P0

Savaitės panorama, Svarbu

6-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-02-10


Vasario 4-oji

“Atvira Klaipėda” pateikia 15-os turtingiausiųjų kandidatų į Klaipėdos savivaldybės tarybą finansinius rodiklius. Pirmojoje rašinio dalyje – TOP5.

***

“Turbūt kiekvienam abiturientus ruošusiam mokytojui yra tekę patirti tą jausmą, kai vienodų gebėjimų mokinių įvertinimai skiriasi 30 ar daugiau procentų, kai norisi rašyti apeliaciją ne tik dėl gabaus, skaitančio, raštingo neįvertinto mokinio, bet ir dėl tingaus tuščiažodžiautojo, kuris perskaitęs kelias santraukas sugebėjo prasmukti ir tylomis juokiasi iš visų tų sąžiningai dirbusių”, – nuomonių rubrikoje apie valstybinio lietuvių kalbos egzamino “subtilybes” samprotauja Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Lilija Bručkienė.

***

Klaipėdos universiteto rektoriaus posto pakartotiniuose rinkimuose antrą kartą nusprendęs siekti laikinai šias pareigas einantis Artūras Razbadauskas pirmadienio popietę atvirame įstaigos Tarybos posėdyje pristatė savo viziją ir veiklos gaires, nors daug klausimų iš susirinkusiųjų nesulaukė.

***

Artėjant rinkimams į savivaldybių tarybas, “Atvira Klaipėda” ėmėsi organizuoti kandidatų į uostamiesčio merus debatus, kurie bus tiesiogiai transliuojami portalo „Facebook“ paskyroje. Iki tol specialiame puslapyje skaitytojai raginami sudaryti savo debatuosiančių kandidatų poras.

***
Kaip atsitiko, kad Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto sudarytojų parengtas 2019-2021 m. strateginis veiklos planas su jame numatytais 99 investiciniais projektais, palyginus jį su prieš metus parengtu analogišku planu, “stebuklingai” pabrango nuo 212 iki 244 mln. EUR, o jų realizavimui suplanuotas laikas per tuos pačius vienerius metus „išsitempė“ nuo vidutinės 3,3 iki 3,8 metų trukmės, – į tai nuomonių rubrikoje bando atsakyti Klaipėdos bendruomenių asociacijos pirmininkas Renaldas Kulikauskas.
Vasario 5-oji

Muzikinis teatras pristato baritoną Roką Spalinską, kuris teigia nešvaistantis veltui laiko.

***

“Kita vertus, mano kolegė Rita Miliūtė interneto analuose iškapstė vaizdo medžiagą, kurioje akivaizdu, kad nuvykęs į Ukrainą S. Skvernelis bendrauja ne lietuviškai, o rusų kalba. Ir ši mažytė jo arba jo komandos veidmainystė dėl S. Skvernelio ištikimybės lietuvių kalbai kvepia šviežiai palikta karvės krūva ganykloje”, – nuomonių rubrikoje premjero užsienio politiko niuansus analizuoja apžvalgininkas Rytas Staselis.

***

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Antradienį spaudos konferencijoje pristatyta pagal rusų autoriaus Aleksandr Galin pjesę režisieriaus Povilo Gaidžio pastatyta komedija „Paradas“, kurios premjera Klaipėdos dramos teatre įvyks jau šį šeštadienį.

***

Su Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriumi Sauliumi Budinu antradienio popietę susitikęs naujasis Klaipėdos „Atlanto“ savininkas advokatas Vidas Adomaitis nepaneigė sklandančių kalbų, kad teisių perleidimo sutartyje liko tam tikrų sąlygų, kurios gali leisti sugrįžti prieš tai klubą valdžiusiam Vaciui Lekevičiui.

***

Policija praneša apie mažėjantį nusikalstamumą bei gerėjančius nusikalstamų veikų ištyrimo rodiklius. Tuo metu Klaipėdos savivaldybė bei specialistai tikina, jog prie perėjų mieste įrengtos LED juostos pasitarnaus pėsčiųjų saugumui.

***

“Būkim biedni, bet teisingi: net Ninočkos retorika nublanko prieš makabriško pavadinimo visuomeninio krutėjimo Permainų Klaipėda – ,,Už pokyčius Klaipėdoje“ muzikinį klipą ,,Nustokime pūsti dūdą, pradėkime dirbti“. Tad šnoblelis už neskoningiausią ir politiškai nekorektiškiausią reklamą būtent šiems muzikantams”, –  tradiciškai su didele ironijos doze į rinkiminę kampaniją nuomonių rubrikoje žvelgia Artūras Šulcas.

Vasario 6-oji

3 eurus į vasario 16 d. “Švyturio” arenoje vyksiantį Martyno Levickio ir Migloko koncertą kainavę internetine prekybai skirti bilietai išgaravo per kelias minutes.

***

„Atvira Klaipėda“ tęsia pažintį su Klaipėdos politikais – kandidatais į savivaldybės tarybą, turinčiais daugiausiai turto: pristatomas antrasis TOP5.

***

Į mamos nepasitenkinimą, kam būtina elektroniniu būdu registruoti mokinį po ketvirtos klasės liekantį lankyti tą pačią mokyklą, atsakė Klaipėdos švietimo skyriaus vedėja.

***

“Su savo elektoratu Š. Vaitkus sutaria kuo puikiausiai. Penkiolikai tūkstančių Palangos miesto rinkėjų meras ir jo aparatas paaiškino, kad mokėti vos ne 600 eurų už vieną kvadratinį Grafų Tiškevičių alėjos metrą yra ūkiškas sprendimas. Niekas nesiginčijo”, –  apie Palangos politikų ir rinkėjų santykius nuomonių rubrikoje rašo Kęstutis Oginskas.

***

Ankstų trečiadienio rytą girtas vairuotojas sukėlė avariją, dėl ko trys automobiliu važiavusios jaunos keleivės atsidūrė ligoninėje.

***

Kultūros ministerija praneša, jog tarp Vyriausybės kultūros ir meno premijomis už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui apdovanotų kūrėjų yra ir Klaipėdos dramos teatro aktorė Regina Šaltenytė-Reklaitienė.

***

Klaipėdos savivaldybės administracija paskelbė kovą gripui, o Klaipėdos autobusų parkas pranešė ieškantis ilgalaikių kontraktų užsienio rinkose ir dalyvaujantis Vakarų Lietuvos regiono pervežimo konkursuose.

***

Ministrų kabineto sprendimu už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui dvylikai kūrėjų paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Tarp jų yra ir Klaipėdos dramos teatro aktorė Regina Šaltenytė-Reklaitienė.

***

Trečiadienio vakarą paskutinėse FIBA Čempionų lygos pirmojo etapo rungtynėse namie žaidęs Klaipėdos „Neptūnas“ įveikė Bairoito „Medi“ rezultatu 83:73 ir pateko į kitą etapą.

Vasario 7-oji

Klaipėdos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje toliau buvo narpliojamas daugiau nei penkerius metus besitęsiantis viaduko per geležinkelį priklausomybės klausimas, “Lietuvos geležinkeliams” sutinkant pastatyti garso slopinimo sieneles mieste tik tuo atveju, jei viaduką savo žinion perims miesto savivaldybė.

***

Klaipėdos ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimo valdymo grupei vadovavęs AB „Klaipėdos vanduo“ valdybos pirmininkas Leonas Makūnas “Atvirai Klaipėdai” sakė nusprendęs atsistatydinti ir iš šių pareigų dėl, jo nuomone, Klaipėdos savivaldybės administracijos neveiklumo – ji esą laiku nevyko strategijoje numatytų savo įsipareigojimų.

***

Kketvirtadienį ryte paskelbtas Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas, kuriuo į rinkiminę kovą sugrąžintas  komitetas “Už pokyčius Klaipėdoje” .

***

Palyginus su internetine bilietų į Martyno Levickio koncertą prekyba, “gyvai” bilietus kasose įsigyti ketvirtadienį buvo galima be problemų.

***

Ketvirtadienį posėdžiavusi Klaipėdos miesto tarybos Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija keturis klausimus išnagrinėjo per pusvalandį.

***

Antroji pagal Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nurodymą Klaipėdos miesto tarybos suformuota komisija anoniminiam skundui dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Alinos Velykienės elgesiui tirti savo pirmajame posėdyje nusprendė, kad iš esmės turės atlikti tik formalumus.

***

Europos klubų čempionų taurės rungtynėse Portugalijoje dalyvavusi Klaipėdos „Nikės“ komanda pranešė komandinėje įskaitoje 4,3 km kroso trasoje užėmusi garbingą  ketvirtą vietą.

Vasario 8-oji

“Atvira Klaipėda” dalinasi ankstyvą rytą italų montuojamų Šviesų festivalio metu atsirasiančios kompozicijos “Širdis”  vaizdais.

***

Dėl to, kad į teismą neatvyko du iš kaltinamųjų, Klaipėdos apylinkės teismo teisėja Laimutė Venckuvienė atidėjo bylos dėl sukčiavimo, lengvatinėmis sąlygomis keliantis į Kuršių neriją, nagrinėjimą.

***

Nors po pakartotinio Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Sauliaus Budino prašymo buvo nutarta sušaukti AB “Klaipėdos vanduo” akcininkų susirinkimą dėl vicemero Artūro Šulco atšaukimo iš Stebėtojų tarybos, paaiškėjo, jog susirinkimas vyks jau tik po savivaldos rinkimų, t.y. kovo 5 dieną.

***

“O nepraėjus nė parai Vytautas Grubliauskas, minėto pavadinimo kuopelės gimdytojas, tarė pusdievio balsu: „Ir tebūnie šviesa! Mažiau kalbų, daugiau darbų! Noriu nudžiuginti „Simonaitytės kalno fanus, kad jau nuo šio vakaro kalnas bus apšviestas jūsų džiaugsmui ir patogumui”, – nuomonių rubrikoje apie rinkimų kovą kaip visada sarkastiškai rašo Artūras Šulcas.

***

Penktadienio vakare namie žaidęs „Neptūnas-Akvaservis“ patyrė šeštąjį pralaimėjimą iš eilės, rezultatu 71:81 nusileidęs Palangos „Kuršiams“, kuriems tai buvo penktoji pergalė iš eilės. O štai Klaipėdos „Neptūnas“ sužinojo varžovą FIBA Čempionų lygos aštuntfinalyje: tai viena stipriausių komandų –  Jeruzalės „Hapoel Bank Yahav“.

Vasario 9-oji

“Atvira Klaipėda” pranešė, kad paskutiniame savo posėdyje Klaipėdos miesto savivaldybės Saugaus eismo komisija pritarė, jog Kauno gatvėje, atlikus Šilutės plente esančio posūkio pertvarkymo darbus, pradėtų kursuoti 12-ojo maršruto autobusas.

***

“Prefektūra kaip lietuvybės Klaipėdoje įsitvirtinimo simbolis, Klaipėdos uosto valdybos pastatas (Naujoji uosto g. 5) kaip jūrinės valstybės atributas, kapitono namas (Uosto g. 23) kaip pirmojo Lietuvos kapitono Juozo Andžiejausko pėdsakas, Senasis Klaipėdos malūnas Tilžės gatvėje kaip miesto ekonominio klestėjimo simbolis – visi jie pasmerkti likti apleistais ir galiausiai žlugti, jei miesto valdžios požiūris nepasikeis”, – rašo Benas Volodzka.

***

Policija pranešė apie tai, kad pavogtas brangus automobilis bei kad sulaikytos dvi prostitutės ukrainietės.

***

Kuo politika skiriasi nuo sukčiavimo, nuomonių rubrikoje samprotauja apžvaldininkas Rytas Staselis.

***

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai šeštadienį įsirašė dar vieną pergalę Lietuvos rankinio čempionate, namuose rezultatu 33:27 įveikę Vilniaus HC „Vilnius“ ekipą. Pagaliau pasisekė ir Klaipėdos „Neptūnui-Akvaserviui“, išvykoje rezultatu 92:81 nugalėjusiam Joniškio “Delikatesą”. Tačiau nuo “Fortūnos” krepšininkių fortūna nusisuko – jos namie MultiGyn Moterų krepšinio lygoje po įtemptos kovos paskutinėmis minutėmis rezultatu 60: 66 nusileido Vilniaus „Kibirkšties“ ekipai.

Vasario 10-oji

Apie Prano Domšaičio galerijoje eksponuojamą žinomo freskų meistro Juozo Vosyliaus tapybos parodą rašo Vytautas Valevičius.

***

Policija pranešė sulaikiusi vyrą, kuris, apsimetęs policijos pareigūnu, iš nepilnamečio atėmė telefoną.

***

Sekmadienį namuose Klaipėdos “Dragūnui” nepavyko įveikti suomių Ryhimakio „Cocks“ ekipos, kuriai pralaimėta rezultatu 21:25.


2019-02-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt