P0

Savaitės panorama, Svarbu

32-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-14


Rugpjūčio 8-oji

„Jei man tektų atsidurti tokiomis sąlygomis, norėčiau, kad su manimi elgtųsi taip, kaip elgiamasi mūsų mieste – su supratimu ir gailestingumu”, – sako klaipėdietė psichologijos mokslų daktarė Julija Gaiduk, su vyru įvaikinusi 5 vaikus ir globojanti ukrainiečių pabėgėlius.

***

„Atvira Klaipėda” informuoja, jog greta šiuo metu uostamiestyje statomos naujosios mokyklos Senvagės gatvėje, link Dangės upės, prasideda dviejų naujų daugiabučių gyvenamųjų namų statybos.

***

Klaipėdos universitetas praneša, jog Baltijos istorijos ir archeologijos instituto archeologų komanda, vadovaujama dr. Elenos Pranckėnaitės, baigia šiemetinius kasinėjimus Kukuliškių piliakalnyje ir dalinasi aptiktais radiniais.

***

Pirmadienio vakare Klaipėdoje, Dangės skvere prie arkos, įvyko Ukrainos palaikymo mitingas, kuriame dalyvavo ir „Atviros Klaipėdos” praktikantė Ugnė.

Rugpjūčio 9-oji

Palangos savivaldybė nuo šių metų spalio 17 d. užsimojo stebėti kurorto transporto srautus – iki to laiko bus sumontuotos 5 vaizdo kameros, be kita ko, galinčios fiksuoti automobilių srauto greitį bei valstybinius numerius, informuoja „Atvira Klaipėda”.

***

Uostamiestyje daugėja namų, kurių gyventojai nepageidauja, kad jų balkonuose būtų rūkoma.

***

Klaipėdos universitetas praneša, jog jų mokslininkų sukurtos biotechnologijos naftos teršalams neutralizuoti veiksmingumą bei efektyvumą patvirtino ne tik bandymai realiomis sąlygomis Klaipėdos uoste, bet ir nepriklausomoje laboratorijoje atliktų vandens tyrimų rezultatai.

Rugpjūčio 10-oji

Bendrovė „Plentprojektas”, pasiūliusi 77 996 eurų kainą, laimėjo Klaipėdos savivaldybės skelbtą viešojo pirkimo konkursą Danės ir Artojo gatvių jungčiai projektuoti.

***

Uoto direkcija praneša, jog balandį startavęs kruizinių laivų sezonas Klaipėdos uostui šiemet sėkmingas: čia jau viešėjo 38 kruiziniai laineriai, dar per 20 laukiama iki spalio.

***

„Istoriškai liberaluose susirenka itin ambicingi žmonės. Kareivių nedaug, o generolų – perteklius, ir kiekvienas jų pretenduoja į aukštą postą”, – nuomonių rubrikoje rašo Linas Poška.

***

Klaipėdos krovinių terminalo pranešime spaudai generalinis direktorius Vaidotas Šileika apžvelgia krovos jo vadovaujame terminale pokyčius.

***

„Atvira Klaipėda” praneša, jog Klaipėdos apygardos teismas netenkino už kvalifikuotą sukčiavimą ir kitas veikas, padarytas dirbant dabar jau bankrutavusioje įmonėje „Ramesa”, nuteistos aktyvios visuomenininkės Raimondos Zaborės prašymo dėl jai priteistų sumokėti sumų.

***

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmai trečiadienį pakvietė į nemokamą ekskursiją su Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyriaus pirmininke, kuratore Neringa Poškute-Jukumiene, kurioje dalyvavo ir „Atviros Klaipėdos” praktikantė Aistė.

Rugpjūčio 11-oji

Klaipėdos savivaldybė jau yra gavusi pasiūlymus dėl paviršinių nuotekų kolektoriaus Švyturio gatvės tęsinyje ir„Klasco” teritorijoje statybos bei rekonstravimo darbų rangos.

***

Prie vieno iš pagrindinių įvažiavimų į Klaipėdą, greta viaduko Palanga – Šilutė, sklype Liepų g. 80, planuojama statyti keturių prekybos paskirties pastatų kompleksą.

***

Ketvirtadienio vakarą Girulių bibliotekoje žurnalistas, rašytojas Mindaugas Milinis pristatė naują savo ir Antano Verkelio knygą „Mėmelio šturmo blefas“.

***

„Atvira Klaipėda” praneša, jog Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė nutraukti bylą, pradėtą pagal LGBTQ+ teisių naujienų portalo jarmo.net redaktoriaus Jono Valaičio skundą dėl Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo, kuriuo buvo įvertintas Gargžduose išrinkto parlamentaro Petro Gražulio elgesys.

***

Uosto direkcija praneša apie Lietuvos delegacijos vizitą Taivane, kuriame dalyvavo ir Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas. Tuo metu UAB „Vėjo projektai“ pasirašė ketinimų protokolą su didžiausia Taivane veikiančia keleivinio ir krovininio transporto priemonių gamintoja „Tangeng Advanced Vehicles Co“ (TAV) dėl bendradarbiavimo elektrinio transporto srityje.

Rugpjūčio 12-oji

„Atvira Klaipėda” praneša, jog pirmos instancijos teismas paskelbė, kad uostamiesčio savivaldybės valdoma bendrovė Klaipėdos autobusų parkas, po reorganizacijos „prarijusi” kitą savivaldybės įmonę „Gatvių apšvietimas”, turės sumokėti buvusiai pastarosios finansininkei Ernestai Jašinskienei 28 684 eurus.

***

Kokioje mokykloje Klaipėdoje nuo rugsėjo 1-osios ukrainiečių vaikai galės mokytis gimtąja kalba, domėjosi portalo žurnalistė.

***

Uosto direkcija praneša, jog baigti povandeninio pylimo formavimo darbai Melnragėje.

***

Ketvirtadienio popietę Naujoje Klaipėdos galerijoje atidaryta Natalios Yanekinos tapybos paroda „Trumpos istorijos“, kurioje dalyvavo ir „Atviros Klaipėdos” praktikantė Lorina.

Rugpjūčio 13-oji

1949 metų spalio 3-ąją siautusio štormo žvejybos laivams traleriams tapo pavojinga stovėti Žvejybos įlankoje ir Klaipėdos tralinio laivyno bazės dispečeris davė nurodymą švartuotis Dangėje, nors tai nebuvo suderinta su Jūrų prekybos ir Upių uostų dispečeriais. Tad tralų kapitonai Dangėje ėmė švartuoti laivus kaip išmano, nepaisydami jokių laivybos taisyklių, rašoma ciklo „Ką pasakoja archyvas” publikacijoje.

***

Lietuvos paplūdimius tyrinėjantis klaipėdietis mokslininkas dr. Arūnas Balčiūnas teigia, kad šiukšlių, kurios randamos pakrantės ruože Lietuvoje, kiekis net 7 kartus viršija europinę normą, apibrėžiančią gerą paplūdimio būklę.

***

„Čia susirandu naujų pažinčių ir smagiai papramogauju. Važiuoju čia ne tam, jog būtinai kažką parduočiau, o tam, jog gerai praleisčiau laiką“, – pasakojo bagažinių turguje sutikta Renata.

***

Dėl ko šeštadienio vakare kilo šurmulys socialiniuose tinkluose, domėjosi portalo žurnalistė.

***

Filosofo Leonido Donskio 60-tojo gimtadienio proga Linas Poška prisimena ir vieną neįprastą šio intelektualo veiklą.

Rugpjūčio 14-oji

Maskvietis Andrejus Pugačiovas į Lietuvą persikėlė tuoj po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą. Jo sidabro spalvos maisto vagonėlis su jūriniu užrašu Harbor Food inkarą išmetė Naujajame turguje.

***

„Buvusi Europos šalis užpuolė taikų kaimyną. Buvęs JAV prezidentas, žadėjęs sugriauti FTB, dabar pats pateko į spąstus, nes susigalvojo slaptus dokumentus laikyti savo namuose. Nes jam taip norisi. Šrioderis ir Merkel pririšo Vokietijos ekonomiką prie banditinės valstybės, todėl ji galėjo taip smogti, kad vokiečių žmonės moka didžiausią griūties kainą Europoje”, – nuomonių rubrikoje rašo Vytautas Valevičius.


  2022-08-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt