16-oji metų savaitė

Savaitės panorama, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-21

Balandžio 15-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos apylinkės teismas atsisakė atnaujinti vieną iš procesų dėl buvusios uostamiesčio savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės K. Donelaičio gatvėje pastatyto priestato griovimo peripetijų.

***

Birutė Skaisgirienė kalbina Šarūną Šarkauską, kurio paroda „Terminalas/Judėjimas“ šiuo metu eksponuojama Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje.

***

Klaipėdos miesto vadovai, nutraukę konkursą dėl Baltijos ir Taikos prospektų sankryžos, svarstė ir kitą variantą – įrengti čia „turbo žiedą”. Tačiau to sumanymo atsisakė, todėl šioje sankryžoje pokyčių nebus, rašo „Atviros Klaipėdos” žurnalistas.

***

Klaipėdos apygardos teismas sutiko su pirmos instancijos verdiktu, jog yra pakankamai įrodymų, kad už melagingų parodymų davimą ir dokumentų klastojimą galima nuteisti klaipėdietį bankroto administratorių Tomą Malinauską.

***

43-iejų keliautojas, visuomenininkas ir karys savanoris klaipėdietis Aurimas Mockus, rudenį vienas, be pagalbos ir sustojimų valtimi nusprendęs irtis per Ramųjį vandenyną, pirmą kartą nuleido į vandenį savo valtį ir realiomis sąlygomis išbandė jos saugumą.

Balandžio 16-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog po teisėsaugininkų nustatyto fakto, jog pilnai neišvalytomis nuotekomis AB „Grigeo Klaipėda“ teršė Kuršių marias, uostamiesčio vandentiekininkų paslaugomis priversta naudotis bendrovė už tai pilnai neatsiskaito. Susiklosčius tokiai situacijai, uostamiesčio savivaldybės valdomas „Klaipėdos vanduo“ teikia ieškinius teismams.

***

Klaipėdos savivaldybė paskelbė dviračių ir pėsčiųjų takų kapitalinio remonto Prano Lideikio gatvėje, nuo Liepojos iki Molo gatvių, rangos darbų konkursą. Nors anksčiau planuota šį objektą atnaujinti dar šiemet, sutartį su rangovu numatoma pasirašyti 15 mėnesių, tad darbai gali užtrukti iki kitų metų pabaigos.

***

Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariams antradienį buvo pristatytas projektas, pagal kurį numatoma įrengti pirmąjį Klaipėdoje paliatyvų vaikų dienos centrą.

Balandžio 17-oji

Praėjusią savaitę Klaipėdos apylinkės teismas palaimino prokuratūros ir Kretingos rajono mero Antano Kalniaus taikos sutartį, kurios šiam politikui prireikė dėl projekto „Skaidrinam“ išviešintų jo praėjusios kadencijos metu deklaruotų gana įspūdingų išlaidų kurui, rašo „Atvira Klaipėda”.

***

„Tūlas gali pamanyti, kad per daug dėmesio skyriau valdžios kritikai, o ne pagyroms. Tačiau pagyrų, maloningasis skaitytojau, gali rasti vietos žiniasklaidoje, nes Klaipėdos valdžia viešiesiems ryšiams šiemet atseikėjo apie pusę milijono eurų. Ten dabar – tik puikios žinios: viskas yra ir bus gerai ir dar geriau. Ir tai yra didžiausia nesėkmė”, – nuomonių rubrikoje rašo portalo žurnalistas.

***

Klaipėdos pareigūnai praneša su įkalčiais sulaikę dar vieną asmenį, įtariamą dideliais kiekiais platinusį narkotines medžiagas.

***

Klaipėdos meras siūlo perpus mažinti investicijas į gatvių tiesimą, rekonstravimą ar kapitalinį remontą, tačiau daugiau lėšų būtų skirta paprastajam vietinės reikšmės kelių remontui ir keliams daugiabučių namų kiemuose tiesti bei stovėjimo aikštelėms įrengti.

***

Trečiadienį tarptautinė energijos terminalų operatorė AB „KN Energies“, suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo-saugyklos „Independence“ techninė operatorė UAB „Hoegh LNG Klaipėda“ ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla pasirašė trišalį susitarimą, kuriuo įsipareigojo parengti specialistus, reikalingus SGD aptarnavimui, valdymui ir priežiūrai.

***

Įsibėgėjusio Klaipėdos „Neptūno“ įspūdingo grožio trileryje, trukusiame 50 minučių, trečiadienį nesustabdė ir Kauno „Žalgiris“. Klaipėdiečiai gausiai susirinkusių uostamiesčio sirgalių akivaizdoje po dviejų pratęsimų rezultatu 114:112 (19:19, 19:21, 23:11, 26:36, 14:14, 13:11) parbloškė Lietuvos čempionus ir pratęsė savo pergalių seriją iki aštuonių, tuo pačiu nutraukdami kauniečių fiksuotą keturiolikos laimėjimų atkarpą.

Balandžio 18-oji

Klaipėdos savivaldybė pagaliau paskelbė konkursą dėl senosios Tauralaukio progimnazijos pastato rekonstrukcijos, kurią baigus čia įsikurs ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaiga.

***

Klaipėdos apylinkės prokuratūra praneša teismui perdavusi baudžiamąją bylą, kurioje penki asmenys kaltinami dėl pernai Klaipėdos mieste masiškai vykdytų atvirųjų vagysčių bei plėšimų. Tuo metu Elta praneša, jog Klaipėdos apylinkės teismas leido 3 mėn. suimti 47 metų vyrą, įtariamą merginos išžaginimu.

***

Teritorijoje prie Pajūrio ir Akmenų gatvių, Tauralaukio kvartale, projektuojamas dviejų aukštų su antstatu prekybos paskirties pastatas su gydymo paskirties patalpomis. Jo projektiniai pasiūlymai jau pateikti svarstyti visuomenei.

***

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos apylinkės teismas paskelbė nuosprendį beveik metus laiko nagrinėtoje baudžiamojoje byloje, kurioje aktyvus Smeltės individualių namų kvartalo gyventojas Vigilijus Lisauskas buvo kaltinamas nesunkiai sutrikdęs savo kaimyno sveikatą, ir skyrė jam sumokėti 1500 eurų nukentėjusiajam atlyginti patirtą žalą.

***

Pietinėje Klaipėdos uosto dalyje, Marių gatvėje, prasidėjo Uosto direkcijos laivyno bazės statyba. Darbų pradžia paženklinta kapsulės su laišku ateities kartoms įkasimo bei pašventinimo ceremonija, dalyvaujant artimiausiems kaimynams – Karinių jūrų pajėgų vadams bei gyventojų bendruomenės atstovams.

***

Pirmos instancijos teismas nesutiko su Jūrininkų ligoninės kapeliono ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos rezidento Sauliaus Stumbros, kuris vairavo lengvai išgėręs, argumentais, kad jam reikėtų anksčiau laiko grąžinti vairuotojo pažymėjimą.

Balandžio 19-oji

„Atviros Klaipėdos“ rėmėjams skirtoje „Contribee“ platformoje primenama prieš dvejus metus portale aprašyta „Šviesos loftų” istorija, šiuo metu jau persikėlusi į teismus.

***

Klaipėdos policija pranešė apie ketvirtadienį vieno Šilutės plento daugiabučio rūsyje aptiktą 44-erių vyro lavoną.

***

„Atvira Klaipėda” informuoja, jog trijų Klaipėdos vicemerų mėnesiniai atlyginimai šių metų pirmą ketvirtį vidutiniškai buvo 5679 eurai neatskaičius mokesčių. O pernai metais šie pareigūnai vidutiniškai per mėnesį uždirbo po 4192 eurus.

***

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog baigti Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Šiuo metu rengiama techninė dokumentacija objektą atiduoti vertinti Valstybinei statybos inspekcijai.

***

Penktadienį Klaipėdos muzikinio teatro atidarymo proga surengta spaudos konferencija vyko ne didžiojoje salėje, kaip iš pradžių skelbta, o tik fojė, žiniasklaidai nebuvo aprodytos kitos teatro patalpos, o aplink pastatą vis dar zujo statybininkai.

Balandžio 20-oji

Klaipėdos muzikinio teatro atidarymo proga „Atvira Klaipėda“ su savo skaitytojais dalinasi nuotraukomis, parodančiomis, kaip per pusšeštų metų vyko teatro rekonstrukcijos darbai.

***

Ankstyvą šeštadienio rytą Klaipėdos ugniagesiai du kartus buvo kviečiami gesinti įsiplieskusių gaisrų. Prie vieno iš jų rastas negyvas žmogus.

***

„Atviros Klaipėdos” žurnalistas suskaičiavo, kurios iš savivaldybės įmonių pernai dirbo pelningiausiai.

Balandžio 21-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog vien šiais metais Klaipėdos savivaldybė iš 6 fizinių asmenų, kurių vardai viešai neskelbiami, jau nupirko paslaugų už beveik 25 tūkst. eurų.

***

Šeštadienio vakarą įspūdingu gala koncertu publikai atsivėrė naujieji Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rūmai.

***

„Mūsų šeima labai nori grįžti namo, bet suprantame, jog per artimiausius penkerius metus vargu ar tai įvyks”, – sako Jekaterina iš Chersono.

Žymos:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Savaitės panorama, Svarbu

20-oji metų savaitė

Gegužės 13-oji Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad pati Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcija inspekcija turi ne tik teisę, bet ...
2024-05-19
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

19-oji metų savaitė

Gegužės 6-oji „Atvira Klaipėda” rašo, jog pirmos instancijos teismas patvirtino, kad Uosto direkcija buvo neteisi reikalaudama pinigų dėl neva Latvijos ...
2024-05-12
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

18-oji metų savaitė

Balandžio 29-oji „Atviros Klaipėdos” rėmėjams skirtoje „Contribee” platformoje rašoma apie Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjamą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai nemokėjus ...
2024-05-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This