P0

Miestas, Svarbu

Debesys pakibo ir virš prokuroro Aivaro Velučio galvos (papildyta) (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-10-03


Pastaruoju metu Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių (ONKTS) persekioja nesėkmės: po to, kai iš pareigų buvo atleistas prokuroras Aidas Giniotis, Generalinės prokuratūros rūstybę užsitraukė ir kitas šio skyriaus prokuroras Aivaras Velutis. Tai „Atvirai Klaipėdai” patvirtino pats prokuroras, neatskleidęs jo pažeminimo pareigose priežasčių.

Dėl to jis nebegalės baigti palaikyti valstybinio kaltinimo šiuo metu Klaipėdos apygardos teisme vykstančiose dviejose svarbiose bylose – Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos korupcijos byloje ir Klaipėdose licėjaus byloje. Šių bylų nagrinėjimas teisme greičiausiai užtruks.

A. Velučiui išvykus dirbti į Visaginą, Klaipėdos apygardos ONKTS vadovybė turės ieškoti, kas palaikys valstybinį kaltinimą Neįgalumo tarnybos ir Klaipėdos licėjaus bylose. Palmiros Mart nuotr.

„Atviros Klaipėdos” šaltinių teigimu, A. Velutis esą dėl galimai neaiškių korupcinio pobūdžio ryšių yra pažemintas pareigose ir jam pasiūlytas darbas toli nuo Klaipėdos, pačiame Lietuvos užkampyje – Visagine.

Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKT skyriaus vyriausiasis prokuroras Jevgenijus Michailovskis tradiciškai komentuoti situaciją atsisakė, teigdamas, jog ką tik yra grįžęs iš atostogų.

„Nieko nekomentuosiu, tai spręsti tiems, kurie turi spręsti”, – mįslingai teigė ONKTS vyriausiasis prokuroras, padėjęs telefono ragelį.

Nekalbus buvo ir Klaipėdos apygardos vyriausiosios prokurorės pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis. Paklaustas, ar tiesa, jog A. Velutis palieka Klaipėdą, jis teigė negalintis atsakyti į šį klausimą.

„Nežinau, ar išvažiuoja. Šituos atsakymus jis turėtų teikti personalui, o ne mums”, – sakė A. Stanislovaitis.

Tuo metu pats prokuroras A. Velutis, kurį žurnalistė ketvirtadienio ryte telefonu užtiko Plungėje prieš teismo posėdį, neneigė, jog gavo pasiūlymą keisti darbovietę.

„Pasiūlymą tokį turiu, bet apsisprendimo dar nėra, dar yra laiko”, – sakė prokuroras, nepatvirtinęs, jog vyks būtinai į Visaginą – esą galimi ir kiti variantai.

Paklaustas, kas lėmė jo pažeminimą pareigose, teigė, jog „ilgai reiktų pasakoti, ne pareigos svarbiausia, o darbas”.

„Rotacijos principai, nustatyti buvusios prezidentės Grybauskaitės, galioja, tokie vyksta kartas nuo karto”, – sakė prokuroras.

Pasiteiravus, ar jam bus leista užbaigti palaikyti valstybinį kaltinimą Neįgalumo tarnybos korupcijos ir Klaipėdos licėjaus bylose, prokuroras sakė, jog „turbūt ne, tam kelią užkerta įstatymas”. Esą tai yra organizaciniai dalykai, kuriuos jau turės spręsti Generalinė prokuratūra kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros vadovybe.

„Šių dienų kontekste užtenka kažkur kažko pasiteirauti ir jau – nusižengimas. Būtų ko nors paprašęs – būtų išmetę iš darbo”, – sakė „Atviros Klaipėdos” šaltinis, kurio pavardė redakcijai žinoma.

Išplatino pranešimą

Praėjus porai valandų po šios publikacijos pasirodymo, Generalinė  prokuratūra išplatino pranešimą spaudai. Jame teigiama, jog generalinis prokuroras Evaldas Pašilis priėmė sprendimą A. Velučiui skirti tarnybinę nuobaudą – pažeminimą pareigose.

„Šis sprendimas buvo priimtas gavus Vidaus tyrimų skyriuje atlikto tarnybinio patikrinimo išvadą bei teikimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.
Tarnybinis patikrinimas šių metų balandžio mėnesį buvo pradėtas gavus pradinius duomenis apie šio prokuroro veiksmus, galimai turinčius tarnybinio pažeidimo požymių”, – rašoma pranešime.

Jame teigiama esą A. Velutis „sistemingai teikė tam tikriems suinteresuotiems asmenims kvalifikuotas teisines konsultacijas naudodamasis specifinėmis profesinėmis žiniomis ir tokiu savo elgesiu padarė šiurkštų tarnybinį pažeidimą, kuriuo pažemino prokuroro, kaip valstybės pareigūno, vardą, pakirto pasitikėjimą teisingumo vykdymu Lietuvoje ir diskreditavo prokuratūros, kaip valstybės institucijos, padedančios užtikrinti teisėtumą ir teismui vykdyti teisingumą, autoritetą”.

Pasak Generalinės prokuratūros pranešimo, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriuje dirbantiems prokurorams keliami ypatingai aukšti tiek kompetencijos, tiek profesinės etikos reikalavimai, todėl „A. Velučio veiksmai bei padarytas pažeidimas nesuderinami su jo einamomis pareigomis ir funkcijomis minėtame skyriuje”.

Nors apie prokurorui pasiūlytą darbą Visagine pranešime neminima, Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė atsiuntė atskirą komentarą „Atvirai Klaipėdai”.

„Priėmus sprendimą skirti tarnybinę nuobaudą – perkėlimą į žemesnes pareigas – prokurorui yra pasiūloma užimti vieną iš tuo metu esančių laisvų žemesnių prokuroro pareigų. Šiuo metu siūlomų laisvų žemesnių prokuroro pareigų sąraše yra Panevėžio apygardos prokuratūros apylinkės prokuratūros prokuroras (numatoma tarnybos vieta Visagine)”, – rašoma atsakyme.


  2019-10-03

  2 komentarai “Debesys pakibo ir virš prokuroro Aivaro Velučio galvos (papildyta)”

  1. AvatarBosas (IP: 78.58.45.194)

   Dar vienas “SVENTASIS” krito..O viskas del pinigu svetimu…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt