Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-08-18 |
Lygiai prieš 90 metų į Klaipėdą plūdo tūkstančiai Lietuvos gyventojų, kad sudalyvautų pirmojoje Jūros šventėje, tada pavadintoje Jūros diena. Ji tada truko dvi dienas: „Atvira Klaipėda“ tęsia šios sukakties proga pradėtą papasakojimą, kas vyko šios šventės, kurios tarpukariu taip ir nebepavyko pakartoti, metu.
***
Valstybės sienos apsaugos tarnyba ieško vežėjų savo patruliniam laivui „Gintaras Žagunis“ nuvežti į/iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto į Italijos Lampedūzos salą. Už laivo gabenimą iš Baltijos jūros į Viduržemio jūros regioną žadama sumokėti iki 140 tūkst. eurų be PVM. laivas į Italiją turi būti nugabentas iki rugsėjo 30 d.
***
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui dar kovo pradžioje Klaipėdos savivaldybei nurodžius, kad S. Nėries gatvės pavadinimas privalo būti pašalintas, miesto valdžia pagaliau paskelbė atitinkamą gyventojų apklausą.
***
„Mano tėtis buvo jūrininkas, po metų išsikėlėme į Klaipėdą. Bet mamai labai norėjosi, kad tėtis neitų į jūrą, ir dar po metų teko išsikraustyti į Šiaulius. Toliau nuo jūros. Mano gyvenimas prie jūros trumpas, bet labai stipriai mane palietė. Labai myliu jūrą ir Klaipėdą“, – kalbėjo tradicinio renginių ciklo Melnragės bibliotekoje „Žmonės – Klaipėdos švyturiai” viešnia – teatro ir kino aktorė Ilona Balsytė, kurios pasakojimą užrašė bibliotekininkė Irma Stasiulienė.
Antroje publikacijos dalyje„Atvira Klaipėda“ supažindina skaitytojus su įdomiausiais vadinamosios naftininkų bylos epizodais, susijusiais su „Klaipėdos nafta“ .
***
Nuo antradienio VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ jau priima gyventojų prašymus laikyti dviračius naujoje paviljono tipo laikykloje Taikos pr. 11 namo kieme. Tai paskutinė iš pastatytų devynių renovuotame Rumpiškės kvartale. Joje yra 30 laikymo vietų, o visose devyniose – 270.
***
Klaipėdoje išlydėti pirmos Lietuvoje jūrinės stovyklos „Myliu jūrą“ dalyviai. Šešiolika jaunuolių iš Vilniaus ir Kauno rajonų, Panevėžio, Kėdainių, Ukmergės, Šakių, Kalvarijos visą savaitę uostamiestyje gilinosi į jūros, uosto ir laivybos specifiką, susipažino su įvairiausiomis jūrinėmis profesijoms, išbandė moderniausius jūrinius treniruoklius, plaukė laivais, išbandė vandens sportą.
***
Skelbiama, jog Vakarų laivų gamyklos grupės įmonė šiemet jau perkrovė 1 mln. tonų krovinių. Ypač išaugo metalo laužo krova.
„Atvira Klaipėda” rašo, jog Statybų inspekcijai pagaliau pradėjus ieškoti, kas gali nugriauti nelegalią verslininko Rimanto Cibausko pastatytą tvorą, juosiančią valstybinį žemės sklypą, šis mecenato titulą turintis klaipėdietis suskubo bandyti stabdyti tokį procesą.
***
Valstybės valdoma AB „KN Energies“ skelbia, jog per pirmą šių metų pusmetį jos grupės pajamos siekė 42,6 mln. Eur, kai pernai tuo pačiu metu – 42,4 mln. eurų. Vien pačios bendrovės pajamos atitinkamai siekia 40,8 mln. Eur (pernai – 40,9 mln. Eur).
***
„Lūžiai yra, bet jie nėra reikšmingi. Yra koma, dalinai palaikoma. Gyvybė pagal tokius sužalojimus yra kontroliuojama ir aš manau, kad galbūt visai neblogai bus“, – apie iš 7 aukšto iškritusio šešiamečio būklę kalbėjo Klaipėdos vaikų ligoninės Reanimacijos skyriaus gydytojas Linas Mikelis. Vaikas išvežtas į Kauno klinikas.
***
Trečiadienį vykusiame Seimo sveikatos reikalų komiteto posėdyje komiteto pirmininkas Antanas Matulas tradiciškai negailėjo kritikos Klaipėdos universiteto ligoninės vadovybei.
***
Klaipėdos universiteto ligoninės atstovė „Atvirai Klaipėdai” patvirtino, jog šioje ligoninėje gydoma moteris, kuriai diagnozuota legioneliozė.
„Atvira Klaipėda“ tęsia pasakojimą apie pokarinės Klaipėdos butų nuomininkų skolas už butų nuomą ir komunalines paslaugas bei Vykdomojo komiteto pastangas jas likviduoti.
***
Šešiolikos Klaipėdos miesto tiltų ir viadukų priežiūra per trejus metus kainuos 982 773,6 Eur. Supaprastinto atviro konkurso, kuriame dalyvavo tik viena įmonė, metu uostamiesčio savivaldybė pasirinko „ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą“.
***
Klaipėdos festivalio programos baigiamuoju akordu tapo muzikinė fejerija „Ugnies ir vandens muzika“, publikai leidusi pasimėgauti didikų iškilmėms sukurtos muzikos, ugnies ir šokio derme.
„Atvira Klaipėda” primena buvusius garažus Klaipėdoje Šviesos gatvėje loftais siekusios pavesti bendrovės „Šviesos loftai” istoriją, persikėlusią į temą dėl bendrovės bankroto pripažinimo tyčiniu – sprendimą teismas žada skelbti jau kitą savaitę.
***
Per Žolinę šalia P. Lideikio g. esančiame miškelyje rasti baigiantys suirti nenustatytos tapatybės žmogaus palaikai.
***
Privažiuojamojo kelio prie Bendruomenės namų, esančių pastate Debreceno g. 48, įrengimo ir pastato aplinkos sutvarkymo rangos darbų konkursą laimėjo UAB „Inkomsta & Co“, nugalėjusi net aštuonis konkurentus. Ši bendrovė pasiūlė mažiausią – beveik 1,5 mln. Eur kainą, kai Klaipėdos savivaldybė buvo pasiruošusi mokėti net 400 tūkstančių eurų daugiau.
***
Penktadienį Klaipėdos uoste, ties Kruizinių laivų terminalu, prasidėjo F2 vandens formulių pasaulio čempionato kvalifikacinės varžybos bei šių metų naujiena – F4 kategorijos pasaulio čempionatas.
Remdamasi Lietuvos centriniame valstybės archyve dabar saugomais dokumentais, „Atvira Klaipėda“ toliau pasakoja apie vieną nemaloniausių XX a. 3-iojo dešimtmečio incidentų Klaipėdoje – 1923 m. balandžio 6–11 dienomis vykusį kruviną vietos gyventojų streiką.
***
Nors didžiausiais Lietuvoje vadinamuose kolektyviniuose soduose Dituvoje gyvenimas verda ne tik sezono metu ir kasmet vis daugėja čia nuolatiniam gyvenimui įsikuriančių žmonių, centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų čia nėra ir artimiausioje perspektyvoje nebus. Rajono savivaldybė dar tik ieško, kas galėtų parengti priešprojektinius pasiūlymus dėl tokių tinklų įrengimo, rašo „Atvira Klaipėda“.
***
Šeštadienio vakare Klaipėdoje pasibaigusiame F2 vandens formulių pasaulio čempionate Edgaras Riabako iškovojo bronzos medalį. Tuo metu Melnragėje vykusiame Baltijos šalių paplūdimio sprinto irklavimo čempionate nemažai prizinių vietų iškovojo lietuviai.
***
Šeštadienį Paryžiaus Komunos g. esančiame bute rasti, įtariama, 53 metų buto šeimininko baigiantys suirti palaikai.
1950-ųjų gruodį Klaipėdos miesto Vykdomasis komitetas priėmė sprendimą, kuriuo buvo uždrausta be Miesto komunalinio ūkio skyriaus leidimo griauti gatvių grindinius ir šaligatvius. Šis sprendimas buvo motyvuotas tuo, kad nors „partija ir vyriausybė kasmet skyrė vis daugiau lėšų mūsų miesto gerovei kurti, bet kai kurie miesto įmonių vadovai ne tik, kad nepadėjo atstatyti mūsų miesto, bet priešingai – jį griovė“. Pagal Medijų rėmimo fondo projektą „Savaitgaliai su senąja Klaipėda“ parengtoje „Atviros Klaipėdos” publikacijoje pasakojama ir apie su gyvūnų gaišenų utilizavimu susijusį tuometės valdžios sprendimą.
***
„Atviros Klaipėdos“ žurnalistas suskaičiavo, jog vien šiais metais Klaipėdos miesto savivaldybė iš fizinių asmenų, kurių vardai nėra viešai paskelbti (taip pat ir žodinių sutarčių turinys), įsigijo paslaugų už beveik 100 tūkst. eurų.
Parašykite komentarą