P0

Miestas, Svarbu

Pareigose pažemintas prokuroras nepasiduoda (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-01-26


Buvęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras Aivaras Velutis tęs bylinėjimąsi dėl jo pažeminimo pareigose – pareigūnas apskundė Regionų apygardos teismo Klaipėdos rūmų sprendimą, kuriuo tokia tarnybinė sankcija buvo pripažinta teisinga ir teisėta.

Aivaras Velutis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Į Klaipėdos apylinkės prokuratūrą užpernai spalį perkeltas prokuroras Klaipėdos teismo prašė grąžinti jį į buvusias pareigas, naikinti tarnybinio patikrinimo išvadas ir kitus sprendimus bei priteisti per mėnesį susidarantį 402 eurų skirtumą tarp dabartinės ir buvusios algos.

Generalinio prokuroro sprendimu atlikus tarnybinį patikrinimą buvo konstatuota, kad A. Velutis šiurkščiai pažeidė Prokurorų etikos kodekse įtvirtintus teisingumo, padorumo, nepiktnaudžiavimo, atsakomybės principus bei sumenkino visuomenės pasitikėjimą prokuratūra. Patikrinimą atlikęs Vidaus tyrimų prokuroras Anatolijus Koržovas siūlė A. Velutį atleisti iš pareigų, tačiau generalinis prokuroras nusprendė skirti švelnesnę tarnybinę nuobaudą – perkėlimą į žemesnes pareigas.

Nors A. Velutis teisme tikino, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, kurių vykdytus tyrimus prokuroras kontroliavo, neturėjo pagrindo jo atžvilgiu vykdyti kriminalinės žvalgybos, bylą išnagrinėjęs teisėjas Remigijus Arminas sprendime akcentavo, kad tokiems veiksmams buvo gauti net trijų skirtingų – Tauragės apylinkės, Vilniaus bei Kauno apygardų – teismų leidimai, o A. Velutis neskundė STT veiksmų. Tad, anot teismo, nėra jokių duomenų, leidžiančių teigti, jog informacija kriminalinės žvalgybos metu buvo surinkta viršijant sankcionuotų veiksmų apimtį ir suteiktus įgaliojimus.

Teismo sprendime taip pat buvo akcentuojama ir aplinkybė, kad A. Velutis be teisėto pagrindo domėjosi kolegės kontroliuojamu ikiteisminiu tyrimu, susijusiu su jo vaikystės draugu bei perdavė sužinotą informaciją. Priešingai teisingumo interesams A. Velutis, teismo nuomone, veikė ir konsultuodamas reikalų su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba turėjusį pažįstamą.

Teismas konstatavo, kad paskirta tarnybinė nuobauda atitinka A. Velučio padarytų neteisėtų veiksmų sunkumą, neprieštarauja teisingumo bei protingumo principams ir jos švelninimas nebūtų adekvatus padarytam pažeidimui bei neturėtų prevencinio poveikio.

Tačiau A. Velutis su tokiu vertinimu nesutiko. Apeliaciniame skunde Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) jis nurodo, kad pirmoji instancija neteisingai taikė teisės normas, kurios reglamentuoja duomenų vertinimą ir pripažinimą įrodymais, netyrė reikšmingų aplinkybių byloje. Anot prokuroro, šis teismas taip pat neteisingai aiškino ir taikė materialiosios teisės normas bei teismų praktiką, apibrėžiančią tarybinio nusižengimo sudėties požymius.

A. Velutis – ne vienintelis Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras, pastaruoju metu ieškantis teisybės tesimuose dėl viršininkų sprendimų. Vilniaus apygardos administraciniame teisme dėl atleidimo ir darbo bylinėjasi jau buvęs prokuroras Aidas Giniotis, o praėjusį mėnesį LVAT pergalę dėl tarnybinio pažeidimo pasiekė prokuroras Linas Kiaurakis. Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmai irgi buvo atmetę jo skundą.


  2021-01-26

  2 komentarai “Pareigose pažemintas prokuroras nepasiduoda”

  1. AvatarBosas (IP: 78.58.45.194)

   Lauk “ŠITA” persona iš darbo!!!…Tokio “OSTAPO BENDERIO” jau seniai nemačiau!!!..Ir girtas buvo pagautas prie vairo,ir visokias”konsultacijas” duoda nusikalteliams!!!..ir “šifruojasi”..ir vis kaip nuo žasies vanduo!!!…LAUK IŠ DARBO,KAD NE KOMPROMITUOTU,sažiningu žmoniu!!!

  2. AvatarNevelučio nuomonė (IP: 78.63.37.48)

   Ne auksinis Velutis. Bet būtų geras aktorius. Kaip galima suprasti, slaptais įrašais užfiksuota jo “užklasinė” veikla. Nepasiduodantis prokuroras siekia juos pripažinti neteisėtais ir tokiu būdu “atmušti” savo reputaciją. Koks bebūtų galutinio teismo sprendimas, “neskanūs” pokalbiai tai vis tiek išliks ir blogas kvapas ilgai neišnyks. Tik Santa Barbaroje toks pareigūnas galėtų dirbti aukštesnėse pareigose. Bet kai kam tai gali būti netaikoma, kaip ir nutvertam išgėrusiu prie vairo, kai tuo tarpu kitas jau būtų išmestas iš darbo.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt