P0

Sveikata

Technologijos ir sveikatos žinios

Vytautas Valevičius
2018-08-27


Nors gyvename XXI amžiuje, žmonės, kurie valdo ar net dirba sveikatos priežiūrai, yra iš ano laiko. Senesnio. O laikai keičiasi.

Štai JAV paskelbė įdomų tyrimą apie vaikų ir jaunuolių iki 22 metų elgesį ieškant žinių iš šios srities. Jis vadinasi „Skaitmeninė sveikatos praktika, socialinė žiniasklaidos naudojimas ir psichinė gerovė tarp paauglių ir jaunų suaugusiųjų JAV”.

Kai kurie pagrindiniai kiekybiniai tyrimo rezultatai yra šie:

87 proc. visų paauglių ir jaunų suaugusiųjų sako, kad jie randa internete informaciją apie sveikatą. Štai pagrindinės penkios temų temos: fitnesas (63 proc.), mityba (52 proc.), stresas (44 proc.), nerimas (42 proc.) ir depresija (39 proc.);

64 proc. teigia, kad naudojosi mobiliomis programomis, susijusiomis su sveikata, įskaitant fitneso, miego, meditacijos ir medikamentų priminimus;

Dauguma paauglių ir jaunų suaugusiųjų sako, kad skaito, klausė ar stebėjo, kaip kiti žmonės dalijasi savo sveikatos patirtimi internetu, tarėsi internetinėse diskusijose ar “YouTube” vaizdo įrašuose;

Trečdalis sėkmingai susisiekė su sveikatos priežiūros specialistais internetu, o 91 proc. jų teigė, kad ši patirtis buvo naudinga;

Vienas iš penkių dalyvių susisiekė su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais internetu, naudojant tokias priemones kaip internetiniai pranešimai, programos, teksto siuntimas ir vaizdo pokalbis.

Šis tyrimas padarytas JAV šių metų pavasarį atskleidžia tą kryptį, kur link turi būti vystoma ir mūsų sveikatos žinių sistema. Apklaustieji skundėsi, kad absoliuti dauguma šios srities interneto yra skirti suaugusiems, jie tarsi yra užribyje. Manau, kad ir Lietuvoje reikia tai matyti.

Vaikai, paaugliai ir jaunuoliai jau turi sritis, kur jie jaučiasi savarankiški, kuriomis jie pasitiki. Svarbu padėti jiems gauti tas ir tokias žinias, kurios vystytų pastarųjų teigiamą raidą ir stabdytų nuo neigiamos.

Orientacija į lankstukus, plakatus ar paskaitas nėra gera jau vien todėl, kad laikas ir pinigai švaistomi vėjais. Reikia matyti, kur yra poreikiai žinių apie kūną ir sveikatą ir kurti taip, kad matytų ir pasitikėtų. Tam, beje, tarnauja naujausios technologijos.


  2018-08-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt