P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Viktoras Usovas lieka nuteistas už apgaulingą apskaitos tvarkymą (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-06-12


Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti pirmos instancijos sprendimą, kuriuo buvęs pramogų ir sporto verslo atstovas Viktoras Usovas buvo nuteistas už tai, kad 2015-2017 m. apgaulingai tvarkė UAB „Oltima” apskaitą.

Viktoras Usovas. Martyno Vainoriaus nuotr.

V. Usovas teisme savo kaltės nepripažino, tačiau bylą išnagrinėjusi Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Rima Gudienė šį vasarį buvo konstatavusi, jog dokumentai, susiję su įmonės veikla, liudytojų parodymai bei specialisto išvada leidžia daryti kitokią išvadą. Nustatyta, kad iš viso nebuvo užregistruota sąskaitų už daugiau kaip 72 tūkst eurų.

„Sąskaitų faktūrų išrašymą kaltinamasis V. Usovas nepagrįstai bando prilyginti tinkamam ūkinių operacijų užregistravimui įmonės buhalterinėje apskaitoje. <…> Tiek išrašytos sąskaitos faktūros dėl įmonės paslaugų pardavimo, tiek atsiskaitymą už šias paslaugas patvirtinantys kasos pajamų orderiai nebuvo užregistruoti įmonės buhalterinėje apskaitoje. Taip pat į įmonės buhalterinę apskaitą nebuvo įtraukti ir pinigų priėmimo kvitai bei kasos pajamų orderiai”, – buvo rašoma nuosprendyje, kartu pabrėžiant, jog už šių dokumentų tinkamą pateikimą ir jų apskaitą yra atsakingas įmonės vadovas, o ne buhalterė.

V. Usovui teismas skyrė 7500 Eur dydžio baudą, kurią jis turi sumokėti per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Pastarasis dar galėjo būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui ir V. Usovas pasinaudojo tokia teise. Tačiau bylą išnagrinėjusi Klaipėdos apygardos teismo kolegija, kurią sudarė teisėjai Eugenijus Antanauskas, Edita Lapinskienė ir Linas Pauliukėnas, konstatavo, jog nuteistojo skundas yra nepagrįstas.

Anot apeliacinės instancijos, apylinkės teismas įrodymų vertinimo taisyklių pažeidimų nepadarė. Pasak kolegijos, į bendrovės apskaitą nebuvo įtraukta ne viena, o keliolika buhalterinių operacijų (iš viso 12 sąskaitų faktūrų, kurių bendra suma 50 199,74 Eur), 11 pirminių apskaitos dokumentų, taip pat nebuvo išsaugotos keturios bendros 9 000 Eur sumos sąskaitos faktūros, tokie pažeidimai buvo daromi pakankamai ilgą laiką (beveik dvejus metus), todėl kaltininkui kyla baudžiamoji, o ne administracinė atsakomybė, kaip savo skunde bandė įrodinėti V. Usovas.

Tad apylinkės teismo sprendimas buvo paliktas nepakeistas.

Dėl bendrovės „Oltima” V. Usovas jau turėjo teisminių reikalų – 2021-ųjų balandį Klaipėdos apygardos teismas iš dalies patenkino bankroto administratoriaus ieškinį.

UAB „Oltima”, kuriai V. Usovas vadovavo nuo 2013 m. spalio, bankroto byla buvo iškelta 2019 m. vasarį. Jos bankroto administratoriumi buvo paskirta bendrovė „Reniva“. Kreditorių finansiniai reikalavimai įmonei sudarė 22 939 Eur. UAB „Oltima“ kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą su ieškiniu, kuriuo prašė iš V. Usovo priteisti 177 762 eurų žalos atlyginimą, 5 procentų dydžio metines palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas. Ieškinys grįstas tuo, kad V. Usovas administratoriui neperdavė bendrovės turto ir jos dokumentų.

Paskutinės UAB „Oltima“ Registrų centrui pateiktos finansinės atskaitomybės duomenimis, 2013 m. pabaigoje jos turtas sudarė 613 780 Lt (177 762,97 Eur). Kadangi V. Usovas nepateikė jokių dokumentų, kurie galėtų pagrįsti bendrovės turto sudėties ar jo vertės pokyčius, jam ir buvo pareikštas atitinkamo dydžio ieškinys, tačiau teismas priteisė tik 32 731,26 Eur, 5 proc. dydžio metinių palūkanų ir 716 eurų žyminio mokesčio.

Tuo metu byla, kurioje V. Usovas įtariamas 13 nepilnamečių tvirkinimu, Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose vis dar nėra baigta nagrinėti. Pirmasis jos posėdis buvo surengtas dar 2020-ųjų sausį. Tada V. Usovas žurnalistams pareiškė, jog kaltinimų nepripažįsta ir byla esą yra sufabrikuota.

V. Usovas kaltinamas nuo 2013 iki 2018 metų įvairiose vietose užmiestyje, neretai – automobilyje, tenkinęs savo lytinę aistrą su nepilnamečiais asmenimis, juos girdęs alkoholiu. Jam iš viso buvo inkriminuota 18 nusikalstamos veikos epizodų. Klaipėdos apskrities policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai V. Usovą sulaikė 2018 m gegužės 18 d. Iš pradžių jis buvo suimtas mėnesiui, vėliau suėmimas pakeistas švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis.

V. Usovas Klaipėdoje buvo plačiai žinomas pramogų ir sporto pasaulyje kaip įvairių socialinių projektų, skirtų vaikams, rengėjas. 2009 metais jis buvo paskelbtas pilietiškiausiu jaunu žmogumi Klaipėdoje. Iki šios bylos žiniasklaidos dėmesio centre vyras buvo atsidūręs dėl bylinėjimosi su jį iš darbo atleidusiu Klaipėdos „Neptūno” krepšinio klubu, anksčiau – dėl skolos krepšininkui Jonui Valančiūnui.


  2023-06-12

  Vienas komentaras apie “Viktoras Usovas lieka nuteistas už apgaulingą apskaitos tvarkymą”

  1. AvatarPastebejimas (IP: 88.203.57.90)

   Nesuprantu, dėl apgaulingas buhalterijos, panašu, greit nuteis, bet kas negerai su bylomis kurios apie pedofilija?
   Dar ne vienas nebuvo nubaustas:(
   At iš tiesų visose virsūnėse jie ten visi sėdi ir tuo yra stogas visiems pedo?
   Pvz kur dingo tas storas ledo iš seimo?
   At ji išvis kas nors matė vedama į apklausą?
   O gal jis ir negrįžo iš tos Čilės kai sužinojo jog jam padai dega
   Ir konservatoriai taip ir nepaaiškino kas jam skambino.
   Ir faktas, kad konservatoriai žino, kur jis dabar slapstosi!
   Iškrypėlių partija

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt