Tarp 1948-1949 metais Klaipėdos valdžios padarytų sprendimų buvo ir svarbių kultūros sričiai. Kaip kad miesto istorijos muziejaus įsteigimas, pirmojo bibliotekos…
Kultūrinio aptarnavimo gerinimas: pučiamieji ir daugiau kino
Trimito era Klaipėdoje prasidėjo kur kas anksčiau nei 2011-ųjų balandžio 12-ąją – apie tai liudija Klaipėdos regioniniame valstybės archyve saugomi…
K. Meškys: „Kol pasaulis stebina – tol esi gyvas” (1)
Šį vakarą, 18 val., žinomas uostamiesčio sinefilas, kultūrininkas ir žurnalistas Kęstutis Meškys savo bičiulius, pažįstamus ir visus smalsius klaipėdiečius kviečia…
Bibliotekos erdvėje – ir meno kūriniai (1)
Vos įėjus į pagrindinį Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos kiemą, lankytojus pasitinka milžiniškas laivo inkaras, kurį padovanojo Uosto kapitono…
Kaip tvėrėsi pokarinė Klaipėdos valdžia
Klaipėdai 1945 m. sausį patekus TSRS sudėtį ji tapo ir administravimo sistemos, kuri gerokai skyrėsi nuo to, kaip miestas valdytas…
Klaipėda – ne Kaunas, linksmumo čia mažiau
Nors tikri kinai kreivomis akimis viešbučio „Viktorija” kabarete ir rodė visokias štukas, o vakarais mieste buvo galima atsigerti geresnio alaus,…
Kaip biblioteka įsikūrė Herkaus Manto gatvėje (1)
Paminklinis pastatas Herkaus Manto g. 25, į kurį biblioteka buvo atkelta iš Turgaus (P. Cvirkos) gatvės 5-ojo numerio – savo…
Vilties gatvės liepų gimtadienis
Ciklas „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas” šįkart baigia pasakoti, ką tarpukariu Klaipėdos kraštui atnešė spalio mėnesiai. Tada Klaipėdos uostas sulaukė išskirtinio krovinio,…
Kai daugelis dirbančiųjų dar nesuprato sovietinės ekonomikos (4)
„Atvira Klaipėda” pradeda 30-osioms mūsų laisvės metinėms skirtą rašinių ciklą, kurio tikslas – vyresniems skaitytojams priminti, iš kokios marazmatinės sovietinės…