15-oji metų savaitė

Savaitės panorama, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-14

Balandžio 8-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos universitetinės ligoninės palikimą dėl pandeminio laikotarpio pirkimų perėmusi Klaipėdos universiteto ligoninė pirmoje instancijoje laimėjo dar du ginčus su Centrine projektų valdymo agentūra. Savo ruožtu KUL ligoninė praneša, jog nuo pirmadienio ligoninės generalinio direktoriaus pavaduotojo infrastruktūrai ir plėtrai pareigas pradėjo eiti konkursą laimėjęs miesto tarybos narys, liberalas Saulius Budinas.

***

Prieš pat naujuosius metus iš Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vyriausiosios gydytojos pareigų pasitraukus buvusiai ilgametei šios medicinos įstaigos vadovei Danguolei Drungilienei, į kovą, kas užims jos vietą, įsitraukė ne tik potencialūs pretendentai, bet ir ligoninės kolektyvas, rašo portalo žurnalistė.

***

Birželio 4–7 d. Klaipėdoje vyks vienas iš didžiausių Baltijos regione renginių – tarptautinių pratybų „Baltijos operacija 2024“ atvykimo konferencija. Planuojama, kad tuo metu į uostą atplauks apie 50 sąjungininkų karo laivų.

***

Klaipėdos „Neptūnas“ Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pirmadienį svečiuose 81:78 (18:20, 15:18, 14:22, 34:18) palaužė Jonavos „CBet“ komandą ir pratęsė šešių pergalių seriją iš eilės. Tuo metu „SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos“ pusfinalyje Vilniaus „Kibirkštis“ Klaipėdoje 70:55 (26:12, 15:12, 16:12, 13:19) nugalėjo „Neptūno-Amberton“ krepšininkes.

Balandžio 9-oji

Ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas konstatavo, jog Neringos savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys buvo nepagrįstai praturtėjęs buvusios darbovietės – Registrų centro – sąskaita, rašo „Atvira Klaipėda”.

***

Klaipėdos apygardos teismas nusprendė, kad Klaipėdoje įsikūrusi bendrovė „Vėjo projektai“ yra verta restruktūrizacijos, o ne bankroto proceso.

***

Antradienį posėdžiavusi Eismo saugumo komisija pritarė siūlymui grąžinti vienpusį eismą Sukilėlių gatvėje, tačiau nugrimzdo į plačią diskusiją dėl eismo organizavimo Teatro gatvėje, prie Teatro aikštės ir Žvejų gatvėje.

***
Savivaldybė praneša, jog dėl rastų pažeidimų lopšelyje-darželyje„Obelėlė” kreiptasi į policiją bei iš pareigų atšaukiama įstaigos direktorė.

Balandžio 10-oji

Klaipėdos savivaldybės valdomos bendrovės Naujasis turgus užsakymu projektinius Senojo turgaus halės rekonstrukcijos pasiūlymus parengę architektai nesulaukė jokių visuomenės pastabų ar pasiūlymų. Antradienio vakare visuomenei buvo pristatyti projektiniai pasiūlymai.

***

Klaipėdos konteinerių terminams praneša apie pirmą kartą uoste atliktą prie terminalo krantinės prišvartuoto laivo „Containerships Aurora“ bunkeriavimo operaciją, jį pripildant suskystintomis gamtinėmis dujomis.

***

Policija skelbia apie antradienio rytą Nemuno gatvėje darbo vietoje rastą mirusį 67-erių metų vyrą.

***

„Kodėl čia dabar be įspėjimo man pradedat interviu, – paprašytas atsakyti, kaip vertina kultūros situaciją uostamiestyje, „Atviros Klaipėdos” žurnalistui teigė naujasis Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Paulius Ignatavičius jis. – Atsiųskite klausimus raštu”.

***

Klaipėdos meras siūlo nurašyti ir nugriauti savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nereikalingą bei netinkamą naudoti nekilnojamąjį turtą – administracinį pastatą, esantį Herkaus Manto g. 83. Nugriovus šį pastatą rastųsi galimybė įrengti papildomą nuovažą Prano Lideikio gatve nuo Melnragės atvažiuojantiems vairuotojams pasukti į uostamiesčio centrą.

***

Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas pirmą kartą klubo istorijoje pateko į MLKL finalą. Klaipėdietės išvykoje trečiadienio vakarą rezultatu 71:64 (17:17, 19:11, 21:19, 14:17) pranoko „Šiaulių-Vilmers“ krepšininkes ir pusfinalio serijoje užtikrintai triumfavo 2-0.

Balandžio 11-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Juodkrantėje įsikūrę poilsio namai „Ąžuolynas“ dar kartą teisme įrodė, kad Neringos valdžia nepagrįstai jai nesuteikia mokesčių lengvatų.

***

Valstybinė darbo inspekcija pradėjo tyrimą dėl skundo, kad Klaipėdos universiteto ligoninėje galimai vykdomas mobingas. Tuo metu šios įstaigos vadovas dr. Audrius Šimaitis teigė tik iš „Atviros Klaipėdos” žurnalisto sužinojęs apie tokį faktą ir negalintis kol kas nieko komentuoti, tačiau akcentuoja, jog organizacija yra atvira ir čia esą galima kalbėtis apie visas iškylančias problemas bei jas spręsti.  

***

Klaipėdos savivaldybė skelbia, jog baigti šaligatvio nuo Sausio 15-osios g. iki Tiltų g. remonto darbai.

***

Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdžio metu ketvirtadienį narpliota situacija sporto klube „Viesulas” po to, kai centro vadovo Vaclovo Gedvilo darbą meras Arvydas Vaitkus įvertino gerai.

***

Ketvirtadienio vakare sostinėje baigėsi antrosios „SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos“ pusfinalio rungtynės, kuriose šansą pateikti į finalą išsaugojo Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“, vieno taško persvara 70:69 nugalėjęs Vilniaus „Kibirkštį”.

Balandžio 12-oji

Antrosios instancijos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs uostamiesčio savivaldybės skundą ginče su jau buvusia Klaipėdos miesto socialinės paramos centro vadove Diana Stankaitiene, priėmė priešingą sprendimą nei kad rajono rūmų teisėja ir savivaldybės naudai iš atsakovės priteisė 7600 eurų bylinėjimosi išlaidų, rašo „Atvira Klaipėda”.

***

Portalo žurnalistė suskaičiavo, kuris kandidatas į šalies prezidentus yra turtingiausiais bei kuris – neturtingiausias.

***

„Želdiniai trukdys saulės elektrinės modulių pastatymui, taip pat mes šešėlį saulės elektrinės moduliams, kas ženkliai sumažins elektros gamybos pajėgumus, – rašoma Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos posėdžio, vykusio kovo 19 d., protokole. – Leisti kirsti 30 klevų, 7 kaštonus, 2 liepas, 5 beržus ir 1 maumedį po statybą leidžiančio dokumento gavimo” prie pastato Vilniaus pl. 16“. Tam pritarė 7 Želdynų komisijos nariai.

***

Pranešama, jog Klaipėdoje, prie Jakų viaduko, atidarytas „Porsche centras Klaipėda“.

Balandžio 13-oji

„Atviros Klaipėdos” žurnalistas rašo, jog vieną šių metų vasario sekmadienį lengvai išgėręs prie vairo sėdęs ir policijai pakliuvęs Jūrininkų ligoninės kapelionas ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos rezidentas Saulius Stumbra atsipirko švelnesne bauda, bet vis tiek prašo teismo ją dar labiau sušvelninti.

***

„Atvira Klaipėda“ pranešė, kad Klaipėdos savivaldybė šiuo metu ieško rangovų krepšinio aikštelėms prie daugiabučių namų Kretingos g. 27 ir Minijos g. 131 atnaujinti.

***

Klaipėdos „Neptūnas“ šeštadienio vakarą namuose rezultatu 88:84 (20:27, 23:14, 31:22, 14:21) patiesė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ ir pratęsė savo pergalių seriją iki septynių. Tuo metu lemiamoje „SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos“ pusfinalio akistatoje Vilniaus „Kibirkštis“ Klaipėdoje šeštadienį rezultatu 59:55 (13:9, 19:18, 21:16, 6:12) nugalėjo „Neptūną-Amberton“ ir žengė į finalą.

***

Klaipėdos savivaldybė kartu su kultūros centru Žvejų rūmais šeštadienio vakarą miestiečius kvietė į pajūrį: prie Šiaurinio molo buvo galima klausytis muzikos, stebėti teatrines improvizacijas, o visai sutemus išgirsti ir pamatyti teatralizuotą šviesų instaliaciją „Baltojo švyturio pasaka“, kuri paskelbė Švyturių metų pradžią Klaipėdoje.

***

Šeštadienį vakare į Klaipėdos dramos teatro spektaklį „Fragmentas“ susirinkę žiūrovai tapo tradicinio „Mūzos“ apdovanojimo teikimo ceremonijos liudininkais. Jau eilę metų už nuopelnus profesionaliai scenai ir publikai, atsidavimą teatrinei kūrybai Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ teikiamas „Mūzos“ apdovanojimas šiemet atiteko aktorei Eglei Barauskaitei.

Balandžio 14-oji

Naujienų agentūra ELTA pranešė, jog didieji Lietuvos prekybos tinklai tikina rimtai žvelgiantys į tai, kad dėl galimo sankcijų pažeidimo „Vičiūnų“ grupei priklausanti įmonė atsidūrė teisėsaugos struktūrų akiratyje. Jų teigimu, Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio įmonei delsiant trauktis iš agresorės Rusijos rinkų, „Vičiūnų“ produkcijos prekybos centrų lentynose palaipsniui mažėja. Savo ruožtu „Maxima“ atstovai tvirtina, kad atsakingoms institucijoms įrodžius įtariamus sankcijų pažeidimus, gali būti svarstoma visiškai nutraukti sutartį su „Vičiūnų“ grupe.

Žymos:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Savaitės panorama, Svarbu

25-oji metų savaitė

Birželio 17-oji „Atvira Klaipėda“ pranešė, kad Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininku dabar dirbančiam Mariui Garbeniui pirmos instancijos ...
2024-06-23
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

24-oji metų savaitė

Birželio 10-oji „Atviros Klaipėdos” rėmėjams skirtoje „Contribee“ platformoje toliau rašoma apie Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjamą bylą, kurioje aiškinamasi, ar iš ...
2024-06-16
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

23-oji metų savaitė

Birželio 3-oji „Atvira Klaipėda” rašo, jog uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos vanduo” rengiasi dumblo apdorojimo įrenginių plėtrai Dumpiuose, o vėliau ...
2024-06-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This