Ar visada liksime vaikais?

Nuomonės

2018-ieji Lietuvai ypatingi ne tik tuo, kad minimos šimtosios jos atkūrimo metinės. Šiemet taip pat sukako 95 metai, kai prie mūsų valstybės buvo prijungtas Klaipėdos kraštas. Istorikai 1923 metų sausį įvykusią Klaipėdos sukilimo operaciją vadina drąsiausiu tarpukario žingsniu.

Klaipėdos valdžios atstovai nuolat pagraudena, kad Vilnius nevertina mūsų, tačiau patys nesugeba tinkamai įvertinti žmogaus, kurio dėka šiandien esame Lietuvos dalis. Turiu omenyje tuometinį premjerą, užsienio reikalų ministrą Ernestą Galvanauską, kuris istorikų vadinamas šios operacijos architektu. Deja, iki šiol jo garbei Klaipėdoje yra pavadinta tik būsima gatvė, atsirasianti kada nors galbūt iškilsiančiame Medelyno kvartale.

Ernestas Galvanauskas pasirašo Klaipėdos krašto konvenciją. Nuotrauka iš knygos „Ernestas Galvanauskas: politinė biografija”.

Užtat įamžinome kažkokį mistinį Naująjį sodą, kurio garbei pavadinta viena iš centrinių Klaipėdos gatvių. Matyt, mums labai brangi ir Paryžiaus komuna? Arba varnėnai, kurių vardu pavadinta gatve visa Lietuva ir užsieniečiai važiuoja į Nidą?

Laimei, šviesių žmonių dėka atsirado bent Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras.

Pasidalinus tokiomis mintimis socialiniame tinkle bei priminus dar prieš porą metų ir istoriko Vasilijaus Safronovo teiktą pasiūlymą bevardę į Šiaurės ragą vedančią gatvę pavadinti Ernesto Galvanausko vardu, Klaipėdos meras savo komentare teigė, kad „visada galima prie racionalaus siūlymo sugrįžti ir imtis rimtai jį svarstyti”, bet kartu išreiškė dvejonę, ar tik nebūtų nemaža masė tokių miestiečių, kurie tiesiai šviesiai paklaustų – „ar neturite rimtesnių ir svarbesnių darbų?”

Net neabejoju, kad ir 1922, ir 1923 metais buvo aibė žmonių, kurie net ir žinodami visus niusanus būtų sakę Ernestui Galvanauskui – „ar neturite rimtesnių ir ir svarbesnių darbų nei ta Klaipėda”? Bet istorija rodo, kad politikos lyderiams tokie pareiškimai nė motais, o čia juk tik gatvės pavadinimo pakeitimo klausimas. Manau, kad taip ne tik simboliškai sugrąžintume skolą šiam iškiliam žmogui, bet ir įsiklausytume dar į romėnų suvoktą faktą, kad žmonės, nežinantieji istorijos, visada lieka vaikais ir dar kartoja savo pirmtakų klaidas.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Imanuelio Kanto vardo ir filosofinio palikimo renesansas Klaipėdoje

Pirmadienį, balandžio 22-ąją, sukanka 300 metų nuo filosofo Imanuelio Kanto gimimo. Filosofo atradimai prilyginami Koperniko heliocentrinės Saulės sistemos atradimui XV ...
2024-04-22
Skaityti daugiau

Kultūra

300 metų sulaukęs Imanuelis Kantas kviečia į svečius pas Herkų Kantą

Balandžio 22-ąją sukanka 300 metų nuo vieno ryškiausių žmonijos filosofinio paveldo kūrėjų – Imanuelio Kanto – gimimo. Kad ši data ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Švietimas

Klaipėdoje meistriškumą demonstravo būsimi statybininkai

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre įvyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Statybininkas 2024“. Renginio dalyviai savo gebėjimus demonstravo mūrydami, apšiltindami ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This