P0

Savaitės panorama, Svarbu

4-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2024-01-28


Sausio 22-oji

Abi savivaldybei priklausančias turgavietes valdanti UAB Naujasis turgus jau daugiau nei prieš mėnesį užbaigė aukcioną, kuriame pardavinėjo dviaukštį sovietmečiu pastatytą pastatą Turgaus a. 18, tačiau sandorio iki šiol dar neįvykdė. Visgi bendrovės direktorius Viačeslavas Karmanovas „Atvirai Klaipėdai” sakė esąs įsitikinęs, kad sandoris įvyks ir jo metu gautos lėšos bus nukreiptos į Senojo turgaus rekonstrukciją.

***

Klaipėdos apygardos prokuratūra pranešė teismui perdavusi baudžiamąją bylą, kurioje sunkiu sveikatos sutrikdymu dėl savanaudiškų paskatų kaltinamas 61 metų uostamiesčio gyventojas.

***

Klaipėdos miesto savivaldybės viešai skelbiami duomenys apie darbuotojų paskatinimus ir apdovanojimus kardinaliai skiriasi nuo neseniai išplatintos žinios, kad čia klesti „mobingas, terorizavimas, bloga darbinė atmosfera, nesaugi darbo aplinka“. Tuo metu miesto tarybos opozicija kreipėsi į merą, ragindama nedelsiant spręsti situaciją dėl galimo mobingo.

***

Kultūros ministras Simonas Kairys Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekoje pirmadienio popietę susitikęs su uostamiesčio kultūros bendruomenės atstovais tikino, kad kalbėsis su miesto valdžia dėl susidariusios situacijos, Klaipėdos politikams nusprendus kardinaliai pakeisti kultūrinių projektų finansavimo tvarką.

Sausio 23-oji

Pirmadienį Klaipėdoje lenkęsis kultūros ministras Simonas Kairys pareiškė, kad pirmtakų projektų revizija ir stabdymu jau pasižymėjusi dabartinė uostamiesčio valdžia siekia pakeisti ir anksčiau miesto duotus įsipareigojimus dėl buvusių centrinio pašto rūmų sutvarkymo projekto, nors savivaldybė tvirtina savo planų neatsisakanti, tik siekianti, kad sutvarkytame komplekse numatomas vykdyti veiklas apjungtų jūrinė tematika.

***

Agnė Banetytė kalbina klaipėdietę Žanetą Gedrimienę, kuri su skaitytojais dailinasi skaudžia savo emigracijos istorija.

***

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Algis Latakas antradienio rytą surengtos spaudos konferencijos metu teigė, jog „vertinant karštą politinę ir šąlančią ekonominę atmosferą“ 2023 metai buvo tikrai geri, nors uosto krova ir nukrito iki 32,7 mln. tonų (2022 m. ji siekė 36,1 mln. tonų).

***

Teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį Klaipėdos gyventojui ir čia gyvenančiai Ukrainos pilietei, kaltintiems prekyba žmonėmis ir pelnymosi iš kito asmens prostitucijos.

***

Paskutinis pasiūlymų pateikimo terminas savivaldybei dėl Biržos tilto remonto – paskutinė šio mėnesio diena, informuoja „Atvira Klaipėda”.

***

Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas antradienio vakarą namie vykusio mačo pabaigoje turėjo pripažinti dar nenugalėtų latvių pranašumą, rezultatu 71:84 nusileidęs be pralaimėjimų žygiuojančiai Rygos TTT.

Sausio 24-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog pirmos instancijos teismas konstatavo, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pagrįstai nubaudė Nidos restoraną „Bulvikis“ valdančią bendrovę „Nidos pastogė“ už tai, kad ji be reikiamų statybos leidimų įsirengė dvi stogines su terasomis.

***

Klaipėdos savivaldybė paskelbė Hermano Zudermano gimnazijos pastato kapitalinio remonto darbų viešojo pirkimo konkursą. Rangovų pasiūlymų tikimasi sulaukti per mėnesį, o darbus pradėti šiemet.

***

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus dalinasi Ievos Simonaitytės pusseserės Jūratės Strubraitės prisiminimais apie žymiąją giminaitę.

***

Kultūros ministrui Simonui Kairiui pirmadienį pareiškus, kad uostamiesčio savivaldybė stabdo buvusių centrinių pašto rūmų atgaivinimo procesą, pastaroji trečiadienį išplatintame pranešime pateikė dar vieną įvykių versiją.

***

Klaipėdos universiteto ligoninė praneša, jog šią savaitę darbą pradėjo pacientų gerovės specialistė Lina Baltrimienė, būsianti tarsi mediatorė tarp medikų, pacientų ir jų artimųjų.

***

Klaipėdos savivaldybė savo tinklapyje skelbia mero Arvydo Vaitkaus potvarkiu sudarytos Kultūros ir meno politikos formavimo darbo grupės sudėtį.

Sausio 25-oji

Aplinkos apsaugos agentūra nusprendė, kad Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ planams per metus krauti apie 120 tūkst. tonų nepavojingomis laikomų degiųjų atliekų, skirtų AB „Akmenės cementas“, poveikio aplinkai vertinimas neprivalomas, rašoma portale.

***

Ketvirtadienį vykusiame miesto tarybos posėdyje vienbalsiai pritarta sutarčiai su asociacija „Hockey Lietuva“ dėl ledo arenos dovanojimo miestui. Tuo metu prieš posėdį frakcijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas Vidas Karolis, paskelbęs apie frakcijos pavadinimo pakeitimą, tvirtino, jog jos „tikslai ir vertybės nesikeičia”.

***

Klaipėdos savivaldybė skelbia, kad sporto infrastruktūrai gerinti per ateinančius trejus metus numatoma skirti beveik 5 mln. eurų. Tokios lėšos suplanuotos strateginiame veiklos plane, kuris tvirtinti tarybai bus teikiamas vasarį.

***

Su Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariais ketvirtadienio popietę susitikęs susisiekimo ministras Marius Skuodis tikino, jog daugiau pastangų dėl naujų skrydžių pritraukimo į Palangos oro uostą turėtų dėti ir regiono savivaldybės.

Sausio 26-oji

Susitikimo su Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariais metu susisiekimo ministras Marius Skuodis ketvirtadienį pareiškė, jog tikisi, kad Vyriausybė iki vasaros priims sprendimą dėl Klaipėdos pietiniam aplinkkeliui reikalingų teritorijų planavimo procedūrų.

***

Ketvirtadienio vakarą surengto viešo į Šiaurės ragą vedančios Danės gatvės atkarpos projektinių pasiūlymų pristatymo metu jo autoriai išgirdo nemažai karčios kritikos. Tuo metu projektuotojai tikino, jog bandys atsižvelgti į kai kurias pastabas, o statybų leidimą tikimasi gauti jau šią vasarą.

***

Pernai spalį dar 1995-ųjų rugsėjį sudegusį buvusio kino teatro „Baltija” pastatą įsigiję verslininkai jau ėmėsi žadėtų veiksmų – keisti žemės sklypo naudojimo būdą, kad naujame pastate būtų galima vietoje viešbučio įrengti butus, rašo „Atvira Klaipėda”.

***

Klaipėdos savivaldybės skelbia, jog įgyvendindama vaikų žaidimo aikštelių įrengimo ir atnaujinimo veiksmų planą, šiais metais įrengs dvi vaikų žaidimo aikštelės po 200 kv. m daugiabučių namų kiemuose Vyturio g. 21 ir Panevėžio g. 11.

***

Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“ tęsia pergalių seriją Baltijos moterų krepšinio lygoje, penktadienio vakarą namuose 73:57 (18:22, 24:7, 19:14, 12:14) nugalėjęs Liepojos „Liepaja/LSSS“ ir įsirašęs penktą pergalę iš eilės.

Sausio 27-oji

Klaipėdos savivaldybei suinteresuotiems asmenims pranešus, kad rangovų pasiūlymų dėl Atgimimo aikštės rekonstrukcijos po ja įrengiant požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, terminas nukeliamas iki kovo 18 dienos, bet ir jis „gali būti ne galutinis“, „Atvira Klaipėda” primena visą šios niekaip neprasidedančios rekonstrukcijos epopėją.

***

Vilniaus „Wolves“ šeštadienį pasiekė nesunkią pergalę savo namų tvirtovėje – 92:73 (30:17, 23:17, 22:21, 17:18) užtikrintai susitvarkė su Klaipėdos „Neptūnu“. Tuo metu „Neptūnas-Akvaservis“ išvykoje 86:75 (24:25, 28:17, 9:15, 25:18) šeštadienį nugalėjo „Šilutę“ ir pakilo iš paskutinės vietos į priešpaskutinę. Savo ruožtu Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas įsirašė 14-tą pergalę Baltijos pirmenybėse, išvykoje 77:53 (24:11, 24:10, 13:19, 16:13) įveikęs Daugpilio universitetą.

Sausio 28-oji

Sekmadienio vidurdienį uostamiestyje, prie sovietinių karių, žuvusių Antrajame pasauliniame kare, perlaidojimo vietos apie trys dešimtys rusakalbių klaipėdiečių paminėjo 79-ąsias Klaipėdos „išvadavimo“ metines.

***

„Atvira Klaipėda“ pranešė, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba rengiasi pirkti Kopgalio krantinių, Smiltynės g. 2A ir 2B, griovimo ir naujos statybos darbus kartu su darbo projekto parengimo paslaugomis. Šiems darbams numatytas 20 mėnesių terminas.

***

Antrą dieną iš eilės žaidęs Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas sekmadienį iškovojo 13 pergalę A divizione. Uostamiesčio klubas išvykoje 96:50 (29:7, 22:18, 31:8, 14:17) įveikė „MKK Panevėžys“.


  2024-01-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt