P0

Savaitės panorama, Svarbu

39-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-29


Rugsėjo 23- oji

Klaipėdos savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Vilma Marcinkevičienė „Atvirai Klaipėdai” neatskleidė, už kokias sumas keturios bendrovės yra pateikusios pasiūlymus atlikti Dangės krantinių rekonstrukcijos darbus, tačiau aišku, jog jie geriausiu atveju bus baigti tik po pusantrų metų.

***

„Norime atkreipti dėmesį, kad minėtos bendruomenės ir kiti asmenys, kurie yra itin maža visuomenės dalis, klaidingai interpretuoja Uosto bendrojo plano medžiagą bei kitus planavimo dokumentus ir skleidžia dezinformaciją. Raštuose ir viešojoje erdvėje besikartojančios tezės yra paimtos iš konteksto, tikslingai siekiant formuoti neigiamą visuomenės nuomonę apie Uosto bendrojo plano sprendinių poveikį, taip pat kuriamas neigiamas Uosto direkcijos ir uosto kompanijų įvaizdis ne tik vietinėje, bet ir tarptautinėje erdvėje bei daromas neigiamas poveikis investicinei ir verslo aplinkai”, – rašoma Uosto direkcijos išplatintame pranešime.

***

Komunikacijos agentūra „Media dia“ skelbia, kad po jos sparnu susijungė rinkodaros, komunikacijos, ryšių su visuomene ir medijų specialistai. Tuo metu Vakarų laivų gamykla pranešė baigusi didžiausio Baltijos šalyse plaukiojančio doko atnaujinimą ir modernizaciją, tačiau negalinti jo eksploatuoti dėl nebaigtos Malkų įlankos rekonstrukcijos.    

***

Klaipėdos apygardos prokuratūra turės iš naujo spręsti dėl viešojo intereso gynimo, siekiant apsaugoti pietinės miesto dalies gyventojus nuo nemalonių kvapų – tai nurodė apeliacinės instancijos teismas, netenkinęs prokuratūros skundo.

***

„Grįžtant prie pastarojo pasyvaus balsavimo rinkimuose į Seimo narius rezultatų, reiktų pasidžiaugti bent tuo, kad atėjusieji balsuoti visgi parodė gana neblogą politinę išmintį ir orientaciją šalies politiniame gyvenime: išsirinko ne populiarius televizijų veidus, o vietos politikus”, – nuomonių rubrikoje rašo „Atviros  Klaipėdos” žurnalistė.

***

Miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariai, nemažai padiskutavę, pritarė požeminio parkingo po Atgimimo aikšte įrengimui.

***

Siekiant įamžinti Klaipėdos krašto prekybos rūmų 100-metį, priešais rotušę numatyta pastatyti atminimo lentą.

***

Klaipėdos universitetas dalinasi Jūros tyrimų instituto mokslininkų įspūdžiais iš ekspedicijos amžinojo įšalo žemėje – Arktyje.

Rugsėjo 24-oji

Pirmadienį vykusiame Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko ir „Memelio miesto“ vystytojų pasitarime daugiausia dėmesio buvo skirta išspręsti klausimą dėl „Memelio miesto“ teritorijoje esančių krantinių valdymo.

***

„Kai kažkokia naujai susikūrusi politinė jėga neša prie kito pastato prikabinti atminimo lentą jų įsivaizduojamam didvyriui, kuris kadaise varė vietos žydus į getą ir „tvarkė“ jų paliktą turtą (gal ir todėl Holokausto restitucijos kontekste mūsų ausį taip rėžia „bešeimininkio turto“ sąvoka?), masinis beigi nuostabus laimingų lokiukų šokis turi būti surengtas kur nors prie Vilniaus Arkikatedros”, – nuomonių rubrikoje rašo apžvalgininkas Rytas Staselis.

***

Miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariai nepritarė Savivaldybės administracijos siūlymui įsigyti iš vaikų globos namų perkeliamiems vaikams brangų butą Statybininkų pr. – nuspręsta, jog pigiau yra būstą statyti.

***

FNTT Klaipėdos apskrities valdybos pareigūnai pranešė atliekantys didelio masto tyrimą dėl finansinių nusikaltimų 25 grožio salonus šalyje valdančioje bendrovėje.

***

Vadinamuosius akcininko lūkesčius pirmą kartą savo įmonėms įstatymo įpareigota surašyti Savivaldybės administracija savo sugalvotus norus antradienį pristatė miesto tarybos Kolegijos nariams, iš kurių sulaukė nemažai pastabų. Tuo metu visuomenei prisistatydama naujoji Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė džiaugėsi, kad nepriklauso jokiai partijai ir teigė, jog jai darbe svarbiausi yra žmogiški santykiai.

***

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pranešė tapęs Europos operos teatrus vienijančios asociacijos „Opera Europa“ nariu.

