P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

V. Titovui pareikšti įtarimai dėl trijų nusikalstamų veikų

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-12-12


Nors dėl buvusio Klaipėdos miesto tarybos nario Viačeslavo Titovo pasisakymų apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą ikiteisminis  tyrimas buvo pradėtas pagal vieną Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnį – dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša, jog trečiadienį jam pareikšti įtarimai jau dėl trijų nusikalstamų veikų.

Įtarimų V. Titovui padaugėjo. Martyno Vainoriaus nuotr.

Teigiama, jog tyrimo eigoje buvo nustatytos naujos aplinkybės, todėl V. Titovui pareikštas įtarimas ir dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę (pagal BK 170 str. 2 d.) bei dėl viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo (pagal BK 1702 str. 1 d.).

Kad įtarimų politikui gali daugėti, “Atvirai Klaipėdai” anksčiau buvo minėjęs ir tyrimą atliekantis Klaipėdos apylinkės prokuroras Simonas Genys.

Už mirusiojo atminimo paniekinimą reali laisvės atėmimo bausmė nenumatyta, o štai už kitas dvi minėtas nusikalstamas veikas jau galima atsidurti ir už grotų – įstatymas už tai numato maksimalią 2 metų laisvės atėmimo bausmę.

Prokuratūros pranešime teigiama, jog atliekant ikiteisminį tyrimą yra analizuojama ir vertinama apie 800 gigabaitų skaitmeninės informacijos, tiek paimtos iš įtariamojo kratos metu, tiek surinktos iš viešai prieinamų šaltinių. Vien buvusio Klaipėdos miesto tarybos nario pasisakymų viešojoje erdvėje analizė, kurią atliko prokuroras, sudaro apie 70 lapų.

Pranešama, kad dalis tyrimui svarbios informacijos iš V. Titovo paimtų skaitmeninių laikmenų buvo ištrinta, tačiau ją atkūrė Lietuvos Teismo ekspertizės centro ekspertai.

“Ikiteisminis tyrimas tęsiamas, atliekami būtini procesiniai veiksmai, analizuojama jau sukaupta medžiaga”, – pranešime spaudai cituojamas tyrimą atliekantis prokuroras S. Genys, kuris dėkoja Teismo ekspertizės centro specialistams už operatyviai atliktą skaitmeninių laikmenų ekspertinį tyrimą ir juose buvusios sunaikintos informacijos atkūrimą. Esą būtent šie duomenys leido išplėsti tiriamų veikų sąrašą bei pagrįsti V. Titovui pareikštus įtarimus.

Teigiama, jog įvertinus tiriamos veikos rezonansinį pobūdį bei siekiant išvengti galimo tyrimo politizavimo ir užtikrinti maksimalų jo objektyvumą bei išsamumą, ikiteisminį tyrimą buvo pavesta atlikti ne ikiteisminio tyrimo įstaigai – policijai, o prokurorui.

Priminsime, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, jog Tarybos narys sulaužė priesaiką, po ko V. Titovas pats atsistatydino ir miesto Tarybos.

Šiuo metu jis su rinkimų komitetu “Titov ir teisingumas” dalyvauja rinkiminėje kampanijoje, o jo kandidatūrą minėtas komitetas yra iškėlęs į miesto merus.


  2018-12-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt