13-oji metų savaitė (1)

Savaitės panorama, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-31

Kovo 25-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Seimo Sveikatos reikalų komitetui svarstant, ką daryti dėl sudėtingos finansinės situacijos naujojoje Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL), sprendime atsirado ir siurprizinis siūlymas – „apsvarstyti galimybes“ prie šios įstaigos prijungti uostamiesčio savivaldybės valdomą Klaipėdos vaikų ligoninę.

***

Klaipėdos savivaldybė praneša parengusi potvynių suvaldymo priemones, kurias pateikė Aplinkos ministerijai.

***

Pietinėje Klaipėdos miesto dalyje esanti Žardininkų gatvė dar šią vasarą sulauks remontininkų, jei savivaldybei pavyks greitai rasti rangovus. Numatoma, kad visos gatvės paprastojo remonto darbai su aprašo parengimu maksimaliai gali siekti  iki 320 tūkst. eurų. Tuo metu Klaipėdos miesto meras teikia miesto tarybai sprendimo projektą, kuriuo siūloma UAB „Vildmina“, valdančią senąją miesto pirtį, reorganizuoti, prijungiant ją prie UAB „Klaipėdos paslaugos“.

***

Klaipėdos savivaldybė ieško naujo rangovo gatvės, dubliuojančios Liepojos g., darbams užbaigti.

***

Pasitinkant Tarptautinę teatro dieną už reikšmingiausius 2023 metų darbus ir nuopelnus teatro menui Klaipėdoje kuriantiems teatralams įteiktos „Padėkos kaukės“. Labiausiai nusipelnę Klaipėdos teatralai pagerbti juvelyro Vido Bizausko sukurtomis „Padėkos kaukėmis“, pagamintomis iš sidabro, puošto auksu ir brangakmeniais.

***

Prokuratūra praneša, jog Klaipėdos apygardos vyriausiuoju prokuroru paskirtas Jevgenij Michailovskij.

***

Klaipėdos „Neptūnas“ „Betsafe-LKL“ čempionate pirmadienį  išvykoje 96:83 nugalėjo Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ krepšininkus ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų per pastarąjį mėnesį.

Kovo 26-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog gerokai padidintos nuomos už savivaldybei priklausantį butą nesutinkantis mokėti 88-erių profesorius Sigitas Kudarauskas, jau pralaimėjęs vieną procesą, vėl atsidūrė teisme. Šįkart savivaldybės VšĮ „Klaipėdos butai“ jau siekia ne tik prisiteisti likusią skolą, bet ir nutraukti sutartį bei iškeldinti iš būsto garbaus amžiaus profesorių.

***

Uostamiesčio savivaldybės administracijos direktorius patvirtino vietinės reikšmės kelių ir gatvių tiesimo, rekonstravimo, taisymo bei atitinkamus dviračių bei pėsčiųjų takų ir daugiabučių namų kiemų tvarkymo sąrašus.

***

„Mes ją paėmėm remontui, jinai yra dabar pas mus universitete, ją suremontuosim ir tikėsimės, kad šį pavasarį padėsim atgal. Salą išmetė ant kranto, matyt, vėjas buvo, reikia ją pertvarkyti”, – kur iš Žardės tvenkinio dingo dirbtinė sala, „Atvirai Klaipėdai” komentavo  projekto vadovas ir sumanytojas, KU profesorius Artūras Razinkovas- Baziukas.

Kovo 27-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog sausio viduryje kilęs ažiotažas dėl naujosios Klaipėdos valdančiosios daugumos esą vykdomo mobingo Savivaldybės administracijoje bent jau instituciniu lygiu užsibaigė, surengus mokymus šia tema.

***

Reaguodamas į Seimo Sveikatos reikalų komiteto rekomendaciją prie Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) prijungti Klaipėdos savivaldybės valdomą Vaikų ligoninę, trečiadienio rytą surengtoje spaudos konferencijoje uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus pareiškė, jog jos „net svarstyti nesinorėtų“.

***

Uostamiestyje pasieniečiai sulaikė klaipėdietį, jau pernai baustą už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis. Šįkart savo namuose ir pagalbinėse patalpose jis vėl slėpė daugiau kaip 2,5 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

***

Tarptautinę teatro dieną, trečiadienio vakare, Klaipėdos dramos teatre vykusioje „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonijoje iš 17 nominacijų net 6 „Auksiniai scenos kryžiai” liko Klaipėdoje arba atiteko uostamiestyje kūrusiems teatralams.

Kovo 28-oji

Į nuotoliniu būdu vykusį pristatymą dėl Kretingos gatvėje planuojamų statyti daugiabučų buvo prisijungę trys klaipėdiečiai, kurie išreiškė susirūpinimą dėl projektuotojų suplanuotos eismo schemos, rašo „Atviros Klaipėdos” žurnalistas.

***  

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras jau šeštą kartą Teatro dienos proga įteikė apdovanojimus „Pagauk bangą“, skirtus ambicingiausius kūrybinius iššūkius praėjusiais metais įveikusiems kūrėjams ir aukščiausias profesinių bangų keteras pasiekusiems menininkams.

***

Policija pranešė, kad trečiadienio popietę Klaipėdoje, Vilniaus plente, Jakų sankryžos link važiavęs automobilis „Volvo V50“, kurį vairavo 31-erių metų vyras, atsitrenkė į pirmoje eismo juostoje stovėjusio vilkiko „Iveco Stralis“ puspriekabę. Eismo įvykio meru žuvo automobilio „Volvo V50“ vairuotojas.

***

Nors ketvirtadienį vykusiame miesto tarybos posėdyje opozicijos atstovai kraupo nuo per didelės būsimo socialinio būsto statybos Tauralaukyje kainos, sprendimui jį statyti politikai vis tiek pritarė.  Be to, miesto taryba po diskusijų pritarė ir miesto mero siūlymui keisti Klaipėdos miesto želdynų nuostatus.

***

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas priėmė du apkaltinamuosius nuosprendžius: čekų šeimą už prekybą žmonėmis nuteisė realiomis laisvės atėmimo bausmėmis, o kariškiams bei žurnalistui Mindaugui Miliniui už didelio kiekio šaudmenų laikymą skyrė pinigines baudas.

***

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba kitą savaitę tvirtins „Klaipėdos vandens“ geriamojo vandens ir nuotekų bei paviršinių nuotekų bazines kainas bei paskelbė atitinką projektą su skaičiavimais. Įprastai tokie projektai ir virsta sprendimais, tačiau kaip tokiu atveju pasikeis galutinis, vartotojų mokamas tarifas, įmonė dar nekomentuoja.

Kovo 29-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog jūrų krovinių kompanijos „Bega“ toliau vykdo procedūras, kad galėtų įgyvendinti planus per metus krauti apie 120 tūkst. tonų nepavojingomis laikomų degiųjų atliekų, skirtų „Akmenės cementui“.

***

Portalo žurnalistas informuoja, jog nuo 2015-ųjų elektrobusų rinką vis bandančiai užkariauti Klaipėdoje įsikūrusiai bendrovei „Vėjo projektai“ iškilo bankroto grėsmė – Klaipėdos apygardos teismas sulaukė dviejų tokių jos kreditorių prašymų.

***

Penktadienį Vilniaus rotušėje Klaipėdos etnokultūros centrui buvo įteiktas sertifikatas, liudijantis apie Mažosios Lietuvos šiupinio šventės įtraukimą į Nematerialaus kultūros paveldo sąvadą.

***

Valstybės valdoma AB „KN Energies“ pranešė, kad pasirašė sutartį su UAB „Hoegh LNG Klaipėda“, pagal kurią ši bendrovė tampa suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo-saugyklos „Independence“ technine operatore.

***

Baltijos krepšinio lygos („Biosil-WBBL“) pusfinalyje penktadienio vakarą LCC tarptautinis universitetas palaužė Klaipėdos „Neptūną-Amberton“ 62:52 (9:13, 18:14, 17:18, 18:7) ir žengė į finalą, kuriame susitiks su čempionės titulą ginančia Rygos TTT.

Kovo 30-oji

Etnologė Gražina Kadžytė pasakoja, kad Didžiąją savaitę, pirmadienį ir antradienį, buvo švarinama aplinka apie namus: taisomos tvoros, šluojami takeliai. Trečiadienį ir ketvirtadienį laukdavo namų tvarkymas, penktadienis buvo skirtas susikaupimui ir apmąstymams: jis dar buvo vadinamas vėlių Velykomis, nes prisimenami mirusieji. Šventės išvakarėse, šeštadienį, buvo marginami kiaušiniai, kepami pyragai, ruošiami kiti Velykų valgiai.

***

Klaipėdos miesto savivaldybė ieško rangovo Aukštosios gatvės  113 m atkarpai nuo Didžiosios Vandens g. iki Daržų g. namo remontuoti, sudarant 14 mėnesių sutartį su galimybe ją dar pratęsti.

***

Šeštadienį vykusiose antrosiose Baltijos rankinio lygos ketvirtfinalio rungtynėse tarp Klaipėdos „Dragūno“ ir „Mistra“ (Estija) komandų baigėsi pastarosios pergale 27:24 (13:8)m, tačiau pirmosios ketvirtfinalio kovos klaipėdiečių sukrautos 6 įvarčių persvaros (35:29) užteko patekti į paskutinį – finalo ketverto etapą. Tuo metu moterų Baltijos krepšinio lygos („Biosil-WBBL“) finale stipriausia Latvijos komanda – Rygos TTT – Palangoje rezultatu 77:66 (17:23, 28:17, 22:18, 10:8) nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą.

Kovo 31-oji

„Mes tapome žmonėmis, laukiančiais, kada galėsime grįžti namo. Ukrainoje mano gyvenimas buvo geresnis. Mes jau mąstome apie grįžimą namo, nes nors karas ir užsitęsė, gyvenimas tęsiasi toliau”, – kalbėjo Anna Žerevčiuk iš Nikoljevo, į Klaipėdą atvykusi prieš dvejus metus.

***

Klaipėdos policija pranešė, kad šeštadienio vakarą Naikupės gatvėje rastas mirusio apie 40 metų amžiaus nenustatytos tapatybės vyriškio kūnas.

Žymos:

Komentarai (1):

Įrašo “13-oji metų savaitė” komentarų : 1

  1. Pritariu parašė:

    Reikia , būtinai reikia sunaikinti ir vaikų ligoninę , parduoti, o geriausia, tai pralošti … Dvi Klaipėdos ligoninės jau „patvarkytos”, dešimtmečiais dirbo normaliai, staigiai tapo skolininkėmis. O kiek dėl tos „gerovės” kovėsi konservatorių lakštingalos, tik dabar dingo , na kaip pirdalai vandenyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Savaitės panorama, Svarbu

20-oji metų savaitė

Gegužės 13-oji Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad pati Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcija inspekcija turi ne tik teisę, bet ...
2024-05-19
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

19-oji metų savaitė

Gegužės 6-oji „Atvira Klaipėda” rašo, jog pirmos instancijos teismas patvirtino, kad Uosto direkcija buvo neteisi reikalaudama pinigų dėl neva Latvijos ...
2024-05-12
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

18-oji metų savaitė

Balandžio 29-oji „Atviros Klaipėdos” rėmėjams skirtoje „Contribee” platformoje rašoma apie Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjamą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai nemokėjus ...
2024-05-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This