24-oji metų savaitė

Savaitės panorama, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-16

Birželio 10-oji

„Atviros Klaipėdos” rėmėjams skirtoje „Contribee“ platformoje toliau rašoma apie Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjamą bylą, kurioje aiškinamasi, ar iš tiesų prieš beveik 16 metų už uostamiesčio medikės nužudymą su pareigūnų ir advokato pagalba buvo nuteistas ne savo kaltę prisiėmęs asmuo. Byloje kaltinamaisiais tapo ir buvę pareigūnai.

***

„Atviros Klaipėdos” pakalbinta Klaipėdos universiteto politologė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili mano, jog mažas rinkėjų aktyvumas Europos Parlamento rinkimuose palankiausias buvo Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai, tuo metu kitoms partijoms jis didesnės įtakos esą neturėjo.

***

Klaipėdos savivaldybė, jau inicijavusi teritorijos prie Santuokų rūmų tvarkymo darbus, skelbia, jog pradės ir šio pastato atnaujinimo darbus.

***

Uosto direkcija jau ieško rangovo, kuris pastatytų bei rekonstruotų krantines, ties kuriomis iškils ir naujasis jos administracinis pastatas bei švartuosis kruiziniai laivai. Skelbiama, kad šie darbai turi būti nuveikti per 1120 dienų.

Birželio 11-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos savivaldybė pasirašė jau 47-ąjį papildomą susitarimą su UAB „Versina” dėl mokyklos Senvagės gatvėje statybos ir įsipareigojo statybininkams sumokėti dar 341 726,82 euro.

***

Klaipėdos savivaldybė skelbia, jog pietinėje miesto dalyje numatoma pradėti naujų automobilių stovėjimo vietų įrengimo darbus pagal parengtus supaprastintus projektus.

***

Klaipėdos apygardos teismas antradienį paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinimai dėl vyro nužudymo ir neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais bei šaudmenimis buvo pareikšti nužudytojo sutuoktinei, uostamiesčio verslininkei Ramunei Alijevai. Teismas jai skyrė 15 metų laisvės atėmimo bausmę bei priteisė po 50 tūkst. eurų neturtinės žalos ir per 2000 eurų turtinės žalos, taip pat – 10 tūkst. eurų teisinių išlaidų.

***

Klaipėdos savivaldybė ketina būsimajam F. W Argelanderio mokslo ir meno centrui senuosiuose pašto rūmuose skirti ne mažiau kaip 1,545 mln. eurų, iš kurių 1,165 mln. numatyta ekspozicijoms, 380,4 tūkst. eurų – baldams.

Birželio 12-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog dėl algų skirtumo Klaipėdos universiteto ligoninės Jūrininkų ligoninės filialo slaugytojai, jų padėjai ir pagalbiniai darbuotojai kreipėsi į kelias institucijas, tarp kurių – ir Darbo inspekcija.

***

Uostamiesčio savivaldybė sudarė 1,2 mln. eurų vertės vidaus sandorį su savo kontroliuojama bendrove „Klaipėdos paslaugos“ dėl uostamiesčio viešųjų erdvių, gatvių ir takų elektrifikacijos tinklų įrengimo bei remonto paslaugos.

***

Trečiadienį miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje nagrinėjant klausimą dėl šviesoforo įrengimo Rumpiškės ir Sauso 15-osios gatvių sankryžoje, nutarta dar kartą pasitikslinti informaciją su vicemeru ir Transporto skyriumi bei strateginio plano pakeitimą tarybai galbūt teikti be šio siūlymo.

Birželio 13-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog klaipėdietei Seimo narei Ligitai Girskienei Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme nepavyko įrodyti, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys neteisėtai pakeitė savo pirmtako Aurelijaus Verygos įsakymą ir suteikė smardintojams daugiau laiko prisitaikyti prie naujų normų.

***

Klaipėdos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariams savivaldybės Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė paaiškino, kad šiemet Biržos tilto remontui numatytus 620 tūkst. eurų siūloma perkelti į kitus metus ir jo remontą atidėti.

***

Ketvirtadienį Klaipėdos „Medeinės“ mokykloje startavo kasmetinė dienos vaikų vasaros poilsio stovykla „Gamtos vaikai“, skirta pradinių klasių mokiniams.

***

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė nuosprendį byloje, kurioje kaltinimai nemokėjus mokesčių buvo pateikti uostamiesčio savivaldybės administracijos direktoriaus padėjėjui Vytautui Beitui, kurį pripažino nepadarius nusikaltimo.

***

Arvydo Vaitkaus užgaidai vienasmeniškai priimti galutinį sprendimą dėl Klaipėdos kultūros magistrų vardų skaičiaus ir suteikimo nepritarė trečiadienį posėdžiavęs miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas. Už balsavo tik du iš posėdyje dalyvavusių politikų, o penki balsuojant susilaikė.

Birželio 14-oji

„Atviros Klaipėdos” žurnalistas rašo, kad ir apeliacinės instancijos teismas patvirtino, jog nėra jokių įrodymų, kad palangiškė Gintarė Albrechtienė smurtavo prieš buvusią žurnalistę, klaipėdietę Rasą Pangonienę. Jis taip pat informuoja, jog Klaipėdos apygardos teismas panaikino pirmos instancijos sprendimą, kuriuo pastaroji iš dalies buvo patenkinusi Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sigitos Karbausko ieškinį ir šmeižiku pripažinusi buvusį tarybos narį konservatorių Alfredą Šiaulį.

***

„Atvira Klaipėda” informuoja, jog nors nutiesti privažiuojamąjį kelią iki Bendruomenės namų pastato, Debreceno g. 48, Klaipėdos savivaldybė žadėjo jau beveik prieš 10-metį, konkursas dėl šio kelio įrengimo ir pastato aplinkos sutvarkymo rangos darbų su darbo projekto parengimu paskelbtas tik dabar.

***

Kultūros ministro įsakymu už pastarųjų penkerių metų aktyvią ir kryptingą veiklą Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centrui skirta premija už mėgėjų meno ir dainų švenčių tradicijų puoselėjimą ir sklaidą, už etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo populiarinimą.

***

„Net sau sunku paaiškinti, kodėl aukoju savo laiką svetimų problemų sprendimui. Visgi galiausiai pasidžiaugiu, kad stengtasi ne veltui, kad padėdamas kitiems, esi laimingesnis pats ir atrandi bendrystės pilnatvę“, – sako daugybę metų įvairiomis formomis savanoriaujanti klaipėdiete tapusi suvalkietė Vilija Malakauskienė, kurią kalbina Agnė Benetytė.

***

Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus pirmininke penktadienį perrinkta Jolanta Beniušytė.

Birželio 15-oji

„Atvira Klaipėda“ pranešė, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė 6 461 213,6 Eur vertės sutartį dėl elektros energijos tiekimo nuo kranto įrangos, skirtos ro-ro ir ro-pax terminalams įsigijimo ir sumontavimo.

***

Lietuvos socialdemokratų partija patvirtino kandidatus į Seimą. Sąraše – ir prieš paskutinius savivaldos rinkimus socdemais patapę buvę Klaipėdos vadovai – meras Vyrautas Grubliauskas ir jo pavaduotojas Arvydas Cesiulis. V. Grubliauskui skirta 12 vieta ir Danės vienmandatė apygarda. A. Cesiuliui – 42 vieta. Tuo metu Klaipėdos socdemų vadas Kęstutis Kvaraciejus – tik 82-as, tačiau jam paskirta vienmandatė Pajūrio apygarda. Jurgita Platakytė, esanti 66 vietoje, grumsis Marių apygardoje, trečiasis šiuo metu Klaipėdos taryboje esantis socdemas Romaldas Sakalauskas (88 sąraše) deleguotas į Baltijos apygardą.

Birželio 15-oji

„Atvira Klaipėda“ pranešė, kad Klaipėdos savivaldybė perka jai priklausančios Vaikų ligoninės informacinės sistemos įdiegimo ir bandomosios eksploatacijos, jos priežiūros bei duomenų saugojimo paslaugas. 

***

Jūros šventė liepos 26-28 dienomis kaip prieš devynis dešimtmečius, kviečia į Klaipėdą visą Lietuvą. Anonsinis artėjančios šventės renginys nuo sekmadienio vidurdienio bangavo Katedros aikštėje, kur skambėjo jūrinės melodijos, laukė unikalios edukacijos ir unikalios, pirmąją šventę atliepiančios instaliacijos.

Domo Rimeikos nuotr.

***

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Taryba sekmadienį patvirtino kandidatus šešiasdešimt keturiose Seimo vienmandatėse apygardose. Teigiama, kad likusios septynios Seimo vienmandatės apygardos bus tvirtinamos artimiausiu laiku. Partijos viršūnė nusprendė, kad per praėjusius rinkimus į Seimą Klaipėdoje išrinkti parlamentarai Audrius Petrošius ir Arvydas Pocius turi susikeisti vietomis. Pirmasis dabar kandidatuos Danės apygardoje, o A. Pocius siunčiamas į Baltijos apygardą. Marių apygardoje laimę vėl bandys dabartinis žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, 2020-ųjų rudenį čia pralaimėjęs valstietei Ligitai Girskienei. Tuo metu į Pajūrio apygardą partija deleguoja vilnietį Arūną Valinską, į šį Seimą išrinktą pagal sąrašą.

Žymos:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Savaitės panorama, Svarbu

27-oji metų savaitė

Liepos 1-oji „Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos apygardos teisme jau daugiau nei metus niekaip nepradedama nagrinėti byla dėl šimtatūkstantinės uostamiesčio savivaldybės ...
2024-07-07
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

26-oji metų savaitė

Birželio 24-oji „Atvira Klaipėda“ rašo, jog Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė grąžinti pirmai instancijai bylą, kurioje Uosto direkcija ginčija Centrinės ...
2024-06-30
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

25-oji metų savaitė

Birželio 17-oji „Atvira Klaipėda“ pranešė, kad Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininku dabar dirbančiam Mariui Garbeniui pirmos instancijos ...
2024-06-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This