P0

Savaitės panorama, Svarbu

45-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-11-07


Lapkričio 1-oji

1946-ųjų balandį į Klaipėdos vykdomo komiteto pirmininką raštu kreipėsi Klaipėdos jūrinio jachtklubo viršininkas, prašydamas šio klubo nuosavybėn perleisti tris vilas ir angarą, „taip pat teritoriją, kurioje randasi paminėti pastatai, anksčiau priklausę buv. Klaipėdos Jachtklubui, rašoma dar vienoje ciklo „Ką pasakoja archyvas” dalyje.

***

Statistikos departamento duomenimis, sekmadienį Lietuvoje patvirtinti 1853 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš ištirtų 8591 mėginių net 21,5 proc. buvo su virusu.

***

Net keturi laisvadieniai iš eilės, supuolę šiais metais, leido klaipėdiečiams be automobilių spūsčių ir grūdimosi viešajame transporte aplankyti artimųjų kapus, kurie tradiciškai gausiausiai yra lankomi Visų Šventųjų, lapkričio 1-ąją dieną.

***

Pirmadienio popietę netoli Olandų kepurės, susidūrus dviem automobiliams, žuvo moteris.

Lapkričio 2-oji

„Atviros Klaipėdos” žurnalistė pakalbino atsitiktinai parke sutiktus du balandžius auginančius vyrus, šiuo pomėgiu užsikrėtusius dar vaikystėje.

***

Per praėjusią parą ir uostamiestyje, ir šalyse sumažėjo susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklis – Klaipėdoje jis sumenko nuo buvusio 2173,7 atvejo iki 2151, o šalyje – nuo 1450 iki 1441,8 atvejų.

***

Apie Klaipėdos rankininkių „Viesulo SC-Dragūno“ jau sužaistas rungtynes, nusiteikimą ir tikslus pasakoja Dovilė Mižutytė, kuriai buvo patikėtos komandos kapitonės pareigos.

Lapkričio 3-oji

Daugiau nei devynerius metus vieninteliu dabar jau likviduojamos UAB „Žemkasa” akcininku buvęs ir jai vadovavęs Dainius Zokas dabar yra priverstas išmėginti teisiamojo suolą, informuoja „Atvira Klaipėda”.

***

Iš 32 nuo COVID-19 mirusių antradienį pasiskiepiję buvo tik 4, jie priklausė 70-99 metų amžiaus grupėms. Vienas iš mirusių nepasiskiepijusiųjų buvo 30-39 metų amžiaus.

***

Portalo žurnalistas pasidomėjo, kodėl stringa kapaviečių uostamiesčio kapinėse paieškos sistema.

***

Nors trečiadienį po pietų žurnalistams nuotoliniu būdu surengtoje spaudos konferencijoje Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Lukas Galkus teigė, jog spalio mėnesį iš viso pasiskiepijo kiek daugiau nei 4 tūkst. 75 ir vyresnių senjorų, jo nuomone, 100 eurų paskata yra veiksminga.

***

„Neverta vargti tikslinant viešojo asmens sąvoką – ji nebūtina. Užtat svarbu sutelkti dėmesį į kriterijus, kada vardan viešojo intereso gali būti viešinami asmens duomenys ir kokia apimtimi”, – nuomonių rubrikoje rašo Transparency international Lietuvos skyriaus asocijuotas teisininkas Skirmantas Bikelis.

***

Klaipėdos „Neptūnas“ trečiadienį Kėdainiuose Citadele Karaliaus Mindaugo taurės rungtynėse rezultatu 85:72 įveikė šeimininkus – „Nevėžio-Optibet“ ekipą ir užsitikrino pirmąją vietą A grupėje.

Lapkričio 4-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog teismas buvusiai Klaipėdos apskrities viršininko pavaduotojai Irinai Rozovai ir šios institucijos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjas pareigas ėjusiam Aloyzui Norvilui priteisė atlyginti valstybei dėl nugriauto Juodkrantėje stovėjusio restorano padarytą žalą, siekiančią 18 tūkst. eurų.

***

Ketvirtadienio naktį buvo padegtos vieno daugiabučio Minijos g. durys, įtariamasis sulaikytas.

***

Pranešama, jog Klaipėdoje įsikūrusi elektrinių miesto autobusų „Dancer“ gamintoja UAB „Vėjo projektai“ ir UAB „Altas Auto“, gaminantys vidutinės ir mažos klasės elektrinius autobusus, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

***

Dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo, kurias padarė jo brolis, teismas administracinę bylą Laisvės partijos Klaipėdos skyriaus vadovo Jevgenijaus Sokolovo atžvilgiu nutraukė, informuoja „Atvira Klaipėda”.

***

Ketvirtadienį Klaipėdos uoste lankėsi vienos didžiausių Ukrainos eksporto bendrovių atstovai.

***

Ketvirtadienį Seimas balsų dauguma atmetė prezidento veto dėl Užkrečiamųjų ligų įstatymo pataisų, kuriomis siekiama įteisinti, kad nuo COVID-19 nepasiskiepiję šalies piliečiai už testus mokėtų patys.

***

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį nepakeitė ir paliko galioti Klaipėdos licėjaus direktorei Reginai Kontautienei Klaipėdos apygardos teismo skirtą bausmę – 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimą, kurio vykdymas atidėtas 2 metams.

***

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ namuose ketvirtadienio vakarą po atkaklios kovos rezultatu 68:71 nusileido „Kretingos“ komandai ir toliau lieka vienintele NKL ekipa, neiškovojusia nė vienos pergalės.

Lapkričio 5-oji

Šilumą ir elektros energiją iš sudegintų atliekų gaminančiai bendrovei „Gren Klaipėda“ (buv. „Fortum Klaipėda“) Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme pavyko įrodyti, kad ji 2018 m. nesudegino daugiau atliekų, nei leido taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimas, praneša „Atvira Klaipėda”.

***

Klaipėdoje savaitinis COVID-19 rodiklis sumažėjo 24,2 proc., o susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklis – nuo buvusio 2047,6 atvejo iki 1997,2.

***

Klaipėdos dramos teatro atstovė pristato pokalbį su teatro aktore Regina Arbačiauskaite, šiomis dienomis mininčia 70-ties metų jubiliejų.

***

Apie Klaipėdos mokslo ir technologijų parko ekspertų šį rudenį verslui pristatyto skaitmenizacijos lygio nustatymo įrankio naudą pasakoja kai kurių Vakarų Lietuvos įmonių atstovai.

***

„Klasco” praneša iš Aplinkos apsaugos departamento gavusi leidimą krauti ir išvežti turimą geležis rūdos krovinį.

***

Penktadienio vakarą, 21.21 val., Bendrosios pagalbos centre buvo gautas pranešimas apie tai, Klaipėdoje, Dubysos gatvėje, kilo gaisras „Perdangos” gamykloje, žmonės gaisro metu nenukentėjo.

Lapkričio 6-oji

Policija pranešė, kad penktadienio vakarą ties įvažiavimu į Klaipėdą, Jakų kaimo ribose, automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo antroje eismo juostoje ėjusią nenustatytos tapatybės moterį.

***

Pirmosiomis 1927-ųjų lapkričio dienomis dienraščio „Lietuva” puslapiuose vis mirgėjo prieš daugiau nei keturis mėnesius į Klaipėdą atplaukusio ir po remonto visai neseniai budėti atviroje jūroje pradėjusio laivo „Prezidentas Smetona“ vardas, rašoma ciklo „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas” dar vienoje publikacijoje.

***

Klaipėdoje nuo COVID-19 praėjusią parą mirė vienas žmogus, dar vienas uostamiesčio gyventojas šiame sąraše atsidūrė patikslinus ankstesnių dienų duomenis – aukų skaičius išaugo iki 269.

***

Šeštadienį Klaipėdoje vykusios dvikovos metu, kurioje susitiko iki tol nė vienos pergalės NKL neiškovojusi uostamiesčio ekipa „Neptūnas-Akvaservis” ir šalia jos turnyrinės lentelės dugne esantis Joniškio „Delikatesas”, pergalę rezultatu 89:84 iškovojo šeimininkai. Tuo metu „Neptūnas” namie rezultatu 79:88 pralaimėjo Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ komandai.

Lapkričio 7-oji

Buvęs ilgametis Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis tęsia pasakojimą apie bibliotekoje saugomus autorių autografais pažymėtus leidinius.

***

Pagal per 14 dienų COVID-19 skaičių, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, rodiklį Klaipėda po ilgo laiko tarpo pagaliau iškopė iš paskutinės vietos, kurioje atsidūrė Ukmergės rajono savivaldybė.

***

„Bet apie 20 valstybių pasaulyje iki šiol yra kriminalizavusios šį desperatišką psichiškai prislėgtų, dažnu atveju depresija sergančių žmonių veiksmą. Vietoje to, kad vykdytų psichinės sveikatos gerinimo, savižudybių prevencijos programas, šios šalys eina „paprastesniu“ keliu. Jos gyvenimo aplinkybių ir ligos prislėgtus ligonius atiduoda į prokuratūros ir teismų rankas ir tikisi, kad bauda ir patąsymas po nuovadas ir teismus padės ligoniui išspręsti jo problemas bei paskatins nesižudyti kitus”, – nuomonių rubrikoje rašo teisininkas Skirmantas Bikelis.


  2021-11-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt