P0

Svarbu, Transportas

Skrydžiui į Vokietiją – 200 tūkst. eurų

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-06-28


Klaipėdos politikai, ketvirtadienį apsvarstę papildomai į darbotvarkę įtrauktą klausimą, nusprendė iš miesto biudžeto atseikėti 200 tūkst. eurų, už kuriuos žadama į Palangos oro uostą pritraukti aviakompaniją, skraidinsiančią į Vokietiją.

Martyno Vainoriaus nuotr.

“Tiek turizmas, tiek verslas yra išreiškę savo nuomonę, kad reikalinga būtent tokia kryptis. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai apklausė savo narius, Turizmo ir informacijos centras – turizmo sektoriaus atstovus, regiono merai pritarė”, – posėdžio metu atsakydama į opozicijos atstovės Ninos Puteikienės klausimą, kodėl pasirinkta būtent tokia kryptis, sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad dabartiniai skrydžiai iš Palangos yra vaisiai to, kas prieš trejus metus padaryta.

“Dalyvavimas tokioje programoje buvo teisingas žingsnis, davė gerą efektą ir sinergiją. Visose savivaldybėse iki liepos turi būti patvirtintas finansavimas. Mes kaip didžiausias partneris turime užduoti toną kitoms savivaldybėms. Priešingu atveju derybos su “Lietuvos oro uostais”, operatoriais būtų nubrauktos”, – sakė V. Grubliauskas, pabrėžęs, kad “kas buvo pritraukta per tą programą, tas ir lieka”.

Tačiau “Atvira Klaipėda” jau skelbė, kad pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ paankstino savo dar vasarį paviešintus planus nutraukti skrydį iš Palangos į Glazgą.

Tuometinis Palangos oro uosto vadovas Marius Gelžinis pernai vykusio Klaipėdos pramonės, prekybos ir amatų rūmų Turizmo komiteto posėdžio metu buvo įvardinęs, kad 2015 m. už skrydžius į Varšuvą LOT avialinijoms ir „Wizz Air“ už skrydžius į Londoną buvo skirta po 200 tūkst. eurų dydžio vadinamoji de minimis parama. 2016 m. tokios pačios sumos buvo skirtos „Ryanair“ už skrydžius į Glazgą ir „Ukrainian International Airlines“ už skrydžius į Kijevą, o „Belavia“ už skrydžius į Minską gavo 100 tūkst. eurų paramą.

Už 200 tūkst. eurų skyrimą naujai skrydžių krypčiai balsavo 16 politikų, susilaikė du – Viačeslavas Titovas ir Arūnas Barbšys, teigęs, kad prašoma suma yra “nukabinta iš dangaus”.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2018-06-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt