8-oji metų savaitė

Savaitės panorama, Svarbu

Vasario 19-oji

Istorija, kai Klaipėdos prokurorės Jolantos Sarpalienės ir teisėjos Violetos Olcvikienės sprendimų dėka buvo šiurkščiai pažeistos teisės normos ir mušeika būtų išsisukęs nuo baudžiamosios atsakomybės, jei ne paties jo kvailumas, dar nesibaigė, rašo „Atvira Klaipėda“.

***

Pasibaigus pasiūlymų pateikimo terminui dėl antrą kartą paskelbto Biržos tilto kapitalinio remonto ir tvarkybos darbų konkurso paaiškėjo, kad jame dalyvauti panoro tik viena įmonė, o dėl Klaipėdos miesto poliklinikos projekto varžosi net penkios įmonės.

***

Klaipėdos miesto tarybos narys Arūnas Tuma, pripažindamas, kad jis pats yra suinteresuotas, pirmadienį vykusio Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdžio metu griežtai sukritikavo mero Arvydo Vaitkaus siūlymą nuo birželio 1 d. įvesti vadinamąjį pagalvės mokestį. Be to, komiteto nariai nepritarė mero siūlymui perimti savivaldybės nuosavybėn iš privačių asmenų dovanojamą 85 kv. metrų žemės sklypelį Tomo g. 14, esą reikalingą istorinei Galinės gatvės atkarpai senamiestyje suformuoti.

***

Pernai spalį dar 1995-ųjų rugsėjį sudegusį buvusio kino teatro „Baltija” pastatą įsigiję verslininkai jau ėmėsi ir realiai matomų veiksmų – pirmadienį imti griauti padegėlio likučiai. Statybas čia tikimasi pradėti po kelių mėnesių.

Vasario 20-oji

Čilės sostinėje Santjage gyvenantis ir šį trečiadienį su Klaipėdos brass kvintetu koncertuosiantis lietuvis fagotininkas Žilvinas Smalys tarp repeticijų rado laiko šnektelti ir su „Atvira Klaipėda”.

***

Antradienį Klaipėdos Gedminų progimnazijoje vyko švietimo įstaigų projektų mugė, kurioje apsilankė ir portalo žurnalistė.

***

„Atvira Klaipėda” rašo, jog AB „Klaipėdos vanduo“ atnaujino sutartį dėl vandens muziejaus ekspozicijos projekto, tačiau apie tai, kada nuo projektų kūrimo bus pereita prie konkrečių vandens muziejaus įrengimo darbų, bendrovės vadovas neskuba prognozuoti.

***

„Pasikeitus įstatymui, nuo liepos mėnesio kaip komiteto pirmininkas gaunu fiksuotą 1464,03 (iki mokesčių) eurų mėnesinį atlyginimą”, – ataskaitoje  rinkėjams už praėjusius metus paskelbė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Raimondas Tamošauskas. Be jo ataskaitas už 2023 metus yra surašę tik dar keturi tarybos nariai iš 31.

Vasario 21-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Kultūros ir meno tarybą pakeitusi Klaipėdos kultūros ir meno politikos formavimo darbo grupė, antradienį susirinkusi į pirmą posėdį, didžiausią jo laiko dalį skyrė būsimajam kultūros projektų finansavimui, kurio tvarkos pakeitimas kėlė itin daug aistrų, aptarti.

***

Šį mėnesį Klaipėdos konteinerių terminalas (KKT) mini 30 metų veiklos sukaktį ir pristato karjeros istoriją, kurios herojus įmonėje dirba 13 metų, o jo profesinis kelias klostėsi nuo žemiausio iki aukščiausio laiptelio.

***

„Pinigai – vėjais”, – taip diskusiją įrengti Klaipėdos mieste savivaldybės automatines aplinkos oro kokybės stebėjimo stoteles, finansuojant jas iš Europos Sąjungos fondų, apibendrino miesto tarybos narys Arūnas Tuma, tačiau sprendimo projektui tiek jis, tiek visi kiti trečiadienį posėdžiavusio Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai pritarė bendru sutarimu.

***

VšĮ „Veik fondas“ vadovas Michailas Andrijanovas dalinasi pasakojimu apie vagonėlyje gyvenusią senolę, kuriai pagelbėjo savanoriai.

***

„BioSil-Baltijos moterų krepšinio lygoje“ dar vieną pergalę iškovojo Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas, kuris namie trečiadienio vakarą rezultatu 74:59 (25:15, 14:14, 17:15, 18:15) palaužė Rygos Stradinio universitetą.

Vasario 22-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Brožynų seniūnaitė Irena Gailiutė nesėkmingai bandė atnaujinti dar 2022 metais pralaimėtą bylą dėl jos atleidimo iš Respublikinės Klaipėdos ligoninės, tačiau vietoj norėtų beveik 12 tūkst. eurų jai pačiai ir vėl teks praverti savo piniginę.

***

Valstybės valdoma AB „KN Energies“ nusipirko tvarumo vystymo ir įgyvendinimo konsultacijas, kurios įmonei atsieis 48,4 tūkst. eurų.

***

Klaipėdos savivaldybė skelbia apie pradedamus įgyvendinti keturis projektus, kurių metu Kauno gatvės gyvenamajame rajone bus įrengtos 957 parkavimo vietos.

Vasario 23-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, siekęs, kad buvusių tarybos narių konservatorių Rasos Petrauskienės ir Alfredo Šiaulio teiginiai apie jį būtų pripažinti šmeižtu, pirmos instancijos teisme pasiekė dalinę pergalę: teismas šmeižiku pripažino tik A. Šiaulį, tačiau neturtinės žalos S. Karbauskui nusprendė nepriteisti.

***

Klaipėdos miesto savivaldybė praneša apie planus atnaujinti kai kurias miesto laisvalaikio erdves, įrengti kelias vaikų žaidimo aikšteles.

***

Pernai rugpjūtį priėmusi sprendimą nutraukti sutartį dėl Baltijos ir Taikos prospektų žiedinės sankryžos rekonstravimo techninio projekto parengimo, Klaipėdos savivaldybė iškart suskato ieškoti kaltų – kontrolieriai tyrinėjo pirmtakų veikla nuo 2022 metų rudens, ieškojo sutarties su rangovu ydų, informuoja „Atvira Klaipėda”.

***

Sunkiasvorių automobilių gabaritus ribojančių vartų Rimkuose nebus – taip penktadienį nusprendė Eismo saugumo komisija, nors vietos gyventojai seniai skundžiasi, kad nepaisant kelio ženklais numatyto draudimo važiuoti Rimkų gatve link Laisvosios ekonominės zonos, sunkiasvoris transportas vis vien ten važiuoja.

***

Kokį vakarėlį buvo suplanavę antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių proga naujieji „Jazzpilio“ klubo savininkai, rašo „Atviros Klaipėdos” žurnalistas.

Vasario 24-oji

Lygiai prieš dvejus metus, 2022 m. vasario 24 d., Vladimiras Putinas paskelbė apie plataus masto invaziją į Ukrainą, pavadindamas ją „specialiąja karine operacija“ su tikslu „demilitarizuoti ir denacifikuoti Ukrainą“: prisimena Natalija Rudenko iš Chersono.

***

Klaipėdoje rajone, Slengių kaime, aplink du buvusių karjerų tvenkinius per trejetą metų norima nutiesti pėsčiųjų takus. Tvenkiniai, tarp kurių esama Pavandenės gatvelės, yra vietos gyventojų mėgstamas traukos centras, tačiau jų pakrantės nėra pritaikytos pasivaikščiojimams.

***

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“(11-25) šeštadienį namuose 78:75 (18:14, 21:22, 20:16, 19:23) įveikė Ukmergės „Steką“ (21-16). Tuo metu SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos lyderių mūšyje dramatišką pergalę pasiekė Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas, šeštadienį išvykoje 73:71 (19:18, 19:22, 18:13, 17:18) palaužęs Vilniaus „Kibirkštį“ (10-6).

Vasario 25-oji

60 dalyvių, spėjusių užsiregistruoti, praėjusią vasarą dalyvavo jūrinėje kelionėje, kurios metu išbandė savo jėgas buriuotojų komandoje. Joje buvo ir vienuoliktas Piotras, kuris su Klaipėdos universiteto burlaiviu „Brabanderis” leidosi į kelionę maršrutu Klaipėda-Liepoja.

***

Klaipėdos miesto savivaldybė už 18 tūkstančių eurų įsigijo dviejų esamų viešųjų tualetų apmokestintos įėjimo sistemos administravimo paslaugas. Tiesa, per ateinančius trejus metų tokių tualetų uostamiestyje gali padidėti iki dešimties.

***

„Mano, kaip vadovo, karjera prasidėjo dirbant poliklinikoje. Vadovavau tuometinės Žvejų poliklinikos skyriui, pavaduodavau poliklinikos vedėją. Vėliau sveikatos ministro buvau paskirtas vadovauti Klaipėdos jūrininkų ligoninei. Laimėjau konkursą ir nuo pirmadienio vadovausiu Klaipėdos miesto poliklinikai”, – savo socialinio tinklo paskyroje rašo Jonas Sąlyga.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Savaitės panorama, Svarbu

15-oji metų savaitė

Balandžio 8-oji „Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos universitetinės ligoninės palikimą dėl pandeminio laikotarpio pirkimų perėmusi Klaipėdos universiteto ligoninė pirmoje instancijoje ...
2024-04-14
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

14-oji metų savaitė

Balandžio 1-oji „KN Energies“ yra pasirašiusi ketinimų protokolą su ilgametę patirtį biodegalų gamyboje turinčia Lietuvos bendrove. Pagal pasirašytą susitarimą ši bendrovė ...
2024-04-07
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

13-oji metų savaitė

Kovo 25-oji „Atvira Klaipėda” rašo, jog Seimo Sveikatos reikalų komitetui svarstant, ką daryti dėl sudėtingos finansinės situacijos naujojoje Klaipėdos universiteto ...
2024-03-31
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This