Jūreivystės mokykloje – tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija

Švietimas

Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) vyko tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „MARITIME, OFFSHORE ENERGY and PORT LOGISTICS (MOEPL 2024)”. Joje savo įžvalgomis ir patirtimi jūrinio vėjo energetikos, šalies saugumo, laivybos, logistikos ir tarptautinių santykių srityje dalijosi pranešėjai iš Lietuvos, Belgijos, Lenkijos ir Prancūzijos.

Konferenciją pasveikino LAJM direktorius ir švietimo, mokslo ir sporto viceministras dr. Justas Nugaras, minėdami LAJM reikšmę rengiant vėjo jėgainių inžinerijos ir logistikos specialistus bei jūrininkus būsimajam jūrinio vėjo jėgainių parkui.

Pirmoji konferencijos dalis buvo skirta jūrinio vėjo jėgainių parkų tematikai. Paul Gerard dalijosi savo veiklos, dirbant Ostendės uosto vadovo pareigose, patirtimi kuriant Belgijos jūrinio vėjo jėgainių parką ir šio parko veiklos poveikiu šalies ekonomikai. Lukasz Dabrowski, Pomeranijos vaivadijos ekonomikos plėtros vadovas, aptarė bendruomenės, mokslo ir studijų institucijų bei verslo telkimo veiklą Pomeranijos vaivadijoje stiprinant jūrinio vėjo jėgainių parkų kūrimą.

UAB ,,Ignitis Renewables” jūrinės energetikos bendruomenių vadybininkė Vaiva Indilaitė-Girtzė pristatė įmonės planus dėl jūrinio vėjo jėgainių parko Lietuvoje kūrimo, o Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos komunikacijos ir rinkodaros vadovas Džiugas Šiaulys aptarė Klaipėdos jūrų uosto infrastruktūros parengimą šiam projektui. Andrius Guralis, Karinių jūrų pajėgų štabo viršininko pavaduotojas operacijoms, iškėlė saugumo jūroje problemas ir pateikė jų sprendimo būdus.

Artur Truš, OJ Crew vadovo pranešime buvo pateikta išsami informacija apie jūrinio vėjo jėgainių parkų statybą ir priežiūrą vykdančius laivus ir kvalifikacinius reikalavimus šiuose laivuose dirbantiems jūrininkams bei kitiems specialistams. Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius dr. Voitech Stankevič pasidalino universiteto vėjo jėgainių specialistų rengimo patirtimi.

Antroji konferencijos dalis buvo skirta laivybos Viduržemio ir Raudonojoje jūroje padėčiai analizuoti. Havro Normandijos universiteto profesorius habil. dr. Arnaud Serry ir Sefacil fondo vadovas dr. Yan Alix aptarė geopolitines ir ekonomines regiono problemas bei pateikė įžvalgas apie Baltijos jūros uostų perspektyvą pertvarkant tarptautines tiekimo grandines.

LAJM direktoriaus pavaduotojas mokslui ir inovacijoms dr. Justas Žaglinskis pristatė šios mokyklos strategiją kuriant Jūrų inžinerijos ir alternatyvios energetikos kompetencijų centrą. Rima Mickienė, LAJM direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai, iškėlė iniciatyvą suburti jūrinio vėjo energetikos bendruomenę, kuri apjungtų pajūrio gyventojus, mokslo ir studijų institucijas bei visuomenines organizacijas ir verslo įmones. Ši bendruomenė atstovautų visuomenės interesus stiprinant Lietuvą, jūrų valstybę, ir užtikrinant energetinį saugumą ir tvarumą.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Jūrų kadetai susipažįsta su uosto ir logistikos grandinėmis

Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir Klaipėdos jūrų kadetų mokykla įgyvendina neformaliojo švietimo projektą „Uosto ir logistinių grandinių valdymas“, skirtą ...
2024-04-26
Skaityti daugiau

Švietimas

Pradeda Jūreivystės mokyklos reorganizaciją

Praėjus porai mėnesių po Vyriausybės sprendimo Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (LAJM) padaryti Vilnius TECH padaliniu Klaipėdoje – Lietuvos jūreivystės akademija, ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Rengs specialistus SGD terminalui

Trečiadienį tarptautinė energijos terminalų operatorė AB „KN Energies“ (KN), suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo-saugyklos „Independence“ techninė operatorė UAB „Hoegh ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This