6-oji metų savaitė

Savaitės panorama, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-02-11
Vasario 5-oji

„Atvira Klaipėda“ rašo, jog Klaipėdos apylinkės teismas šią savaitę turėtų toliau gilintis į politikų pagimdytą istoriją, kurios epicentre atsidūrė visuomeninės paskirties sklypas Labrenciškėje.

***

Turto bankas praneša, jog kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų.

***

Klaipėdos savivaldybė pradėjo ieškoti, kas galėtų kapitaliai suremontuoti Paryžiaus komunos gatvę. 1,2 km ilgio gatvę atnaujinti norima per 27 mėnesius, su galimybe šį terminą dar pratęsti.

***

Kultūros skyrių palikus vedėjai, laikinai šias pareigas ėjusiai specialistei ir kitiems darbuotojams, Kultūros bei meno projektų vertinimo komisijai vadovauti Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus paskyrė savo patarėją, savivaldybės rinkimuose dalyvavusį politiką Mantą Maciką.

Vasario 6-oji

Kodėl uostamiesčio merui Arvydui Vaitkui prireikė net penkių mėnesių, kad iš savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energija“ valdybos atšauktų jo pasitikėjimo dėl sūnaus automobilio remonto istorijos šios įmonės garaže netekusį tarnautoją Arūną Smagurį, domėjosi „Atviros Klaipėdos” žurnalistas.

***

„Deja, pagal naujas nuostatas komentuoti negaliu, nes pasikeitė procedūros”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkas Edmundas Kvederis, paprašytas pakomentuoti, kas buvo nagrinėjama vasario 2 d. vykusiame šios komisijos posėdyje.

***

Klaipėdos meras siūlo įvesti vietinę rinkliavą už naudojimąsi savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra. Ji siektų 2 eurus už vieną nakvynę. Jei savivaldybės taryba tokiam sprendimo projektui pritars, jis įsigaliotų nuo šių metų birželio.

Vasario 7-oji

„Atvira Klaipėda“ rašo, jog Klaipėdos miesto socialinės paramos centro vadovė Diana Stankaitienė, įsivėlusi į darbo ginčą su savo darbdaviu, pirmos instancijos teisme pasiekė pergalę – įrodė, kad buvęs meras Vytautas Grubliauskas jos atžvilgiu priėmė nepagrįstus sprendimus.

***

Prokuratūra praneša, jog Klaipėdos apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo dėl veikų, susijusių su neteisėtu kvaišalų disponavimu, nuteisė keturis 22–31 m. Žemaitijoje gyvenančius vyrus.

***

Informacija apie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariams išmokėtą atlyginimą bus skelbiama interneto svetainėje „už kiekvieną mėnesį iki kito mėnesio 15 d.”, – tokią tvarką po Specialiųjų tyrimų tarnybos kritikos pasiūlė Reglamento komisija.

***

Antradienį Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas pasirašė įsakymą dėl po Lietuvininkų aikšte planuojamo įrengti parkingo, kuriame nurodoma „koreguoti detaliojo plano sprendinius, numatant požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, įvažiavimus ir išvažiavimus, esant poreikiui keisti sklypo ribas”.

***

Trečiadienį vykusio miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto posėdžio metu opozicijos atstovams nepavyko iškvosti, kaip ruošiamasi išleisti viešiesiems ryšiams šių metų miesto biudžeto projekte numatytų 553 300 eurų.

***

Klaipėdos „Neptūnas“ pranešė, kad vyriausiojo trenerio pareigas palieka Mindaugas Brazys, kuris vadovavo uostamiesčio komandai nuo 2022-ųjų vasaros. Apie kontrakto nutraukimo priežastis neminima.

Vasario 8-oji

„Atviros Klaipėdos” žurnalistas rašo, jog Klaipėdos apylinkės prokurorei Jolantai Sarpalienei, net ir pasitelkus į pagalbą advokatu tapusį savo kolegą, pirmos instancijos teisme nepavyko panaikinti generalinės prokurorės jai skirtos nuobaudos.

***

„Kas tas tvarumas? Šį žodį pirmą kartą perskaičiau, kai prasidėjo europiniai projektai. Tapo madinga rašyti apie tvarumą, daryti projektus vardan įvertinimo ženkliuko „tvaru“. Stebiuosi, kodėl vengiame pasakyti „sugyvenkime pagarbiai su aplinka, daiktais ir žmonėmis, ypač su savimi“? Naujadaras tapo madingu, bet esmės juo nepasakome. Juk norime paskatinti išmintingą, racionalų ir pagarbų elgesį su aplinka. Nešvaistyti be reikalo. Tai ir kalbėkime apie tai“ , – sako pedagogė, režisierė ir teatrologė klaipėdietė Salomėja Burneikaitė, kurią kalbina Dovilė Vainorė.

***

Nors ir ketvirtoji, medicininė, ekspertizė nustatė, jog jaunas vyras mirė nesmurtine mirtimi, jo klaipėdietė žmona vis tiek žada rankų nenuleisti – yra pasiryžusi skųsti prokuratūros ir teismų nutarimus, jos teigimu, „iki galo”, rašo „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Architektas Edmundas Benetis nuomonių rubrikoje nagrinėja Šiaurės rago skvero projektinius pasiūlymus, išsakydamas jų autoriams nemažai pastabų.

***

Dramatišką pergalę „7bet-NKL“ sezone iškovojo „Kretinga“, ketvirtadienio vakarą namie 84:79 (26:19, 26:25, 15:21, 17:14) palaužusi Klaipėdos „Neptūną-Akvaservį“. Tuo metu Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“ tęsė pergalingą žygį Baltijos moterų krepšinio lygoje, svečiuose 89:65 (23:11, 24:12, 19:13, 23:29) ketvirtadienio vakarą nugalėjęs Rygos BJBS.

Vasario 9-oji

„Atviros Klaipėdos“ rėmėjams skirtoje „Contribee“ platformoje rašoma, jog Klaipėdos apygardos teismas pagaliau baigė nagrinėti bylą dėl naujojo uostamiesčio baseino broko: procesui vien šioje pirmojoje instancijoje prireikė beveik penkerių metų.

***

Klaipėdos savivaldybė praneša iš pareigų atleidžianti ilgametę Klaipėdos socialinės paramos centro direktorę Dianą Stankaitienę. Centrui vadovauti laikinai pavesta direktorės pavaduotojai Eglei Buivydaitei.

***

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai penktadienį pristatė 2023 m. veiklos rezultatus: per praėjusius metus buvo užregistruota 4816 nusikalstamų veikų, ištirta – 3203.

Vasario 10-oji

„Čia sutikau vien tik geranoriškus žmones. Esu labai dėkinga visoms tarnyboms, kurios kantriai ir nuoširdžiai stengiasi padėti. Mums pasisekė su buto šeimininku – geraširdžiu ir rūpestingu pensininku, turinčiu giminių Ukrainoje. Klaipėdą įsimylėjau iš pirmo žvilgsnio – pro mano buto langą atsiveria vaizdas į uostą, o pamačiusi jūrą iš džiaugsmo net apsiverkiau”, – kalba Marina Sčepina, propaguojanti unikalią ukrainiečių liaudies tapybą.

***

Nuo penktadienio Palangoje prasidėjo šventė „Palangos stinta“ – Vytauto gatvėje išsirikiavo tautodailininkų kermošius, o J. Basanavičiaus gatvėje sklandė stintų kvapas.

***

„7bet-NKL“ antrajame pogrupyje atsitiesęs Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ šeštadienį namie rezultatu 96:84 (23:17, 34:16, 22:27, 17:24) pasiekė svarbią pergalę prieš „Kretingą“.

Vasario 11-oji

Užgavėnes uostamiestyje tradiciškai organizuojantis Klaipėdos etnokultūros centras sekmadienio popietę pakvietė į Teatro aikštę, kur žiemos išvarymas šįkart buvo suorganizuotas kartu su tradicinių šios šventės personažų vestuvėmis.

Žymos:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Savaitės panorama, Svarbu

21-oji metų savaitė

Gegužės 20-oji Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjama byla, kurioje aiškinamasi, ar iš tiesų prieš beveik 16 metų už uostamiesčio medikės ...
2024-05-26
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

20-oji metų savaitė

Gegužės 13-oji Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad pati Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcija inspekcija turi ne tik teisę, bet ...
2024-05-19
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

19-oji metų savaitė

Gegužės 6-oji „Atvira Klaipėda” rašo, jog pirmos instancijos teismas patvirtino, kad Uosto direkcija buvo neteisi reikalaudama pinigų dėl neva Latvijos ...
2024-05-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This