P0

Savaitės panorama, Svarbu

26-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-06-27


Birželio 21-oji

Praėjus beveik metams laiko po to, kai Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pavedimą gavusi antstolė kreipėsi į Klaipėdos apylinkės teismą dėl uostamiestyje, Dailidžių gatvėje, verslininko Rimanto Cibausko pastatytos nelegalios tvoros nugriovimo, ši byla pagaliau buvo pradėta nagrinėti, informuoja „Atvira Klaipėda”.

***

COVID-19 rodikliai visai sumenko – per parą fiksuoti tik 28 nauji atvejai, o premjerė ragino gyventojus aktyviau skiepytis.

***

AB „Klaipėdos vanduo“ praneša praėjusį savaitgalį fiksavusi kelerių metų vandens sunaudojimo rekordą.

***

Aštuonios iš dešimties patikrintų viešojo maitinimo įstaigų daro mokestinius pažeidimus, nors dar pernai vasarą finansiniai rodikliai buvo geresni nei 2019-aisiais, pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje konstatavo Mokesčių inspekcijos atstovai.

***

„Tai yra ta galimybių studiją, kurios labai laukiame dėl centrinės Klaipėdos stoties, Draugystės stoties ir Pauosčio kelyno pertvarkymo. „Lietuvos geležinkeliai“ atsiuntė jau paruoštą techninę užduotį, bet mes jai turime pastabų, jas aptarėme, pateiksime raštu ir tikėsimės, kas į jas bus atsižvelgta“, – po pirmadienio vykusio gauto rašto aptarimo „Atvirai Klaipėdai” sakė Klaipėdos mero pavaduotojas Arūnas Barbšys.

Birželio 22-oji

Dėl kokių juos kamuojančių problemų melnragiškiai kreipėsi į visas įmanomas institucijas, aiškinosi „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Pirmadienį Klaipėdoje nefiksuota nė vieno naujo užsikrėtimo koronavirusine infekcija.

***

Baigiamos rekonstruoti Klaipėdos futbolo mokyklos dalininką panorusi susirasti uostamiesčio savivaldybė, pasak administracijos direktoriaus pavaduotojos Astos Dirgėlienės, sulaukė trijų prašymų.

***

Antradienį vykusiame miesto tarybos posėdyje planuojamas naujas vandens autobusų maršrutas Dangės upėje, dengto futbolo maniežo statybos ir chromu užterštų šiaurinės miesto dalies teritorijų išvalymas tarp politikų sukėlė tiek diskusijų, kad jie vos pritarė Klaipėdos savivaldybės strateginio veiklos plano pakeitimams. Posėdyje nuspręsta „Gatvių apšvietimą prijungti prie kitos savivaldybės valdomos bendrovės – Klaipėdos autobusų parko, nors kai kurie politikai ir suabejojo tokio sprendimo nauda. Taryba taip pat pritarė, kad savivaldybės administracija pradėtų Pilies g. 2A esančios sovietinės sporto salės griovimo procedūras, tačiau atsisakė priimti vieną iš dvidešimties krepšinio klubą „Neptūnas” valdančios viešosios įstaigos dalių, bet patvirtino tvarką, pagal kurią bus taikomos mokestinės lengvatos verslui už paramą reprezentacinėms sporto komandoms.

***

Nors kol kas didelių nelaimių per karščius Klaipėdos paplūdimiuose išvengta, patyręs gelbėtojas poilsiautojams pateikė ir nemažai patarimų.

***

Policija praneša per kratas jauno klaipėdiečio garaže radusi daugiau kaip kilogramą kokaino, o prokuratūra skelbia apie teismui perduotą 36-erių metų vagišiaus bylą.

Birželio 23-oji

„Mes svarstėme įvairius variantus, ką daryti su stogine: remontuoti, renovuoti, dalį griauti, o dalį palikti, bet racionaliausia pasirodė išvalyti teritoriją ir įrengti čia atvirą erdvę, kurioje galės vykti mugės, atvykti ūkininkai su savo produkcija, arba mes patys, turgavietės administratoriai, galėsime pasiūlyti prekybininkams laikinas lengvos konstrukcijos palapines prekybai(…). Mes galvojome, kad galėsime pasinaudoti statybos leidimu griovimo darbams, bet jo vis dar nėra“, – Senojo turgaus rekonstrukcijos planais su „Atvira Klaipėda” dalinosi bendrovės „Senasis turgus“ laikinasis vadovas Viačeslavas Karmanovas.

***

Antradienį šalyje nuo COVID-19 ligos nemirė nė vienas žmogus.

***

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba praneša apie teismui perduotą klaipėdiečio laivų statyklos bendrovės vadovo bylą, kurioje jis kaltinamas pasisavinęs beveik 400 tūkst. eurų įmonės lėšų.

***

Klaipėdos muzikinis teatras pristato Slovėnijos choreografą Edwardą Clugą, kurio su uostamiesčio teatro kolektyvu pastatyti šokio spektakliai bus rodomi rugpjūtį Klaipėdos festivalyje.

***

Jau du mėnesius ištuštėjusioje naujojo Sakurų parko statybvietėje darbininkai vėl turėtų pasirodyti maždaug po dviejų savaičių – taip sutarta trečiadienį vykusiame pasitarime, informuoja portalo žurnalistė.

Birželio 24-oji

1945 m. gegužės 16 d. Klaipėdos miesto Vykdomasis komitetas, išklausęs majoro Ukolovo pranešimą, priėmė sprendimą dėl mieste esančių broliškų ir individualių Raudonosios armijos karių bei partizanų kapų sutvarkymo ir priežiūros, rašoma „Atviros Klaipėdos” rašinių cikle „Ką pasakoja archyvas”.

***

Per savaitę naujų СOVID-19 ligos atvejų Lietuvoje sumažėjo 57,5 proc., o susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius šalyje per parą sumenko nuo 54,2 iki 48,8 atvejų. Klaipėdoje savaitinis naujų COVID-19 atvejų skaičius sumažėjo beveik 59 proc., o 14 dienų rodiklis – nuo 58 iki 51,7 atvejų. Per parą Klaipėdoje koronavirusine infekcija užsikrėtė 1 žmogus.

***

Dr. Kristinos Blockytės-Naujokės paskaitą apie Joninių tradicijas išklausė ir pasidalino „Atviros Klaipėdos” praktikantė Ernesta.

Birželio 25 -oji

Klaipėdos licėjaus abiturientė Rugilė Kičiatovaitė kartu su Klaipėdos universiteto mokslininkais atliko brandos darbą, kurio metu ištyrė mikroplastiko kiekį asmeninėse higienos priemonėse bei nuotekose, jo daromą žalą mūsų aplinkai.

***

Statistikos departamento duomenimis, per Jonines šalyje nustatyta tik 18 naujų COVID-19 ligos atvejų, Klaipėdoje susirgo du žmonės.

***

Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė Kornelija Rušinaitė pasakoja, kokiais atvejais prokurorai padeda psichikos negalią turintiems žmonėms.

***

„Atvira Klaipėda” informuoja, kad pirmos instancijos teismas patvirtino, jog ir „Klaipėdos vandens” Teisės ir bendrųjų reikalų bei Plėtros departamento direktorius laikinasis įmonės vadovas Alenas Gumuliauskas 2019 m. pabaigoje iš pareigų buvo atleistas teisėtai, kaip ir teisėtai atleista buvusi Finansų departamento direktorė Aldona Jonaitienė.

***

Klaipėdiečiai penktadienį suplūdo pasiskiepyti „Janssen“ vakcina: prasidėjus vakcinacijos akcijai, prie skiepų palapinės nusidriekė apie dviejų šimtų žmonių eilė.

***

Penktadienio vidurdienį Lietuvos aukštosios jūreivystės mokykloje surengta diplomų įteikimo šių metų absolventams šventė.

Birželio 26-oji

1929 m. birželio 25-ąją „Lietuvos aidas” pranešė apie didžiulę ant Rambyno kalno vykusią šventę, kurioje dalyvavo ir išskirtiniai tuo metu Lietuvoje viešėję svečiai – Tautų Sąjungos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Yotaro Sugimura, sekretoriato politinės sekcijos narys p. Roddolo, p. Aghniedes, p. Pasthouhof ir kunigaikštytė Gabrielė Radvilaitė, kuriuos lydėjo užsienio reikalų ministerijos generalinis sekretorius dr. Dovas Zaunius, prezidento Antano Smetonos duktė Marija Valušienė ir kiti žinomi veikėjai, pasakojimą apie tarpukario birželio mėnesio įvykius tęsia „Atvira Klaipėda” rašinių cikle „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas”.

***

Penktadienio vakare per Klaipėdoje Taikos pr. vieno namo laiptinėje kilusį gaisrą žuvo nenustatytos asmenybės vyras, iššokęs per langą.

***

Ją antrą kartą šią savaitę šalyje nefiksuota nė vienos mirties nuo koronavirusinės infekcijos: mirčių išvengta ne tik penktadienį, bet ir antradienį. Iki šiol COVID-19 iš viso nusinešė 4379 gyvybes, Klaipėdoje – 156.

***

Šeštadienį Klaipėdoje vyko Lietuvos hiphopo čempionato I-asis etapas – atranka į pasaulio hiphopo čempionatą.

***

Šeštadienį antrojoje Smiltynėje, už paplūdimio ribų, nuskendo 47 metų moteris ir 23 metų vaikinas, 9 metų mergaitė išsigelbėjo.

Birželio 27-oji

Po karo tik užėmus Klaipėdą pirmas naujosios valdžios uždavinys buvo kuo spartesnis sugriautos inžinerinės infrastruktūros atkūrimas. Kaip šie darbai atsispindėjo miesto Vykdomojo komiteto dokumentuose, pasakojama dar viename „Atviros Klaipėdos” ciklo „Ką pasakoja archyvas” rašinyje.

***

Nors COVID-19 paros rodikliai ir toliau džiugina, vakcinacijos tempai tiek šalyje, tiek Klaipėdoje pastaruoju metu yra gerokai sulėtėję.

***

Lenkijos mieste Olsztyne vykstančiame 31-ajame atvirame lengvosios atletikos veteranų čempionate 300 m barjerinį bėgimą 60 amžiaus grupėje laimėjo Klaipėdos sporto klubo „Ąžuolas“ narys Vytautas Zaniauskas, įveikęs distanciją per 45,64 sekundes ir pasiekęs naują pasaulio bei Lietuvos rekordą.


  2021-06-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt