10-oji metų savaitė

Savaitės panorama, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-10

Kovo 4-oji

„Atvira Klaipėda” rašo apie Klaipėdos apylinkės teisme nagrinėjamą bylą, kurioje antstolė prašo skirti baudą bendrovei „Tele2” ir jos vadovui Petrui Masiuliui už tai, kad esą nebuvo įvykdytas privalomasis nurodymas nugriauti Palangoje nelegaliai pastatytą mobiliojo ryšio anteną.

***

Praėjus keletui mėnesių po to, kai buvo paskelbti projektiniai pasiūlymai, pagal kuriuos „Klasco“ numato pertvarkyti buvusią Tarptautinę jūrų perkėlą, kad čia būtų galima plėtoti su vėjo jėgainėmis susijusią veiklą, apie konkrečius čia esančių krantinių pertvarkymo planus jau skelbia ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pasamdyti projektuotojai.

***

Buvusias Klaipėdos dujų fabriko saugyklas valdančios A. Jankevičiaus individualios įmonės užsakymu parengti ir viešinami projektiniai pasiūlymai, numatantys antrojo iš šių objektų vidaus sutvarkymą.

***

„Geras įspūdis. Didelis intensyvumas, aukšta energija treniruotėse. Žinoma, kaip ir kiekvienos permainos, atneša taktinių manevrų, požiūrį į tam tikras detales, žaidybinių veiksmų akcentavimą. Mokymosi laikotarpis visiems žaidėjams, bet visi greitai įsilies, tai vyksta su kiekviena diena. Smagu matyti energiją ir intensyvumą, kurį rodome per treniruotes“, – sako Klaipėdos „Neptūno“ gynėjas Ignas Sargiūnas, kurį pristato lkl.lt.

***

Georgios Vovoras pirmadienio vakarą debiutavo prie Klaipėdos „Neptūno“ vairo Lietuvos krepšinio lygoje, o jo auklėtiniai svečiuose dramatiškai 78:76 (23:21, 26:18, 15:25, 14:12) palaužė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“. Pergalę klaipėdiečiams išplėšė Ignas Sargiūnas, pataikęs su sirena. Taip nutrūko „Neptūno“ trijų pralaimėjimų serija „Betsafe-LKL“.

Kovo 5-oji

„Atviros Klaipėdos“ rėmėjams skirtoje „Contribee“ platformoje rašoma apie Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjamą baudžiamąją bylą dėl esą neteisėto tarpininkavimo perduodant karinę įrangą Pusiaujo Gvinėjai bei galimo pinigų plovimo, kurioje paskutinio posėdžio metu baudžiamojon atsakomybėn patrauktos bendrovės „Statega“ advokatai tikino, jog visa byla esą yra sukurta remiantis tik prielaidomis.  

***

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos rajono teismo rūmai leido bankrutuoti anksčiau mėsos perdirbimo srities verslininku buvusiam Augenijui Gudžiūnui, prieš keletą metų užsidirbusiam ir teistumą.

***

Vasario pabaigoje žuvus dar vienam žmogui, o praėjusią savaitę avarijoje sužeidus nepilnametę, Eismo saugumo komisija Sausio 15-osios ir Rumpiškių gatvių sankryžoje rekomenduoja drausti iš Rumpiškės g. važiuoti tiesiai ir į kairę.

***

Irma Stasiulienė dalinasi Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje vykusio susitikimo akimirkomis su iš Klaipėdos kilusia, šiuo metu Australijoje gyvenančia rašytoja Viktorija Butautis, kuri atidarė pirmąjį ciklo „Žmonės – Klaipėdos švyturiai“ renginį.

Kovo 6-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog pirmos instancijos teismas patvirtino, kad aplinkosaugininkai pagrįstai paskyrė beveik poros dešimčių tūkstančių baudą atliekas Klaipėdos rajone, Aukštkiemių kaime, tvarkančiai bendrovei „Virginijus ir Ko” už vieno iš jos teritorijoje pastaraisiais metais kilusių gaisrų metu į aplinką pasklidusią taršą.

***

Savivaldybės valdoma bendrovė „Klaipėdos paslaugos“ pagaliau ėmėsi veiksmų, kad būtų sutvarkyta jai priklausančios autobusų stoties keleivių informavimo sistema.

***

Pranešama, jog naujuoju bendrovės „Avitelos prekyba“ generaliniu direktoriumi tapo ilgametę patirtį e-prekyboje sukaupęs Paulius Lingys.

***

Klaipėdos apygardos prokuratūra skelbia apie teismui perduotą baudžiamąją bylą, kurioje 25 metų klaipėdietis kaltinamas didelio kiekio kvaišalų laikymu turint tikslą juos platinti, neteisėtu disponavimu šaunamuoju ir nešaunamuoju ginklais bei viešosios tvarkos pažeidimu.

***

Klaipėdoje duris atveria unikali, nors ir laikina, edukacinė erdvė – Lietuvos medinio burinio laivyno angaras. Ji veiks „Memelio miesto“ dalyje, kurioje dar nevyksta statybos.

***

Klaipėdos muzikinis teatras pristato 70-ąjį gimtadienį švenčiantį fleitininką, aranžuotoją, kompozitorių ir šio teatro orkestro muzikantą Rimantą Giedraitį.

Kovo 7-oji

Klaipėdos apylinkės teismas išnagrinėjo politikų pagimdytą bylą, kurios epicentre yra visuomeninės paskirties sklypas Labrenciškėje. Portalo žurnalistas rašo, jog sprendimą šioje byloje teismas žada skelbti dar šį mėnesį. Jis tai pat informuoja, jog ir Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas konstatavo, kad Aplinkos apsaugos agentūra tinkamai įvertino AB „Grigeo Klaipėda“ nelegaliai leistomis nuotekomis padarytą neigiamą poveikį Kuršių marių vandens būklei.

***

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus pateikė miesto tarybai svarstyti naujų Renginių organizavimo viešojo naudojimo teritorijose taisyklių projektą.

***

Skelbiama, jog Vakarų laivų gamyklos įmonių grupei priklausanti Vakarų Baltijos laivų statykla pasirašė sutartį su Norvegijos bendrove „Torghatten Nord AS“ dėl elektrinio kelto statybos.

***

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog ketvirtadienį atplėšti vokai su pasiūlymais konkursui dėl Atgimimo aikštės rekonstrukcijos su požeminės automobilių saugyklos įrengimu: gauti penkti dalyvių pasiūlymai.

***

„Atvira Klaipėda” informuoja, jog jau 12 pretendentas, iš Klaipėdos rajono kilęs Gintautas Kniukšta, ketvirtadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė pareiškinius dokumentus dalyvauti prezidento rinkimuose.

Kovo 8-oji

Portalo žurnalistas rašo, jog nors telekomunikacijų bendrovė „Tele2” ir nugriovė Palangoje nelegaliai pastatyta bazinę ryšio stotį, antstolė ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija vis tiek siekia, jog jos vadovui Petrui Masiuliui teismas skirtų baudą. Anot jų, įmonė nepaisė įstatymų reikalavimų, nors turi pakankamai resursų tai padaryti.

***

UAB „Mėmelio valdos“ užsakymu šalia Palangos plento ir Liepų gatvės sankryžos, sklype Ragainės g. 24, projektuojamas prekybos paskirties pastatas su sandėliavimo patalpomis.

***

Antrą kartą paskelbtame viešojo pirkimo konkurse dėl Biržos tilto remonto vienintelio jo dalyvio pasiūlymas buvo atmestas dėl per didelės kainos. Vicemeras Algirdas Kamarauskas „Atvirai Klaipėdai” teigė, kad šis pasiūlymas „keliais kartasi viršijo” viešai neskelbtą maksimalią kainą, kurią buvo nusimačiusi Klaipėdos savivaldybė.

***

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) ketvirtadienį Vilniuje įteikė kasmetinius „Lietuvos eksporto prizo“, „Lietuvos metų verslininkės-vadovės“ ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimus, tarp kurių buvo ir du Klaipėdos atstovai.

***

Klaipėdos apylinkės teismas praneša 2,5 metų laisvės atėmimo bausme nuteisęs sugėrovą sunkiai sužalojusį vyrą.

***

Penktadienį vienoje aktyvioje socialinio tinklo grupėje pasirodė pranešimų apie tai, jog Klaipėdoje, Žvejybos uosto rajone, keliose vietose rasta sudegintų bei kitaip išniekintų trispalvių. Šį faktą „Atvirai Klaipėdai” patvirtino ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos skyriaus vedėja Andromeda Grauslienė.

***

Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centre įvyko jau tradiciniu tapęs, nuo 2013-ųjų organizuojamas renginys – Karalienės Luizės atminimo medalių įteikimo šventė, skirta įamžinti švietimo ir kultūros globėjos, puoselėtojos bei mecenatės karalienės Luizės atminimą bei pagerbti asmenis, puoselėjančius Klaipėdos krašto kultūrą.

Kovo 9-oji

Bendrovė „Bilukas“, Klaipėdoje jau statanti gyvenamųjų namų kvartalą „Holivudas“ buvusios kino studijos vietoje, analogiškas statybas suplanavo ir netoliese, Kretingos gatvėje esančiame sklype, kur stovi taip ir nepradėta eksploatuoti siurblinė: visuomenei skelbiami projektiniai pasiūlymai, kuriuos parengė „Studija 33“.

***

Bilietą į „SMART WAY Karalienės taurės“ finalą šeštadienį iškovojo Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto krepšininkės, kurios „Jeep“ arenoje 79:41 (15:8, 21:8, 24:14, 19:11) įveikė Kauno „Aistes-LSMU“. Tuo metu tikrą trilerį išgyveno Klaipėdos „Neptūno-Amberton“ komanda, kuri sostinėje 68:66 (20:22, 16:18, 13:10, 19:16) po atkaklios kovos nugalėjo čempionių titulą gynusią Vilniaus „Kibirkštį“ ir finale susitiks su LCC komanda. O minėto renginio metu surengtame „Nostra snaiperės“ konkurse triumfavo Klaipėdos „Neptūno-Amberton“ atstovė Viktorija Balaban.

***

„Atvira Klaipėda“ informuoja, kad Klaipėdos savivaldybė sudarė dvi trumpalaikes sutartis dėl bendro naudojimo teritorijų (šaligatvių, autobusų sustojimo aikštelių, aikščių, skverų ir kt.) sanitarinio tvarkymo paslaugų, kurios bus teikiamos tik iki šių metų gegužės vidurio.

***

Šeštadienio vakarą, apie 19.35 val., Šiaulių gatvėje ant žemės rasta valstybės vėliava nulaužtu kotu.

Kovo 10-oji

„Atvira Klaipėda“ pranešė, kad Smeltalės upės žiotyse įsikūrusios 3,82 ha ploto garažų ir mažųjų laivų eksploatavimo bendrijos „Smiltelė“ prieplaukos akvatoriją gilinti iki 2 metrų norima jau seniai, tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kol kas dar tik perka šio objekto projektavimo paslaugas.

***

Pirmą kartą „SMART WAY Karalienės taurės” istorijoje čempionėmis tapo Klaipėdos „Neptūnas-Amberton”. Martyno Airošiaus auklėtinės finale Vilniuje sekmadienį rezultatu 84:62 (20:20, 24:17, 20:10, 20:15) nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą.

S. Čirbos (moterulyga.lt) nuotr.

***

„Per 4 dienas įgyvendinome visą priemonių paketą: įrengti greičio mažinimo kalneliai prie Sausio 15-osios g. perėjos; sankryžoje įrengtas „Stop“ ženklas“; siekiant pagerinti matomumą uždrausta statyti automobilius prie sankryžų, tiek Sausio 15-osios, tiek Rumpiškės gatvėje; Rumpiškės gatvėje įrengtos dvi pėsčiųjų perėjos; matomumui pagerinti apgenėti medžiai“, – sekmadienį savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus apie pokyčius juodąja dėme laikomoje Sausio 15-osios ir Rumpiškės gatvių sankryžoje.

Žymos:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Savaitės panorama, Svarbu

20-oji metų savaitė

Gegužės 13-oji Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad pati Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcija inspekcija turi ne tik teisę, bet ...
2024-05-19
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

19-oji metų savaitė

Gegužės 6-oji „Atvira Klaipėda” rašo, jog pirmos instancijos teismas patvirtino, kad Uosto direkcija buvo neteisi reikalaudama pinigų dėl neva Latvijos ...
2024-05-12
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

18-oji metų savaitė

Balandžio 29-oji „Atviros Klaipėdos” rėmėjams skirtoje „Contribee” platformoje rašoma apie Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjamą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai nemokėjus ...
2024-05-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This