P0

Miestas

Į dvi laisvas ONKTS vietas – šeši kandidatai

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-11-25


Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriui (ONKTS) netekus dviejų patyrusių prokurorų – Aido Giniočio ir Aivaro Velučio – Generalinė prokuratūra paskelbė atranką į laisvas skyriaus vietas.

Paaiškėjo, jog jas užimti pretenduoja 6 kandidatai. Dvi iš jų – šiuo metu laikinai skyriuje dirbančios prokurorės Inga Mačiulienė ir Irina Valadkienė.

Be jų, pereiti dirbti į prestižiniu laikomą skyrių, kurio prokurorai gauna didesnį, nei kolegos iš kitų skyrių, atlyginimą, dar pretenduoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Blinstrubis, Klaipėdos apylinkės prokurorė Kristina Prialgauskienė, Gargžduose dirbantis prokuroras Nerijus Šiaulys ir prokurorė iš Plungės Liudmila Galič.

Visi šeši kandidatai dėl dviejų laisvų vietų Generalinėje prokuratūroje susikaus gruodžio viduryje.

Du geriausiai Prokurorų atrankos komisijos įvertinti kandidatai nebūtinai pateks į ONKT skyrių – galutinį sprendimą dėl to priima generalinis prokuroras.

Pastaruoju metu buvo ne vienas atvejis, kai Evaldas Pašilis į vieną ar kitą laisvą vietą paskyrė ne daugiausiai balų surinkusį, o antroje vietoje likusį kandidatą.

Taip atsitiko ir skiriant Klaipėdos apylinkės vyriausiąjį prokurorą – juo tapo Žilvinas Šiurna, o ne Vilius Paulauskas, kuris Atrankos komisijos buvo įvertintas 77,2 balo, o Ž. Šiurna –  69,8 balo. Dėl to Klaipėdos miesto prokuratūroje buvo kilęs nepasitenkinimas.

Kad prokuratūroje atrankos turėtų būti skaidresnės, savo nuomonę buvo išsakęs ir prezidentas Gitanas Nausėda. Su juo tuoj po inauguracijos susitikęs generalinis prokuroras tąsyk viešai pažadėjo tobulinti atrankų prokuratūroje organizavimą, jas padaryti atviresnes ir teisiškai skaidresnes.

Ir iš pareigų atleistas buvęs Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras A. Ginotis, ir pareigose pažemintas A. Velutis generalinio prokuroro sprendimus yra apskundę teismui.


  2019-11-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt