P0

Savaitės panorama, Svarbu

3-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2024-01-21


Sausio 15-oji

Klaipėdos savivaldybės 2024-2026 m. strateginio veiklos plano projekte priemonei viešųjų ryšių plėtojimas numatoma minėtajam laikotarpiui iš viso skirti 1,659 mln. eurų – po 553,3 tūkst. kasmet.

***

Valstybės valdoma AB „KN Energies“ (buvusi „Klaipėdos nafta“) pranešė, kad nuo pirmadienio jos finansų direktoriaus pareigas pradeda eiti Tomas Tumėnas. Tuo metu Malkų įlankos terminalas skelbia pernai perkrovęs 1,33 mln. tonų įvairių krovinių.

***

Klaipėdos miesto tarybai meras teikia sprendimo projektą dėl paskatų sportininkams pakeitimo.

***

Sausio 15-osios vidurdienį prie paminklo žuvusiems 1923-iųjų sausio karinės operacijos dalyviams tradiciškai buvo paminėtos šio įvykio metinės. Ta pačia proga ant pastato Herkaus Manto g. 37. buvo atidengtos Atminimo lentos Jonui Polovinskui-Budriui ir Klaipėdos krašto politikui, kunigui, teologijos dr. Viliui Gaigalaičiui.

***

Klaipėdos miesto savivaldybei pakeitus kultūrinių projektų finansavimo tvarką ir nutraukus bendradarbiavimą su Prancūzijos ambasada, kultūros ministras Simonas Kairys ketina artimiausiu metu vykti į uostamiestį aiškintis susiklosčiusios situacijos.

Sausio 16-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog jau parengtas Klaipėdos savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl pastato Bangų g. 11 ir jo priklausinių bei iš privačių asmenų išpirktų garažų Didžiojoje Vandens gatvėje nurašymo ir nugriovimo.

***

„Mokykloje mėgau sportuoti. Buvo krepšinis, nes aukšta esu. Šiek tiek pasibandžiau save lengvojoje atletikoje, bet ilgai ten neužsibuvau. Tada mane treneris užkalbino pabandyti irklavimą. Sako, aukšta, turi duomenis. Atėjau, galvojau, jog dar vieną būrelį palankysiu ir pakaks. Išėjo taip, kad „įnirau“ aš į tą sportą. Kuo įtraukė? Gal kad tai neeilinis sportas. Tu daug laiko būni gamtoje, daug laiko saulėje, ne prie telefono”, – kalba Klaipėdos universitete studijuojanti irkluotoja Dovilė Rimkutė, išvykusi į Turkiją ruoštis Paryžiaus olimpiadai.

***

Valstybės valdoma AB „KN Energies“ planuoja perkrauti panaudotą aliejų ir ieško rangovų tokio produkto krovos iš autocisternų infrastruktūrai projektuoti.

***

Klaipėdos vicemerė Lina Šukytė-Korsakė „Atvirai Klaipėdai“ patvirtino, kad šiemet Šviesų festivalio paskutinį žiemos mėnesį nebus.

***

„Atviros Klaipėdos” žurnalistas aiškinosi, ar iš tiesų Klaipėdos savivaldybėje klesti mobingas ir nesiskaitymas su darbuotojais, kaip savo socialiniame tinkle rašo Seimo narys konservatorius Audrius Petrošius.

Sausio 17-oji

Neseniai paskelbtoje Klaipėdos miesto savivaldybės informacijoje apie savivaldybės politikų ir tarnautojų darbo užmokestį praėjusių metų IV ketvirtį nėra žinių apie tarybos narių gaunamus uždarbius, pastebi portalo žurnalistas.

***

„Nebebus ir Šviesų festivalio. O kam ta šviesa, kai prie uostamiesčio šturvalo – tamsuoliai liumpenai? Net keletas šiek praprususių tarybos narių tyli it mumijos, liumpenų arogancijos apžavėti. Pinigai suvalgė opoziciją ir sveiką protą, sveikas protas dengiasi riebalais ir žiūri į miestiečius nekalto prasidėjimo kiaulės akimis”, – nuomonių rubrikoje rašo „Atviros Klaipėdos” žurnalistas. Tuo metu vicemerė Lina Šukytė-Korsakė savo socialinio tinklo paskyroje atsikirto kultūros ministrui Simonui Kairiui.

***

Klaipėdos miesto savivaldybė skelbia, kad uostamiesčio švietimo įstaigų infrastruktūrai gerinti 2024 metais numatoma skirti 11,5 mln. eurų.

***

„Finansiškai nieko nepavyko išlošti”, – taip trečiadienį miesto tarybos Finansų ir ekonomikos posėdžio metu buvo įvertinta situacija naujai Klaipėdos valdžiai atsisakius koncesijos būdu statyti sporto ir laisvalaikio kompleksą ir vietoj to pasirašyti sutartį su asociacija „Hockey Lietuva“ dėl ledo arenos statybos uždarytoje II vandenvietėje, Paryžiaus Komunos gatvėje, techninio projekto parengimo. Tuo metu Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdžio metu tartasi, ką reiktų daryti su apleistais uostamiesčio mokymo įstaigų sporto aikštynais.

Sausio 18-oji

Kokią administracinę bylą dėl gyvenamųjų namų savininkų bendrijos „Gindulių sodybos“ padarytų pažeidimų inicijavo Aplinkos apsaugos departamentas, domėjosi „Atviros Klaipėdos” žurnalistas.

***

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai praneša baigę ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu psichotropinės medžiagos kiekiu.

***

Senasis turgus skelbia sudarąs galimybę valandą per dieną automobiliais į turgų atvykusiems parkuotis nemokamai.

***

Ketvirtadienį vykusiame Eismo saugumo komisijos posėdyje narpliotos ukrainiečių autovežių mieste keliamos problemos. Tuo metu Kultūros švietimo ir sporto komiteto posėdžio metu aiškintasi situacija, kai miesto Kultūros skyrių paliko net dvi ši eilės jos vadovės.

***

Ketvirtadienį Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto auklėtinės namuose rezultatu 97:50 įveikė „Liepaja/LSSS“ ir laimėjo penktą kartą iš eilės.

Sausio 19-oji

Sausio pradžioje uždarius prekybos tinklo „Maxima” parduotuvę Liepojos gatvėje, prasidėjo ir šio pastato rekonstrukcija, ir šalia nuo nepriklausomybės pradžios stovėjusios apleistos nebaigtos statybos griovimo darbai, rašoma portale.

***

Uostamiesčio savivaldybės valdoma „Klaipėdos energija“ pasirašė 24,2 tūkst. eurų vertės sutartį su UAB „Branda LT“, kuri dažnai viešai yra kaltinama dėl nemalonaus dvoko pietinėje uostamiesčio dalyje, sklindančio iš sąvartyno Dumpiuose, kur pūdomos pramoninės maisto atliekos.

***

Valstybės valdoma AB „KN Energies“ pranešė, kad jos valdomame suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale Klaipėdoje vyko neeilinė perkovos operacija: iš SGD laivo-saugyklos „Independence“ į konvencinio dydžio dujovežį „Amur River“ perkrautas rekordinis kiekis – 105 tūkst. kub. m – suskystintųjų gamtinių dujų.

***

Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša, jog Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro iniciatyva penktadienį pradėtas tyrimas dėl galimo viešojo intereso pažeidimo, susijusio su Liepų gatvėje esančiu sklypu.

***

Klaipėdos universitetas skelbia, jog dr. Marijos Kataržytės ir dr. Tatjanos Paulauskienės sukurta biotechnologija naftos išsiliejimams jūroje neutralizuoti jau turi Europos Sąjungos (ES) patentą, išduotą Europos patentų tarnybos.

***

Praėjus pusmečiui po pagarsintos idėjos, kad po Lietuvininkų aikšte reikėtų įrengti 75 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, verslo iniciatyva pradedami rengti jai realizuoti būtini dokumentai.

Sausio 20-oji

„Žmogus gimsta motyvuotas. Pažvelkime, kaip elgiasi maži vaikai, kurie užtikrintai eina savo tikslo link – augti ir vystytis, gauti tai, ko nori. Tačiau augant, patiriant iš aplinkos auklėjimo ir spaudimo poveikį, žmogus ima keisti savo požiūrį, jį nukreipdamas nebe į save, o į kitų žmonių ir institucijų poreikius”, – kalba paramos moterims grupę sukūrusios psichologės.

***

Vilniuje vykusiuose kasmetiniuose Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimuose bendruomeniškiausios metų įmonės apdovanojimą mažų įmonių kategorijoje gavo Klaipėdoje veikianti UAB „Draugas draugui“.

***

Pernai metų pradžioje Klaipėdos savivaldybei nutraukus sutartį dėl lopšelio-darželio „Traukinukas“ skyriaus „Boružėlė“ pastato, esančio Danės gatvėje, projektavimo, naujų projektuotojų paieška baigėsi fiasko: niekas nedalyvavo rudenį skelbtame konkurse.

***

Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“ (13-4) tęsia pergalių seriją Baltijos čempionate, išvykoje 82:52 (25:20, 24:9, 8:11, 25:12) nugalėjusios „TTT Juniores“ (0-13) ir įsirašiusios ketvirtą pergalę iš eilės. Be to, „Neptūnas-Akvaservis“ šeštadienį namuose rezultatu 78:69 (27:25, 16:9, 20:19, 15:16) nugalėjo Vilniaus „Ryto-2“ komandą.

Sausio 21-oji

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija rengiasi iškelti iš uosto akvatorijos riedulius ir kitas kliūtis navigacijai. Juos planuojama išvežti į tam numatytas vietas prie Kairių gatvės.

***

„Kai dar mobingo termino ir paties reiškinio nebuvo, t.y. juo nebuvo vadovaujamasi, vienoje šalies aukštojoje mokykloje nutiko nedidelis skandaliukas dėl to, jog iš pareigų buvo atleistas jaunas dėstytojas. Tada jis žiniasklaidai skundėsi, jog su juo buvo susidorota dėl netradicinės lytinės orientacijos. Tiesa, vėliau visos komisijos pripažino, jog jis paprasčiausiai buvo nekompetentingas. Jei tada būtų taikytas dar ir mobingas, neatmestina, jog tas vyrukas iki šiol mokytų studentus”, – nuomonių rubrikoje rašo „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ dramatiškai iškopė į Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketvertą. Sekmadienį panevėžiečiai namuose antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse 79:76 (18:17, 17:21, 29:14, 15:24) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus.


  2024-01-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt