P0

Miestas

Pasiūlė tris kandidatus į dvi laisvas ONKTS vietas (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-12-25


Prieš Kalėdas Generalinės prokuratūros vyriausiųjų prokurorų atrankos komisija išreitingavo ir įvertino visus 6 kandidatus, siekusius užimti dvi atsilaisvinusias Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKT) vietas.

Komisijos nuomone, tinkamiausi dirbti šiame skyriuje yra trys kandidatai – Donatas Blinstrubis (apygardos Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras), Inga Mačiulienė (laikinai dirbanti ONKTS) ir Irina Valadkienė (laikinai dirbanti ONKTS).

Daugiausiai balų iš šio trejeto komisija skyrė I. Mačiulienei – 70,2. Antroji pagal reitingavimą liko I. Valadkienė – 67,7, trečiasis – D. Blinstrubis, įvertintas 64,5 balo.

Visgi komisija mano, jog visi trys minėti kandidatai yra verti laisvų ONKTS vietų.

I. Mačiulienę komisija apibūdina kaip motyvuotą, turinčią patirties analogiško pobūdžio bylose, kompetetingą ir profesionalę prokurorę, išsiskiriančią įvairialype praktinio darbo patirtimi, nuoseklumu, analitiniu mąstymu.

Panašiai komisija apibūdina ir kitus du kandidatus, pažymėdama, jog I. Valadkienė turi patirties, nagrinėjant su narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvarta susijusias bylas, o D. Blinstrubis be panašių kompetenciją įrodančių savybių dar vadinamas ir dalykišku, konkrečiu, išsiskiriančiu argumentuotu požiūriu į problemas.

Komisija daro išvadą, jog visi trys kandidatai „laikomi lygiaverčiais ir tinkamiausiais užimti pareigas”.

Tačiau kuris vienas iš šių Prokurorų atrankos komisijos įvertintų kandidatų liks už borto, priklausys jau tik nuo generalinio prokuroro Evaldo Pašilio sprendimo.

Pastaruoju metu buvo ne vienas atvejis, kai jis į vieną ar kitą laisvą vietą paskirdavo ne daugiausiai balų surinkusį, o antroje vietoje likusį kandidatą. Taip atsitiko ir skiriant Klaipėdos apylinkės vyriausiąjį prokurorą – juo tapo Žilvinas Šiurna, o ne Vilius Paulauskas, kuris komisijos buvo įvertintas 77,2 balo, o Ž. Šiurna –  69,8 balo. Dėl to Klaipėdos miesto prokuratūroje buvo kilęs nepasitenkinimas.

Kad prokuratūroje atrankos turėtų būti skaidresnės, savo nuomonę buvo išsakęs ir prezidentas Gitanas Nausėda. Su juo tuoj po inauguracijos susitikęs generalinis prokuroras tąsyk viešai pažadėjo tobulinti atrankų prokuratūroje organizavimą, jas padaryti atviresnes ir skaidresnes.

Situaciją dėl pareigų pasidalinimo ONKT skyriuje gali apsunkinti ir tas faktas, jog ir iš pareigų atleistas buvęs Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras Aidas Ginotis, ir pareigose pažemintas Aivaras Velutis generalinio prokuroro sprendimus yra apskundę teismui.

Kol kas dėl to teismai dar jokių sprendimų nėra priėmę.


  2019-12-25

  2 komentarai “Pasiūlė tris kandidatus į dvi laisvas ONKTS vietas”

  1. AvatarLAIVAS KURŠIS (IP: 51.158.113.142)

   1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj.

   2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.

   Tiems, kas rašo komentarus tinklaraštyje ir nežino kur stovi Smiltynėje „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”,
   rekomenduojame nuvykti į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį.

  2. Avatarpranas pričkus (IP: 86.100.20.52)

   Tai kas, kad paskirs naujus? Jiems dirbti savarankiškumas bus atimtas, vykdys tik nurodymus. Konkursą buvo laimėjęs klaipėdietis, vis vien atsiuntė pralošusį konkursą nusikalstamos sisteminės teisinės gaujos atstovą Simoną, dabar, kad išvengtų Simonas atsakomybės, atsiėmė atgal. Nejuokinkit su savo tais konkursais ir reitingais svieto.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt