9-oji metų savaitė

Savaitės panorama, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-03
Vasario 26-oji

„Visus darbus planuojama atlikti šiais metais, tikimės, kad galbūt greičiau pavyks nei iki naujųjų metų, bet sutartis darbus leidžia dirbti iki naujų metų”, – situaciją, kaip vyksta vadinamojo Neringos skvero bei Šilutės pl. ir Taikos pr. jungiančio dviračių ir pėsčiųjų tako rekonstrukcija, „Atvirai Klaipėdai” pakomentavo Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė.

***

Policija pranešė, kad sekmadienio rytą Klaipėdoje, Vilhelmo Berbomo g. esančio biuro patalpose buvo pastebėta, kad pavogtas seifas, kuriame buvo 10 tūkst. eurų ir kitų daiktų.

***

Bendrovės „DFDS Seaways” prašymas leisti trims elektriniams vilkikams važiuoti pirmyn ir atgal Minijos gatve, tarp Baltijos pr. ir Kalnupės gatvės, sulaukė vietos gyventojų pasipriešinimo. O tai aptariant Eismo saugumo komisijos posėdyje diskursas pasisuko į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atsakomybę ir jos delsimą įrengti sunkiasvoriam transportui atskiras eismo trasas.

***

Pirmadienį vykusiame miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje buvo aptarta elektrinių vandens autobusų perspektyva Klaipėdos mieste.

Vasario 27-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pirmoje instancijoje laimėjo dar vieną bylą prieš Danijos kompaniją „Rohde Nielsen“.

***

Miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdžio metu jo pirmininkas Raimondas Tamošauskas svaidėsi grasinimais elektrinių paspirtukų nuomą Klaipėdoje norinčiam tęsti „Boltui”.

***

Klaipėdos apygardos teismas po beveik penkerių metų išnagrinėjo civilinę bylą dėl trūkumų šalinimo išlaidų Klaipėdos baseine atlyginimo ir iš dalies patenkino uostamiesčio savivaldybės administracijos ieškinį, atmetė rangovės priešieškinį dėl nuostolių atlyginimo, proporcingai patenkintų ir atmestų reikalavimų dalims paskirstytos bylinėjimosi išlaidos.

***

Antradienio vakare Ievos Simonaitytės bibliotekoje su klaipėdiečiais susitiko Ukrainos Nacionalinės gvardijos atsargos majoras, ekspertas Oleksiy Hetman, istorikas, profesorius Oleksandr Levčenko ir juos lydėjęs Mykolo Romerio universiteto politologas Alvydas Medalinskas.

Vasario 28-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje pirma instancija pernai spalį Panevėžio verslininką Tomą Petrą Radiką nuteisė už bandymą papirkti buvusį įmonės „Neringos vanduo” vadovą.

***

„Rugsėjo 1-ąją tai tikrai bus”, – teigė Klaipėdos vicemeras Algirdas Kamarauskas, paklaustas, ar neišsipildys niūrios prognozės, jog naujai statoma mokykla Senvagės gatvėje pradės veikti tik rudenį. Kartu jis pripažino, jog leidimas objektą eksploatuoti dar nėra gautas, tad planas įsikraustyti į mokyklą vasario pabaigoje neišdegė.

***

Klaipėdos apygardos teismas atmetė ir dar vienos statybos bendrovės ieškinį dėl Atgimimo aikštės rekonstrukcijos konkurso.

***

Antradienį vykusio susitikimo su klaipėdiečiais metu kartu su kolegomis iš Ukrainos dalyvavęs politologas Alvydas Medalinskas pasidalino savo įžvalgomis ir apie sudėtingą situaciją, kuri, jo nuomone, ne be pačių Vakarų politikų neveiklumo šiuo metu susiklostė pasaulyje ir Europoje.

Vasario 29-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog įvairiausių ieškinių lavina nelegalią tvorą, užtvėrusią valstybinį žemės sklypą, bandančiam išsaugoti verslininkui Rimantui Cibauskui greitai gali tekti pradėti ieškoti savos teisybės kitų miestų teismuose. Tokia situacija klostosi dėl to, kad verslininkas nepageidauja, jog naujas jo užvedamas bylas nagrinėtų tie patys teisėjai, kurie praeityje jau priėmė jam nepalankius sprendimus.

***

133 100 eurų – tokią sumą per metus vietos dienraščiams užsimojo sumokėti Klaipėdos miesto savivaldybė ir paskelbė viešojo pirkimo konkursą, kurio laimėtojai yra iš anksto žinomi: pirkimo sąlygos yra akivaizdžiai pritaikytos dienraščiams „Klaipėda” ir „Vakarų ekspresas”.

***

Nors Klaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas buvo nepritaręs mero siūlymui perimti savivaldybės nuosavybėn iš privačių asmenų dovanojamą 85 kv. metrų žemės sklypelį Tomo g. 14, reikalingą istorinei Galinės gatvės atkarpai senamiestyje suformuoti, pati taryba ketvirtadienį vykusiame posėdyje tam pritarė absoliučia balsų dauguma. Posėdyje taip pat pritarta vadinamajam pagalvės mokesčiui, jį sumažinus iki 1 euro už nakvynę bei nuspręsta įrengti 6 oro taršos stoteles. Tuo metu bene pirmą kartą šios kadencijos Klaipėdos miesto tarybos valdančių frakcijų nuomonės balsuojant išsiskyrė: dalis valdančiųjų nepalaikė mero Arvydo Vaitkaus pageidavimo vienasmeniškai valdyti savivaldybės biudžetines ir viešąsias įstaigas bei įmones. Šis sprendimas sulaukė tik 17 iš 30 tarybos narių palaikymo, bet vis tiek po pakeitimų buvo priimtas.

***

Ketvirtadienį Aplinkos ministerijoje vykusioje spaudos konferencijoje pristatytas naujas statybos techninis reglamentas, skirtas priedangoms, slėptuvėms ir kolektyvinės apsaugos statiniams įrengti, o gyventojams karo atveju patarta patiems pasidomėti slėptuvėmis ir priedangomis.

***

Lietuvos kyokushin suaugusiųjų ir jaunių čempionatuose septyni Klaipėdos sporto klubo „Okinava” sportininkai kovojo dėl kelialapių į Europos čempionatą, vyksiantį Ispanijoje, ir visi ten pateko. Tiek suaugusiųjų, tiek jaunių amžiaus grupėse komandinėje įskaitoje „Okinava” užėmė 2-ąsias vietas. Per dvi dienas septyni klubo auklėtiniai iškovojo 5 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos medalį.

***

Klaipėdos savivaldybė siekia dar šiais metais rekonstruoti teritoriją prie Santuokų rūmų ir jau ieško rangovų, tačiau patys rūmai, nuo jų pastatymo 1980 metais nematę rimtesnio remonto, lauks geresnių laikų.

Kovo 1-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos apygardos teismas nepalengvino buvusio Klaipėdos savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjo Irenijaus Zaleckio dalios –  pirmos instancijos nuosprendis baudžiamojoje byloje, susijusioje ir su Rusijos bei Kazachstano piliečiais, buvo paliktas nepakeistas.

***

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba skelbia, kad kovą vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 7,07 ct/kWh (be PVM). Tuo metu uostamiesčiui ir Gargždams tokią šilumą tiekianti „Klaipėdos energija“ yra nustačiusi 7,1 ct/kwh tarifą.

***
Klaipėdos savivaldybė praneša, jog atšilus orams pradėtos valyti miesto gatvės ir šaligatviai. Kasdien gatves valo 5-6, o šaligatvius – 4-5 mašinos.

***

Šalia vietoje Tilžės žiedo prieš keletą metų suformuotos sankryžos UAB Tilžės centras planuoja pastatyti prekybos ir administracinės paskirties pastatą, kuris esą taps šios vietos akcentu.

Kovo 2-oji

Nors 29 metų Anna Žerevčiuk iš Nikoljevo į Klaipėdą atvyko dar 2022-ųjų balandį, ji teigia čia taip ir nepripratusi: svajoja grįžti namo ir sulaukti iš nelaisvės grįšiančio sužadėtinio.

***

„Atvira Klaipėda” rašo, jog viešojo pirkimo procedūros, skirtos parengti geriausių kelių į Klaipėdos uostą geriausių kelių į Klaipėdos uostą paieškos alternatyvas, stringa: jau tris kartus buvo nukeltas vokų atplėšimas, tikslinti dokumentai.

***

Šeštadienį Klaipėdoje prasidėjo tradicinė Kaziuko mugė, po kurią pasižvalgė ir portalo žurnalistė.

***

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ šeštadienį išvykoje rezultatu 105:100 (21:31, 31:26, 31:30, 22:13) nugalėjo Joniškio „Delikateso“ komandą.

Kovo 3-oji

„Atviros Klaipėdos” skaitytojas Gediminas pranešė, jog dingo Klaipėdoje, Ąžuolyno giraitėje, lietuviškos trispalvės juosta prie ąžuolo pritvirtintas tautinis simbolis – priverpstė.

***

Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas šventė 19 pergalę, išvykoje 87:64 sekmadienį nugalėjęs „Šiaulių-Vilmers“ (15-9) krepšininkes.

Žymos:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Savaitės panorama, Svarbu

20-oji metų savaitė

Gegužės 13-oji Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad pati Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcija inspekcija turi ne tik teisę, bet ...
2024-05-19
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

19-oji metų savaitė

Gegužės 6-oji „Atvira Klaipėda” rašo, jog pirmos instancijos teismas patvirtino, kad Uosto direkcija buvo neteisi reikalaudama pinigų dėl neva Latvijos ...
2024-05-12
Skaityti daugiau

Savaitės panorama, Svarbu

18-oji metų savaitė

Balandžio 29-oji „Atviros Klaipėdos” rėmėjams skirtoje „Contribee” platformoje rašoma apie Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjamą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai nemokėjus ...
2024-05-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This