P0

Verslas

„Fortum Klaipėda”: nauja tvarka naudinga vartotojams (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-24


Nepriklausomiems šilumos gamintojams (NŠG) ir centralizuotiems šilumos tiekėjams toliau kryžiuojant ietis dėl nuo šių metų įsigaliojusios naujos šilumos supirkimo tvarkos, UAB „Fortum Klaipėda“ pranešė, kad jos kovo mėnesiui pasiūlytos šilumos energijos kaina – 3.15 ct/kWh – „yra žemiausia tarp trijų didžiųjų uostamiesčio šilumos gamintojų” ir 26% mažesnė nei Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos riba.

„Fortum Klaipėda“ kovą planuoja Klaipėdai pateikti iki 56544 MWh arba 53% uostamiesčio centralizuotam šilumos tinklui reikalingos šilumos.

„Fortum Klaipėda“ direktorius Tomas Eikinas tikina, kad šilumos kainą iš esmės lemia ne kuro pasirinkimas, o konkurencija tarp šilumos gamintojų.

„Nuo metų pradžios įsigaliojusi nauja tvarka, pagal kurią šilumos energiją gamina tas gamintojas, kuris sugeba šilumą pagaminti pigiausiai, užtikrina, kad visą naudą dėl išaugusios konkurencijos iškart gauna šilumos vartotojas. Ilguoju laikotarpiu, savivaldybių valdomos šilumos tiekimo įmonės bus priverstos galvoti kaip efektyvinti įmonių veiklą ir konkuruoti su nepriklausomais šilumos gamintojais“, – pranešime spaudai cituojamas Tomas Eikinas.

Tuo metu „Klaipėdos energijos” vadovas Antanas Katinas šią savaitę tvirtino, kad naujasis reglamentavimas, dėl kurio Seimui skundėsi ir didžiųjų miestų merai ir Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija, šilumos kainą šiuo metu Klaipėdoje padidino apie 5 proc. Taip esą nutiko dėl to, kad nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG) iki šiol  šilumos pirkimo konkursuose dalyvaudavo tik su kintama kainos dalimi, o dabar ir jau ir pastoviąja. Kadangi atitinkama „Klaipėdos energijos“ kaina yra didesnė, tai esą sudaro sąlygas ir NŠG prašyti didesnės kainos bei galutiniame rezultate didina šilumos kainą, kurią sumoka vartotojai.

KOVO MĖNESIO AUKCIONO REZULTATAI

AB „Klaipėdos energija” naujasis Lypkių katilinės biokuro katilas – 1.59 ct/kWh 

UAB „Miesto energija” – 3 ct/kWh (pernai – 2.75 ct/kWh)

UAB „Fortum Klaipėda” – 3.15 ct/kWh (pernai – 2.82 ct/kWh)

AB „Klaipėdos energija” rajoninės katilinės biokuro katilas – 3.5 ct/kWh (pernai – 2.05 ct/kWh)

AB „Klaipėdos baldai” – 3.6 ct/kWh (pernai – 2.61 ct/kWh)

UAB „Pramonės energija” – 3.83 ct/kWh (pernai – 2.88 ct/kWh)

AB „Klaipėdos energija” dujų katilas – 4.04 ct/kWh


  2019-01-24

  4 komentarai “„Fortum Klaipėda”: nauja tvarka naudinga vartotojams”

  1. AvatarNepasimaukit ant propagandos (IP: 193.217.2.221)

   Nauja tvarka pelninga “Fortumui”. Už tai sumoka ir mokės vartotojai. Daugiausia – eiliniai klaipėdiečiai.

  2. AvatarPaprastai. (IP: 193.110.36.16)

   Straipsnije rašo, kad Fortum šilumos kaina mažiausia tarp didžiausių NŠG. Didžiausi NŠG – Klaipėdos energija, Fortum ir Pramonės energija. Teko girdėti, iš patikimų Klaipėdos energijos šaltinių, Lypkių katilinė Kovo mėn. pradės bandomąjį deginimą, todėl pagal kažkokią tvarką gali parduoti šilumą už mažesnę nei kuro kainą ir nepridedant visų kitų kaštų, nes katilas dar nepriduotas komisijai.

  3. Avatardar (IP: 193.217.2.221)

   ir “Miesto energija” pigiau parduoda. Fortumas tik trečias.

  4. AvatarKaip suprasti (IP: 193.217.2.221)

   straipsnyje rašo, kad Fortum kaina mažiausia, bet lentelėje mažiausia Klaipėdos energijos kaina?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt