P0

Miestas, Svarbu

Aivaras Velutis tremties į Visaginą išvengė (3)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-10-21


Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio įsakymu pareigose pažemintam buvusiam Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokurorui Aivarui Velučiui pasisekė – jam vykti dirbti į Visaginą nebereikės. Prokuroras paliktas darbuotis uostamiestyje, tik  žemesnėse pareigose – jis pervestas į Klaipėdos apylinkės prokuratūrą.

Nuo šiol A. Velutis dirba Klaipėdos apylinkės prokuratūroje eiliniu prokuroru. Palmiros Mart nuotr.

Čia jis pakeitė prokurorę Iriną Valadkienę, kuri laikinai pervesta į minėtąjį ONKT skyrių. Be to, vietoj iš šio skyriaus atleisto Aido Giniočio, jame darbuotis irgi kol kas laikinai pervesta kita apygardos prokurorė Inga Mačiulienė. Iki šiol ONKT skyriuje moterų prokurorių nebuvo.

Nors ir pažemintas pareigose, pirmadienį A. Velutis toliau palaikė valstybinį kaltinimą Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjamoje Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Klaipėdos padalinio kyšininkavimo byloje. Joje iki pietų toliau buvo tęsiama liudytojų apklausa bei pradėti apklausti specialistai.

Pasak prokuroro, jam pavesta šią korupcijos bylą baigti teisme nagrinėti iki pat sprendimo priėmimo.

Tačiau kitoje svarbioje –  Klaipėdos licėjaus direktorės sukčiavimo byloje valstybinio kaltinimo jis jau nepalaikys.

„Minėta byla iš esmės dar nepradėta nagrinėti, joje valstybinį kaltinimą palaikys prokurorė Inga Mačiulienė”, -„ Atviros Klaipėdos” žurnalistei sakė A. Velutis.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, jog A. Velutį pažeminus pareigose, jam darbo vieta buvo pasiūlyta Visagino prokuratūroje – esą tuo metu buvusi tik ši vienintelė laisva prokuroro vieta visoje šalyje.

Prokuratūros teigimu, A. Velutis pareigose pažemintas už tai, kad „sistemingai teikė tam tikriems suinteresuotiems asmenims kvalifikuotas teisines konsultacijas naudodamasis specifinėmis profesinėmis žiniomis ir tokiu savo elgesiu padarė šiurkštų tarnybinį pažeidimą, kuriuo pažemino prokuroro, kaip valstybės pareigūno, vardą, pakirto pasitikėjimą teisingumo vykdymu Lietuvoje ir diskreditavo prokuratūros, kaip valstybės institucijos, padedančios užtikrinti teisėtumą ir teismui vykdyti teisingumą, autoritetą”.


  2019-10-21

  3 komentarai “Aivaras Velutis tremties į Visaginą išvengė”

  1. AvatarBosas (IP: 78.58.45.194)

   Va butent..Ir girtas pagautas,ir nusikalteliams teike advokato paslaugas…Ir kaip nuo zasies vanduo!!!..Ir ilgau “tokius angelus” laikysim ???Jo zodis turi buti vertinamas abejotinai!kaip toks gali atstovauti Valstybe?!

  2. AvatarAntanas (IP: 90.131.40.249)

   Tesiasi lizdo valymas. Cia dar ne pabaiga.

  3. Avatarjonas (IP: 85.206.130.18)

   Prikalesvaziavo, pagavo- nieko cia tokio. Konsultavo tokius kur belange verkia – nieko cia tokio, biski pazemino pareigose pasedes metelius ir vel karjera savo nuostabia tes. Kam isvis tokius laikyti ir alga mokesciu moketoju moketi.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt