Šią gegužės 21-ąją sukanka lygiai 70 metų, kai Lietuvos TSR ministrų taryba nurodė tuometinės Klaipėdos srities valdžiai išskirti sklypą, kuriame…
Bažnyčioje įrengė šaudyklą (7)
1950-ųjų Klaipėdos miesto Vykdomojo komiteto (VK) dokumentai puikiai iliustruoja sovietinės valdžios požiūrį ir į vokiškojo periodo paveldą, ir į sakralinius…
Klaipėda – pinigų siurblys
Rašinių cikle „Centrinis archyvas: kodas – Klaipėda”, rengiamame pagal Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomus dokumentus, jau buvo užsiminta, jog 1920…
Klaipėdą valdė masonai? (1)
Protestai, aršios rinkiminės plakatų kampanijos su provokacijomis, kaltinimai korupcija ir miesto užvaldymu – tokie debesys būdavo aptraukę politinę padangę 1923-1939…
Gruodis – politinių permainų metas II
Rašinių cikle „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas” toliau pasakojame, ką 1923-1938 metais Klaipėdos kraštui atnešė gruodžio mėnesiai. Šįkart – apie tai, kodėl…
Gruodis – politinių permainų metas (1)
Rašinių cikle „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas” pradedame pasakoti, ką 1923-1938 metais Klaipėdos kraštui atnešė gruodžio mėnesiai. Pirmąjį žiemos mėnesį pora kartų…
Klaipėdoje – kruvinos riaušės (1)
„Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas“ šįkart pasakoja, ką mūsų miestui 1923-1938 m. atnešė antroji birželio pusė. Deja, tada įvyko ir ne itin…
Su šaknimis išrautas angliškos Klaipėdos pėdsakas (2)
Išskirtinis prieškario Klaipėdos architektūrinis akcentas – Vitės priemiestyje stovėjusi anglikonų bažnyčia – sugebėjusi išlikti per II pasaulinio karo audras, kaip…
Neogotikines formas pakeitė sovietinis daugiabutis (11)
Pokariu Klaipėdoje neliko ne tik senamiestyje stovėjusių trijų bažnyčių – šv. Jono, Jokūbo ir Reformatų. Neliko ir atokiau nuo jų,…