7-oji metų savaitė

Savaitės panorama, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-02-15
Vasario 12-oji

Nors trijų nevyriausybinių organizacijų patalpų panaudos sutartys su Klaipėdos miesto savivaldybe baigėsi – su Antihitlerinės koalicijos šalių Antrojo pasaulinio karo dalyvių Klaipėdos organizacija, Krikščioniškojo švietimo draugija „Slovo” ir Klaipėdos rusų bendrija „Lada”, dviem iš jų nemokamai patalpomis ir toliau bus leidžiama naudotis, rašo „Atvira Klaipėda”.

***

Nors naujuoju Baltijos prospekto, Šilutės ir Vilniaus plentų sankryžos viaduku eismas jau senokai vyksta, tačiau pasirašyta nauja sutartis dėl jo projektavimo. Ji yra susijusi su greta esančių privačių žemės sklypų ir juose esančių pastatų savininkų interesais bei kitų transporto komunikacijos objektų atnaujinimu.

***

„Atviros Klaipėdos” žurnalistas rašo, jog kaltinamaisiais baudžiamojoje byloje tapusiems verslininkui Vladimir Stefanov ir bendrovei „Statega“ pirmos instancijos teisme nepavyko iš žurnalisto Šarūno Černiausko ir 15min redakcijos prisiteisti neva kelias dešimtis tūkstančių eurų siekiančios neturtinės žalos.

***

Vidas Ginevičius pirmadienio vakarą debiutavo prie Klaipėdos „Neptūno“ vairo, bet sukurti sensacijos jam nepavyko: Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače klaipėdiečiai namie 95:75 (13:24, 22:24, 20:27, 20:20) neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirį“.

Vasario 13-oji

„Atvira Klaipėda” rašo apie Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjamą bylą, kurioje aiškinamasi, ar iš tiesų prieš beveik 16 metų už uostamiesčio medikės nužudymą buvo nuteistas ne savo kaltę prisiėmęs asmuo, o tikrajam kaltininkui belangės išvengti padėjo ir pareigūnai, ir advokatas.

***

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba antradienį vienbalsiai pritarė 2024 metų biudžetui bei po diskusijų už Klaipėdos miesto savivaldybės 2024–2026 metų strateginį veiklos planą balsavo 20 tarybos narių, prieš nebalsavo nei vienas politikas, o balsuojant susilaikė septyni. Tuo metu tarybos narys Steponas Venckus, išrinktas į savivaldybės tarybą su partijos „Laisvė ir teisingumas“ sąrašu, atsisakė mandato.

***

Rusijai paskelbus ieškant Lietuvos kultūros ministro Stepono Kairio, paaiškėjo, jog ieškomųjų sąraše yra ir keli Klaipėdos politikai, tarp jų – ir Arvydas Vaitkus.

***

Antradienio vakarą Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“ pratęsė pergalių seriją „BioSil-Baltijos“ čempionate, svečiuose 72:58 (18:18, 26:19, 15:9, 13:12) palaužęs LCC tarptautinį universitetą ir laimėjęs 10 kartą iš eilės.

Vasario 14-oji

Apie 19 metų nelegaliai pastatyta tvora valstybinį žemės sklypą užtvėręs Klaipėdos verslininkas Rimantas Cibauskas kartu su savo advokatu toliau demonstruoja aukštąjį pilotažą teismų procesuose. Nors teismas buvo pagaliau įpareigojęs patį verslininką dalyvauti posėdyje ir paaiškinti savo poziciją, jis to nepadarė ir sugebėjo išsisukti ne tik nuo baudos, bet ir išlošė dar beveik du mėnesius laiko, rašo „Atvira Klaipėda”.

***

„Diduma jų tvirtina, esą V. Zelenskis kariuomenės viršūnėje negalėjo pakęsti asmenybių, konkrečiai V. Zalužno, kuris viešosios nuomonės apklausose pasitikėjimo reitingu pralenkė jį patį. Be to, šalies prezidentą esą erzino jo komandos susirūpinimas, kad populiarusis generolas kada nors nuspręs nusimesti kariškio mundierių ir pasukti į politiką – tokiame kontekste retas dabar aktyviai besireiškiantis Ukrainos politikas V. Zalužnui galėtų sudaryti bent kiek reikšmingą konkurenciją”, – nuomonių rubrikoje rašo apžvalgininkas Rytas Staselis.

***

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai slaptos operacijos metu pranešė Klaipėdoje su įkalčiais sulaikę jaunuolius, įtariama, platinusius skysčius su narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis.

***

Klaipėdos vandens generalinis direktorius Benitas Jonikas prognozuoja, jog vanduo Klaipėdoje brangti neturėtų, nors galutinį sprendimą priims Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba.

***

Klaipėdos savivaldybės administracija vėl bando rasti kandidatų į Kultūros skyriaus vedėjo pareigas – paskelbtas jau antrasis konkursas.

Vasario 15-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog buvęs Klaipėdos „Atlanto“ vadovas Vacys Lekevičius, jau keletą metų turintis reikalų teismuose, sulaukė dar vieno jam nepalankaus sprendimo, kuriuo teismas patenkino antstolės prašymą paskirti jam gerokai didesnę baudą.

***

Ne visi Klaipėdos miesto politikai yra linkę tenkinti mero pageidavimą vienasmeniškai valdyti savivaldybės biudžetines ir viešąsias įstaigas bei įmones: trečiadienį Finansų ir ekonomikos komitetas tokiam sumanymui nepritarė.

***

„Kol dalis lietuvių įvairiais būdais padeda kariaujančiai Ukrainai, antroji dalis, tie, kurie labai nuo karo yra pavargę, šiltuose savo butuose ir namuose prie kompų ar mobiliųjų raito pamokslaujančio turinio komentarus ar kelia įrašus į feisbukus, savo turiniu ne kažin ką besiskiriančius nuo kai kurių Kremliaus trolių dainelių”, – nuomonių rubrikoje rašo „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Ketvirtadienio pavakare Klaipėdos Ievos Simonaitytės bibliotekoje buvo pristatyta debiutinė žurnalisto Martyno Vainoriaus knyga „Pasaulio pabaiga ir kiti tarpukario Klaipėdos nutikimai”.

Žymos:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Savaitės panorama, Svarbu

20-oji metų savaitė

Gegužės 13-oji Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad pati Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcija inspekcija turi ne tik teisę, bet ...
2024-05-19
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

19-oji metų savaitė

Gegužės 6-oji „Atvira Klaipėda” rašo, jog pirmos instancijos teismas patvirtino, kad Uosto direkcija buvo neteisi reikalaudama pinigų dėl neva Latvijos ...
2024-05-12
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

18-oji metų savaitė

Balandžio 29-oji „Atviros Klaipėdos” rėmėjams skirtoje „Contribee” platformoje rašoma apie Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjamą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai nemokėjus ...
2024-05-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This