27-oji metų savaitė

Savaitės panorama, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-07-07

Liepos 1-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos apygardos teisme jau daugiau nei metus niekaip nepradedama nagrinėti byla dėl šimtatūkstantinės uostamiesčio savivaldybės paramos krepšinio klubui „Neptūnas”. Po pusmečio pertraukos surengtas posėdis ir vėl truko tik kelias minutes – bylos šalys paprašė atidėti procesą.  

***

Klaipėdos policija pranešė, jog sekmadienį, apie 17.53 val., buvo gautas pranešimas, kad Smiltynės paplūdimyje, jūroje, skęsta žmogus.Per vykdytą paieškos ir gelbėjimo operaciją 1981 m. gimusio vyro kūnas nebuvo rastas.

***

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas sudarė nekilnojamojo turto pirkimo komisiją dėl negyvenamųjų patalpų Taikos pr. 70 pirkimo neskelbiamų derybų būdu. Šios patalpos – tai sportinė Žvejų rūmų dalis, priklausanti Lietuvos sporto draugijai „Žalgiris”.

***

Pirmadienio pavakare „Atviros Klaipėdos” žurnalistė užfiksavo dėl uždarytos Rimkų pervažos susidarančias nemažas transporto eiles įvažiuojant į miestą per Lypkių gatvę.

Liepos 2-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos apygardos teisme, toliau nagrinėjančiame bylą, kurioje aiškinamasi, ar iš tiesų prieš beveik 16 metų už uostamiesčio medikės nužudymą su pareigūnų ir advokato pagalba buvo nuteistas ne savo kaltę prisiėmęs asmuo, parodymus davė dar du kaltinamieji – buvęs Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus viršininkas Edmundas Tautavičius ir neva nuo žmogžudystės taip išsisukęs Virgilijus Valius.

***

Senamiestyje, sklype Daržų g. 5, rengiamasi atstatyti vieno buto gyvenamąjį namą, kuris buvo nugriautas praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje.

***

Paskutinįjį birželio savaitgalį Klaipėdoje vykęs Lietuvos sunkiosios atletikos čempionatas buvo sėkmingas „Viesulo“ sunkiaatlečiams – ant apdovanojimų pakylos lipo ir sportininkai, ir treneriai.

***

Antradienį Klaipėdos meras su specialistais ir Atgimimo aikštės rekonstrukcijos rangos konkursą laimėjusios bendrovės „Infes“ atstovais apsilankė jau aptvertoje ir rekonstrukcijai parengtoje aikštėje.

***

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus antradienį pareiškė, jog savivaldybės valdomos bendrovės Naujasis turgus paskelbtas pastatų komplekso aukcionas bus atšauktas – tokį sprendimą nulėmė šalia gyvenančių klaipėdiečių nuogąstavimai.

***

Iki plaukimo per Ramųjį vandenyną starto likus vos keliems mėnesiams klaipėdietis Aurimas Mockus išbandė savo jėgas ir valtį Baltijos jūroje.

Liepos 3-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog ir Apeliacinis teismas patvirtino, kad Danijos kompanija „Rohde Nielsen“ kėlė nepragrįstas pretenzijas Uosto direkcijai dėl dar 2020 m. birželį sudarytos 4,9 mln. eurų vertės rangos sutarties, pagal kurią buvo įsipareigojusi atlikti uosto akvatorijos dugno valymo darbus Malkų įlankos akvatorijoje ir vadinamajame Smeltės rate.

***

Klaipėdos savivaldybės praneša, jog minint Klaipėdos miesto gimtadienį, rugpjūčio 1-ąją, bus pagerbti dar trys miesto kultūros magistrai. Šiemet šį garbingą vardą nutarta suteikti skulptoriui Klaudijui Pūdymui, fotografui Broniui Vytui Karaciejui ir buvusiai Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos direktorei Bronislavai Lauciuvienei.

***

Apeliacinis teismas trečiadienį paskelbė sprendimą didelės apimties ir ypač sudėtinga vadinamoje UAB „Naftos grupė“ turto pasisavinimo ir legalizavimo baudžiamojoje byloje.

***

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos savivaldybei nuosavybės teise priklausančius senuosius Klaipėdos kariliono varpus su priedais ketinama perduoti viešajai įstaigai fondui „Augustus“, kuri nori šiuos varpus įrengti jai priklausančioje didžiojoje buvusio Klaipėdos dujų fabriko saugykloje.

***

Vėlų trečiadienio vakarą ugniagesiai buvo iškviesti į Naujakiemio g. Klaipėdoje. Čia apie 23 val. degė devynaukščio namo penktame aukšte esantis butas. Nukentėjo jam buvęs vyras, kuris perduotas medikams.

Liepos 4-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog su kaimynais dėl mašinos statymo požeminiame vieno Baltijos prospekto daugiabučio namo garaže konfliktavęs buvęs Socialdemokratų partijos pirmininkas Mindaugas Prialgauskas nieko nepasisekė ir teismuose – jo pretenzijas atmetė ir neskundžiamus sprendimus priimantis Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

***

„Išgyvenome ir tuos rūsčiuosius metus, kai meraujant Vytautui Grubliauskui tuomet dar samdomi ekspertai buvo nusprendę neskirti finansavimo nė vienam „Atviros Klaipėdos“ projektui, išgyvensime šiemet ir be A. Vaitkaus ir Co numesto kauliuko”, – nuomonių rubrikoje rašo „Atviros Klaipėdos” žurnalistas.

***

Pranešama, jog „The Tall Ships Races“ didieji burlaiviai jau įveikė pirmąjį lenktynių etapą Helsinkyje ir B burlaivių klasėje antra finišavo Klaipėdos universiteto „Brabander“ komanda.

***

Ketvirtadienio vakarą Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas vandenilio gamybai numatytoje vietoje – uosto laivyno bazėje – susitiko su beveik pora dešimčių Žvejybos uosto gyvenamojo rajono gyventojų ir bandė juos įtikinti šio projekto nauda bei saugumu.

Liepos 5-oji

„Sprendimą dėl Klaipėdos miesto savivaldybės stipendijų kultūros ir meno kūrėjams skyrimo priimtų meras”, – rašoma mero Arvydo Vaitkaus pateiktame miesto tarybos sprendimo projekto aiškinamajame rašte. Meras nori pats nustatyti tokios stipendijos trukmę ir „kam ją skirti”. Tuo metu Klaipėdos savivaldybė paskelbė ieškanti Administravimo departamento direktoriaus, kurio pareiginė alga – 4117,84 euro.

***

AB „Klaipėdos energija“ praneša sėkmingai baigusi kasmetinius centralizuotos šilumos tinklų hidraulinius bandymus.

***

Penktadienį, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse, Klaipėdoje suplevėsavo 45 kvadratinių metrų ploto Lietuvos vėliava.

Liepos 6-oji

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo misiją perėmusio Medijų rėmimo fondo ekspertams įžvelgus „Atviros Klaipėdos“ pasiūlyto projekto prasmę ir naudą nuo liepos į mūsų dienraštį sugrįžta pasakojimai apie Klaipėdos praeitį: pirmajame iš rašinių – apie miesto vandentiekininkų veiklą 1950-1951 metais.

***   

Policija pranešė apie penktadienį Klaipėdoje 43-iejų vyrui priklausančiame Kauno gatvėje esančiame bute rastą jau pradėjusį irti, spėjama, buto šeimininko kūną.

***

„Saugos kultūros lygio įvertinimo, audito ir gerintinų sričių identifikavimo paslauga. Saugos strategijos 2030 metams parengimas ir strategijos įgyvendinimo plano parengimas”, – tokias konsultacijas perka valstybės valdoma bendrovė „KN Energies”, kuri rengiasi deryboms „su išankstiniu kvietimu dalyvauti konkurse”.

***

Klaipėdos piliavietės poternoje surengtoje iškilmingoje ceremonijoje, kurioje dalyvavo būrys šalies rotariečių ir svečių, Lietuvos ROTARY apygardos valdytojo regalijos perduotos klaipėdiečiui Andrejui Geraščenko.

***

Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Tarp apdovanotųjų – ir Klaipėdos dramos teatro aktorius Darius Meškauskas, kuriam skirtas skirtas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius.

Liepos 7-oji

„Atvira Klaipėda“ Medijų rėmimo fondo suteiktos paramos dėka tęsia pasakojimus apie tarpukario Klaipėdą, parengtus pagal Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomus dokumentus. Pirmajame iš jų – apie įvykius, besirutuliojusius pirmojo didžiulio išbandymo Lietuvos valdžiai Klaipėdos krašte išvakarėse.  

***

„Atvira Klaipėda“ rašo, jog uostamiesčio savivaldybės valdoma bendrovė „Klaipėdos paslaugos” po neskelbiamos apklausos procedūrų pasirašė sutartį su UAB „UP architektai” dėl Trilapio g. 6 esančio pirties pastato remonto.

Žymos:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Savaitės panorama, Svarbu

26-oji metų savaitė

Birželio 24-oji „Atvira Klaipėda“ rašo, jog Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė grąžinti pirmai instancijai bylą, kurioje Uosto direkcija ginčija Centrinės ...
2024-06-30
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

25-oji metų savaitė

Birželio 17-oji „Atvira Klaipėda“ pranešė, kad Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininku dabar dirbančiam Mariui Garbeniui pirmos instancijos ...
2024-06-23
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

24-oji metų savaitė

Birželio 10-oji „Atviros Klaipėdos” rėmėjams skirtoje „Contribee“ platformoje toliau rašoma apie Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjamą bylą, kurioje aiškinamasi, ar iš ...
2024-06-16
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This