P0

Miestas

Prokuratūra: laikinosios tapo nuolatinėmis

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-02-17


Dar praėjusių metų gruodį Prokurorų atrankos komisijai paskelbus savo išvadas dėl kandidatų, siekusių užimti dvi atsilaisvinusias Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) vietas, jas iš trijų komisijos rekomenduotų kandidatų užėmė dvi prokurorės.

Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė spaudai Ignė Rotautaitė – Pukenė „Atvirai Klaipėdai” patvirtino, jog nuolatines pareigas šiame prestižiniu laikomame skyriuje jau eina prokurorės Inga Mačiulienė ir Irina Valadkienė. Prieš tai jos, skyriui netekus dviejų patyrusių prokurorų, kurį laiką čia buvo paskirtos darbuotis laikinai.

Jei kurį nors iš prokurorų (arba abu) teismas grąžintų į ankstesnes pareigas, kiltų teisinė dilema dėl naujai į ONKTS paskirtų prokurorių. Palmiros Mart nuotr.

Prokurorų atrankos komisija būtent jas abi buvo įvertinusi geriausiai, tačiau tarp jos rekomenduotų kandidatų užimti laisvą ONKT skyriaus vietą buvo nurodžiusi ir apygardos Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiąjį prokurorą Donatą Blinstrubį. Jis iš minėto trejeto komisijos buvo įvertintas žemiausiu balu – 64,5. Aukščiausią balą – 70,2 – komisija buvo skyrusi I. Mačiulienei, o antroje vietoje su 67,7 balu buvo atsidūrusi I. Valdakienė. Jas generalinis prokuroras Evaldas Pašilis savo įsakymu ir paskyrė į ONKT skyrių nuolatiniam darbui.

Atrankos į šį skyrių prireikė po to, kai generalinio prokuroro įsakymu iš pareigų dar praėjusių metų rugsėjį po pusės metų trukusio tarnybinio patikrinimo buvo atleistas ilgametis šio skyriaus prokuroras Aidas Giniotis. Jo atleidimo priežastimi buvo nurodytas faktas, jog esą prokuroras neteisėtai teikė konfidencialią informaciją ir tokiais savo veiksmais pažemino prokuroro, kaip valstybės pareigūno, vardą.

Neilgai trukus dėl dar aptakesnių priežasčių pareigų šiame skyriuje neteko ir korupcinio pobūdžio nusikaltimų tyrime specializavęsis Aivaras Velutis. Tiesa, jis iš prokuratūros sistemos atleistas nebuvo – prokuroras pažemintas pareigose, pervedus jį darbuotis į Klaipėdos apylinkės prokuratūrą.

Abu buvę ONKT skyriaus prokurorai generalinio prokuroro įsakymus yra apskundę teismui.

Sprendimą dėl A. Velučio teismas rašytine tvarka turėtų skelbti jau šio mėnesio pabaigoje. Tuo metu Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmąjį posėdį dėl A. Giniočio atleidimo iš pareigų yra numatęs tik kovo mėnesį. A. Giniočiui teisme atstovauja buvęs Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras, šiuo metu advokatu prestižinėje sostinės advokatų kontoroje dirbantis Giedrius Danėlius.

Jei kurį nors iš prokurorų (arba abu) teismas grąžintų į ankstesnes pareigas, kiltų teisinė dilema dėl naujai į ONKT skyrių paskirtų prokurorių.


  2020-02-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt