P0

Svarbu, Verslas

Norinčiųjų vadovauti „Klaipėdos vandeniui” netrūksta

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-02-01


Ketvirtadienį baigėsi terminas iki kada norintieji tapti naujuoju uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos vanduo” generaliniu direktoriumi galėjo pateikti prašymus ir atitinkamus dokumentus.

Tarp 17 tai padariusių asmenų yra ir jau kurį laiką viešumoje vienu iš pretendentų vadintas kitos savivaldybės įmonės „Gatvių apšvietimas” vadovas, buvęs „Klaipėdos vandens” darbuotojas Dangeras Aleksandrovas, taip pat savo apsisprendimą kandidatuoti jau anksčiau paskelbęs transporto srityje besidarbuojantis verslininkas, mero rinkimų komiteto kandidatas į miesto Tarybą Audrius Petrošius.

“Klaipėdos vanduo” pradėjo naujojo vadovo atrankos procedūras.
Kokie reikalavimai?

Žinia, „Klaipėdos vandens” vadovo vieta atsilaisvino, kai iš jos savo noru (šalių susitarimu) nebaigęs kadencijos nuo gruodžio 31 d. pasitraukė Leonas Makūnas, generaliniu direktoriumi dirbęs nuo 2004 m. Jis tokį savo sprendimą aiškino esą patiriamu neteisėtu Savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino spaudimu.

Nors Savivaldybės administracijos direktorius norėjo stabdyti naujojo įmonės vadovo konkurso paskelbimą, „Klaipėdos vandens” vadyba visgi jį paskelbė.

Konkurso sąlygose nurodoma, kad pretendentai privalo turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą; būti nepriekaištingos reputacijos; per pastaruosius 5 metus asmuo neturi būti atšaukti iš juridinio asmens organo dėl netinkamo pareigų vykdymo; neteisti ir kt.

Jie taip pat privalo turėti ne mažesnę nei 5 metų patirtį paslaugų ar gamybinėje bendrovėje, verslo ar valstybės valdomoje institucijoje; ne mažesnę kaip 5 metų sėkmingą patirtį aukščiausio lygmens vadovo pozicijoje;  išmanyti, kaip valdomi įmonės finansai; turėti gerus lietuvių ir anglų kalbų įgūdžius ir kt.

Pranašumais įvardijami inžinerijos mokslų studijų krypties ir/arba socialinių mokslų studijų krypties (ekonomikos) ir/arba verslo ir viešosios vadybos studijų krypties (finansų ir/ar vadybos magistras) aukštasis universitetinis ar jam prilygintas išsilavinimas;  patirtis viešųjų paslaugų teikimo sektoriuje; darbo patirties įmonėse vandentvarkos srityje ir kt.

Verslo straipsnių visus kompas

Pasak „Klaipėdos vandens” valdybos pirmininko pareigas einančio L. Makūno, dar prieš kelias dienas dokumentus buvo pateikę 8 pretendentai, o ketvirtadienį baigusis terminui paaiškėjo, kad iš viso bus 17 kandidatų.

Pirmame atrankos etape pasamdyta konsultacinė firma tikrins, ar kandidatų pateikti dokumentai ir jie patys atitinka formalius bei kvalifikacinius reikalavimus. Teigiamo verdikto sulaukę kandidatai dalyvaus antrame atrankos etape, kuriame turės atlikti žodinį testą pagal bendrovės sudarytą klausimyną,  taip pat testą raštu. Pagal jų rezultatus bus atrinkti penki kandidatai, kurie jau turės pateikti savo penkerių metų veiklos programą ir kalbėsis su įmonės valdyba, spręsiančia, kas taps naujuoju „Klaipėdos vandens” vadovu.

„Klaipėdos vandens“ valdybą šiuo metu sudaro jos pirmininku esantis L. Makūnas, įmonės Teisės ir bendrųjų reikalų departamento direktorė Jūratė Spudulienė, “Fortum Klaipėda” vadovas Tomas Eikinas, Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė ir Dainius Budrys.

Patvirtino du

Kad dalyvaus šiame konkurse vien dėl galimybės įsitikinti procedūrų skaidrumu socialiniame tinkle „Facebook” jau buvo paskelbęs septynerius metus transporto srityje besidarbuojantis klaipėdietis verslininkas Audrius Petrošius. Jis kilus vadinamajai maršrutinių taksi krizei viešai kritikavo Savivaldybės administracijos direktoriaus S. Budino veiksmus, o dabar yra rinkimų komiteto “Vytautas Grubliauskas ir komanda” kandidatas į miesto Tarybą.

Audrius Petrošius. Martyno Vainoriaus nuotr.

A. Petrošius „Atvirai Klaipėdai” patvirtino, kad pateikė dokumentus šiam konkursui, bet tikino, kad visgi esminis jo tikslas jau nėra vien noras patikrinti konkurso skaidrumą.

„Noriu tobulėti ir pats, ir padėti tobulinti įmonę, kuri teikia labai svarbias paslaugas visiems miestiečiams”, – sakė verslininkas.

„Klaipėdos vandenyje” prasidėjus “sostų karams”, kuriuos jau ne kartą aprašė „Atvira Klaipėda”, viešumoje buvo pradėta platinti versija, kad taip S. Budinas siekia, kad naujuoju įmonės vadovu taptų „jo žmogus”, dabartinis Savivadybės valdomos įmonės „Gatvių apšvietimas” vadovas Dangeras Aleksandrovas, iki tol dirbęs „Klaipėdos vandenyje”. Tad “Atvira Klaipėda” D. Aleksandrovo ir paklausė, ar jis pateikė dokumentus šiam konkursui.

„Pateikiau dokumentus. Iš tiesų abejojau, ar tai daryti, bet paskatino būtent tai, kad buvau pradėtas linksniuoti kitų galimų kandidatų, kurie taip tikriausiai norėjo sau pasidaryti labiau praeinamą kelią. Bet dar nežinau, ar dalyvausiu iki galo. Kalbėjau su savo kolegomis, gavau patarimų ir paskatinimų. Manau, kad „Gatvių apšvietime” sugebėjau susitvarkyti ir pakelti jį normaliai, tad galėčiau būti naudingas ir „Klaipėdos vandenyse”. Jei nepavyks, tai nepavyks, liksiu čia”, – sakė D. Aleksandrovas, „Gatvių apšvietimui” vadovaujantis nuo 2016-ųjų rudens, o prieš tai apie 18 metų dirbęs “Klaipėdos vandenyje”, kur ėjo įvairias pareigas – nuo Priežiūros ir planavimo grupės darbuotojo iki Pardavimo departamento direktoriaus.

Paklaustas, ar iš tiesų yra „Sauliaus Budino žmogus” ir kas gali lemti tokias kalbas,  pašnekovas pirmiausia sakė, kad tokie teiginiai jį pykdo.

„Saulius Budinas yra mano viršininkas, dabar turiu daug reikalų Savivaldybėje, nemažai jų derinti tenka ir su juo, nei mes draugai, nei šeimomis bendraujame, tik kad ilgą laiką buvome bendrapartiečiai. Įtariu, kad čia yra vieno žmogaus intencija ir jis specialiai skleidžia tokias kalbas. Tačiau bendrauju ir su meru, ir su vicemerais, tad nežinau, kodėl, pavyzdžiui, nevadina Šulco žmogumi, nes juk jis kuruoja mūsų ūkį. Tai kažkoks nesąžiningas šleifo užmetimas. Tik paskutiniu metu pats sužinojau, kad esu Budino žmogus ir dar realiausias kandidatas į „Klaipėdos vandens” vadovus”, – sakė D. Aleksandrovas.


  2019-02-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt