P0

Savaitės panorama, Svarbu

5-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2024-02-04


Sausio 29-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka vis dar negali pradėti nagrinėti baudžiamosios bylos, kurioje pirma instancija pernai spalį Panevėžio verslininką Tomą Petrą Radiką nuteisė už bandymą papirkti buvusį įmonės „Neringos vanduo” vadovą.

***

Bausmes įkalinimo vietose atliekančius asmenis pasivijo dar viena byla, tad tikėtina, jog laisvėn jie pateks dar negreit: Klaipėdos apylinkės prokuratūra praneša teismui perdavusi baudžiamąją bylą, kurioje keturiems iš laisvės atėmimo vietų veikusiems vyrams ir dviem jų bendrininkams laisvėje pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo bei nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.

***

„Nuo šiol Gedminų gatvės ir Statybininkų prospekto gyventojai automobilius nakčiai gali palikti prekybos centro aikštelėje už minimalų mokestį. Dėkoju „Norfa mažmena“ vadovui Dainiui Dunduliui, su kuriuo asmeniškai teko bendrauti siekiant, kad gyventojams būtų sudarytos sąlygos laikyti savo automobilius ir klaipėdiečiai patirtų mažiau nepatogumų dėl parkavimo vietų trūkumo”, – savo socialinio tinklo paskyroje rašo Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

***

Savivaldybės tarybos narių algoms išmokėti šiemet reikia papildomų 376,2 tūkst. eurų, dar 89,4 tūkst. kainuos naujos valdžios įsteigtų naujų etatų išlaikymas, o valstybės deleguotoms funkcijoms įgyvendinti (taip pat naujiems etatams finansuoti) reikės 343,9 tūkst. eurų daugiau nei pernai. Tokį biudžeto projektą meras teikia tvirtinti tarybai.

***

Klaipėdos universitetas pirmadienį išlydėjo dar vieną, jau 33-iąją, absolventų laidą: studijų baigimo diplomai įteikti 136 absolventams, kurių bakalauro ir magistro studijų programos yra trumpesnės – 3,5 ir 1,5 metų.

Sausio 30-oji

Daugiau nei pusės milijono eurų metinį kontraktą su Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centru dėl bešeimininkėmis vadinamų atliekų surinkimo iš uostamiesčio konteinerių aikštelių aplinkos pasirašiusi UAB „Eko krantas“ gavo baudą už netinkamą veiklos organizavimą, rašo „Atvira Klaipėda”.

***

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas patvirtino miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų lauko žaidimų aikštelių ir įrengimų atnaujinimo 2024–2027 m. eiliškumo sąrašą. Pirmuoju numeriu šiame sąraše įrašytas lopšelis-darželis „Aitvarėlis“, esantis Laukininkų g. 54.

***

Antrą kartą paskelbto Biržos tilto per Dangės upę kapitalinio remonto ir tvarkybos darbų konkurso pasiūlymų pateikimo terminą savivaldybė nukėlė jau antrą kartą. Šįkart – iki vasario 14 d. imtinai.

Sausio 31-oji

Uostamiesčio valdomos AB „Klaipėdos energija“ valdyba paskutiniam šios žiemos mėnesiui nustatė 7,41 ct/kWh siekiantį centralizuotai tiekiamos šilumos tarifą. Jis bus mažesnis nei galiojantis šį sausį ar 2023-iųjų vasarį, tačiau klaipėdiečiai vis tiek turės mokėti daugiau nei Kauno, Šiaulių ar Panevėžio gyventojai, informuoja „Atvira Klaipėda”.

***

Agnė Benetytė kalbina buvusį jūrininką, buvusį įmonės „Jūra” vadovą Vladą Stonkų.

***

„Izraelio valstybės pareigūnai pateikė informacijos, kad pernykščio teroro akto, kurį spalio 7-ąją įvykdė organizacija HAMAS iš Gazos ruože metu, akcijoje dalyvavo darbo sutartis su šia JT tarnyba turintys palestiniečiai”, – nuomonių rubrikoje rašo apžvalgininkas Rytas Staselis.

Vasario 1-oji

„Atviros Klaipėdos” žurnalistė pakalbino aukcione buvusį Klaipėdos apskrities policijos komisariato pastatų kompleksą įsigijusį Darių Baitį, kuris pasidalino planais, kaip ruošiasi atnaujinti šią teritoriją.

***

Likus vienai dienai iki pasiūlymų pateikimo dėl Klaipėdos miesto poliklinikos pastato (Taikos pr. 76) modernizavimo ir automobilių stovėjimo aikštelės statybos techninio projekto parengimo, pasiūlymų pateikimo terminas vėl buvo nukeltas.

***

Ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje aplinkos ministras Simonas Gentvilas bei Plungės rajono meras Audrius Klišonis akcentavo, jog valstybinės žemės perdavimas savivaldybėms užtikrins sprendimų skaidrumą ir operatyvumą.

***

Nors Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacinius skundus, ketvirtadienį paskelbė, jog manekenės Dovilės Didžiūnaitytės byloje pirma instancija netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą, paskirtų bausmių dėl to nepakeitė.

***

Ketvirtadienį Klaipėdos savivaldybės specialistai kartu su vicemerais Algirdu Kamarausku ir Lina Šukyte-Korske vietoje susitiko su Senojo pašto pastatų kompleksą šiuo metu valdančio Kultūros infrastruktūros centro atstovais ir aptarė tolimesnius veiksmus.

Vasario 2-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Klaipėdos keleivinio transporto paskelbtam konkursui, kurio metu, turi būti išsiaiškinta, kas ateinančius 5-7 metus veš keleivius rinkai atiduodamais maršrutais, teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones kol bus išnagrinėta byla, pradėta pagal Tolimojo keleivinio transporto kompanijos ieškinį.

***

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 30 ir 33 metų Klaipėdos rajono gyventojai kaltinami kontrabanda į Lietuvą gabenę labai didelį narkotinių bei psichotropinių medžiagų kiekį.

***

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog iki paraiškų daliniam kultūros ir meno renginių finansavimui pateikimo termino pabaigos, t.y. sausio 31 dienos, sulaukta 148 paraiškų ir tai yra 30 paraiškų daugiau nei pernai.

***

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį net kelerius metus apeliacine tvarka nagrinėtoje baudžiamojoje byloje, kurioje vienu iš nuteistųjų pirmoje instancijoje buvo Kretingos rajono politikas, praėjusios kadencijos tarybos narys, socialdemokratas Vladas Baltuonis. Taip pat teisme apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo ir 53 metų recidyvistas iš Klaipėdos Mindaugas Budrys.

***

Klaipėdos savivaldybė pranešė, jog uostamiestis užėmė pirmąją vietą Valstybinės kultūros paveldo komisijos sudarytame paveldosaugos indekse.

***

SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos“ lyderių dvikovoje penktadienio vakarą triumfavo Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas, namie 76:67 įveikęs Vilniaus „Kibirkštį“. Pasiekė ir „Neptūnui-Amberton“ , kurio auklėtinės svečiuose 63:58 nugalėjo „Šiaulių-Vilmers“ ir įsirašė 4 pergalę iš eilės.

Vasario 3-oji

„Atvykusi į Lietuvą lankiau nemokamus kalbos kursus ukrainiečiams ir stengiausi užmegzti pažintis būtent su lietuviais. Dabar jau turiu nuolatinę praktiką darbe, kolektyve bendraujame tik lietuviškai. Kartais man dar sunku tiksliai perteikti viską, ką noriu pasakyti, bet su patirtimi bus vis lengviau ir lengviau”, – sako 25-erių metų Vladislava iš Zaporožės, su pacientais susikalbanti keturiomis kalbomis.

***

Šeštadienio rytą prieš 10 val. Klaipėdos ugniagesiai skubėjo į Kooperacijos gatvę, kur penktame aukšte esančiame bute kilo gaisras. Pasak ugniagesių atstovo, uždegė miegamajame esantis televizorius, apdegė spintelė, lova. Gaisro metu žmonės nenukentėjo.

***

„Jau pirmas įspūdis, įžengus į Koncertų salę, buvo kitoks, nei įprastai: degė prislopinta senovinio žibinto šviesa, o joje jau skambėjo violončelės melodija. Toks pojūtis, lyg būčiau patekus į uždarą vakarą, kuriame vietoje įprastai griežtokos salės atmosferos, skleidėsi visai kitokia nuotaika”, – apie Klaipėdos kamerinio orkestro vadovo Mindaugo Bačkaus sukurtą ,,Dėlionę orkestrui: muzikos išprovokuoti ir nublokšti” rašo Nina Puteikienė.

***

Šeštadienį išrinktas naujas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Klaipėdos skyriaus pirmininkas. Iš 88 visuotiniame susirinkime dalyvavusių partiečių, vos vienam nariui balsavus prieš, visiems kitiems – už, konservatorių Klaipėdos skyriaus pirmininku tapo Seimo narys Audrius Petrošius.

Vasario 4-oji

Sekmadienį Liberalų sąjūdžio Taryba patvirtino galutinį kandidatų į Europos Parlamento rinkimus sąrašą. Sąrašą ves parlamentaras, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas klaipėdietis Eugenijus Gentvilas, jau dirbęs Europos Parlamente.

***

Lietuvos rankinio federacijos taurės finale Klaipėdos „Dragūnas“ rezultatu 38:31 įveikė Vilniaus „Šviesą“.

***

Lietuvos krepšinio lygoj sekmadienio vakare Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ savo arenoje po pratęsimo 96:92 (26:22, 18:17, 21:21, 21:26, 10:6) triumfavo prieš Klaipėdos „Neptūną“.


  2024-02-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt