai turi būti išsiunčiami“ – įžūli dezinformacija, nuomininkų apgaulė.

Iš tikrųjų, ši situacija reglamentuota: savivaldybės būsto nuomos sutartyse yra nuostata (2015-06-11 Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos patvirtintoje sutarties formoje yra 28 punktas): „Visi Sutarties pakeitimai, papildymai ir priedai galioja, jei jie sudaryti raštu ir pasirašyti abiejų Šalių“.

Taigi, tik nuomininkui parašu patvirtinus nuomos mokesčio apskaičiavimo aktą, galėjo būti teikiamos teisėtos sąskaitos (be siurprizų…). Todėl primenu nuomininkams atidžiau skaityti nuomos sutartį, o taip pat atkreipti dėmesį, ar kartais savivaldybės įstaiga „Klaipėdos butai“ nesiūlo dokumentų pasirašyti atgaline data – tokia būtų žvilgtelėjimo per vieną iš komentarų „moralė“…

Žymos: | | | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Dar kartą apie savivaldybės būstų nuomos mokestį”: 3

  1. klaipėdietė parašė:

    Yra laikraščiai,kur savivaldybė paremia,tai kodėl tokių pasikeitimų neviešinti,dabar visur kišimasis Meras

  2. Nuomonė parašė:

    Šiek tiek plačiau, Alfonsas Žalys sugebėjo klaipėdiečiams nuvilkti vatinkas ir numauti kerzinius batus, dar sovietmečiu pastūmėjo Klaipėdą link europinio miesto. Į Klaipėdą atvyko daug profesorių ir docentų iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių. Reikia pasakyti, kad svarbūs židiniai buvo pedagoginė mokykla ir politechnikumas. Tai buvo Žalio politika ir jo nuopelnas-sulietuvinti Klaipėdą. Po Žalio-absoliuti stagnacija aukštojo mokslo vystyme Klaipėdoje, prof. Stasys Vaitekūnas vykdė Žalio politiką sustiprindamas universitetą, bet po jo… kolapsas, universitetas pradėjo virti savo sultyse, o jam augti reikėjo kitų universitetų paramos ir pagalbos, o gavo ignoravimą net iš valdžios pusės. Ką gali miesto intelektualiniam vystymuisi duoti valdžios žmogus, kuris neskiria muzikinio teatro nuo koncertų salės, arba deputatas , kuris visus siunčia ant trjų raidžių paskui rusų laivą. Jaunimas bėga iš Klaipėdos, menksta mieste intelektualinis potencialas.

  3. Nuomonė parašė:

    Viskas teisingai , tik jei nuomininkas nesutinka su savininko reikalavimais, turėtų susirinkti daiktus ir keliauti iš buto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Tikina, kad mokytojų padėjėjų etatai įstaigas pasiekia greičiau

Klaipėdos savivaldybė tvirtina, kad dėl naujos tvarkos švietimo įstaigoms gali greičiau gauti reikalingą finansavimą mokytojo padėjėjų etatams įsteigti. Pagal anksčiau ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Svarbu, Sveikata

Kolektyvas nepadėjo: Slaugos ligoninei vadovaus Aušra Nikolajevienė  

Nors Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės kolektyvas dar balandžio pradžioje raštu kreipėsi į Klaipėdos miesto tarybą bei merą, prašydami jų įstaigos ...
2024-05-15
Skaityti daugiau

Mums rašo

Atsiliepiant į publikaciją „Profesorių mes iš buto?“

Dėkoju „Klaipėdos“ žurnalistei Daivai Janauskaitei už parengtą ir 2024-04-12 paskelbtą objektyvią ir korektišką publikaciją, išklausius abiejų šalių nuomones apie susidariusius ...
2024-04-15
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This