***

Kaip Kuršių mariose atsirado kiniški gauruotažnypliai krabai, kuriuos Malkų įlankoje sužvejojo klaipėdietis Lukas, „Atviros Klaipėdos” žurnalistei papasakojo Jūrų muziejaus biologas Remigijus Dailidė.

***

Antradienį netoli Smiltynės molo pasitelkus ekskavatorių buvo iškelta rugsėjo 15-osios vakarą apsivertusi Gdanske registruota jachta „Lilla W”.

Rugsėjo 25-oji

„Atvira Klaipėda” gavo FNTT raštus, kuriuose dėstomos abejonės dėl to, kad uostamiesčio savivaldybės kontroliuojama UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) atsakingoms institucijoms nurodo galbūt neteisingus duomenis apie išrūšiuojamas atliekas, tačiau KRATC atstovai teigia esą visi duomenys sistemoje sutampa.

***

Už ką Klaipėdos miesto tarybos Etikos komisija svarstė net trečdalį savo narių, domėjosi „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Mėgėjų žūklės tarybos pirmininkas ir Lietuvos meškeriotojų sąjungos valdybos narys Antanas Kontautas kreipėsi į Aplinkos ministeriją, Aplinkos apsaugos agentūrą, Valstybinei saugomų teritorijų tarnybą ir Žemės ūkio ministeriją, pasisakydamas prieš danų verslininkų planus Baltijos jūroje netoli Klaipėdos įrengti upėtakių auginimo ūkį.

***

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras pasaulinės turizmo dienos proga pristatė modernią atnaujintą internetinę svetainę bei pasidalijo besibaigiančio turistinio sezono rezultatais.

***

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ paskelbė, jog nuo 2020-ųjų kovo iš Palangos pradės vykdyti skrydžius į Airijos sostinę Dubliną.

***

Klaipėdos universitetas pristato kartu su Kostiuk vardo psichologijos institutu Kijeve kartu vykdomą projektą, skirtą nuo Krymo aneksijos ir konflikto Rytų Ukrainoje nukentėjusių asmenų socializacijai.

***

Ir Klaipėdos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariai pritarė tam, kad po rekonstruota Atgimimo aikšte būtų įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

***

Išreikšdami pasipiktinimą dėl per pastarąjį mėnesį Klaipėdos senamiestyje nugriautų dviejų pastatų keliolika klaipėdiečių trečiadienio vakarą susirinko į protesto akciją „AtA Klaipėdos istorijai“ prie Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus.

***

Vilniaus „Žalgiris“ trečiadienio vakarą namie 4:0 sutriuškino Klaipėdos „Atlantą“, o Klaipėdos „Neptūnas“ namuose nugalėjo Alytaus „Sintek–Dzūkijos“ komandą rezultatu 74:67.

Rugsėjo 26-oji

Dėl ko susipyko dvi savivaldybės įmonės, aiškinosi Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

„Klaipėdos energija“ prognozuoja, jog dėl jos trijų naujų biokatilų eksploatacijos bei gamintojų konkurencijos artėjantis šildymo sezonas bus maždaug 15 proc. pigesnis už pernykštį.

***

Ketvirtadienio rytą, prieš prasidedant Klaipėdos miesto tarybos posėdžiui, keliolika klaipėdiečių su plakatais priešais savivaldybės pastatą protestavo prieš suplanuotą Atgimimo aikštės projektą su požemine automobilių aikštele. Tačiau po ilgokų diskusijų miesto Tarybos nariai projektui vis tiek pritarė. 

***

Klaipėdos miesto tarybos posėdyje opozicijai trečią kartą iš eilės į Antikorupcijos komisijos pirmininko postą pasiūlius liberalę Aliną Velykienę, valdantieji pasinaudojo reglamentu ir meras pateikė savo kandidatą – konservatorių Rimantą Didžioką, kurio kandidatūrai buvo pritarta. Taip pat posėdyje pritarta ir Rumpiškės kvartalo kiemų sutvarkymui. Be to, Taryba patvirtino Materialinės paramos teikimo tvarkos aprašą, kuriame be kitų naujovių atsirado ir 122 eurų išmoka gimus vaikui, nepriklausomai nuo šeimos materialinės padėties.

***

„Atviros Klaipėdos” žurnalistė rašo apie prekybos centre „Lidl” susižalojusios klaipėdietės teismui pateiktą ieškinį, kuriuo ji prašo parduotuvės savininkų atlyginti jai padarytą turtinę ir neturtinę žalą.

***

Ketvirtadienį Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione surengta Portugalijos rotacinių pajėgų karių išlydėtuvių ceremonija.

***

„Atvira Klaipėda” informuoja, jog žymioji kultūrizmo propaguotoja klaipėdietė Natalja Murnikovienė-Bartaševičienė yra priversta trečią kartą išgyventi skyrybas.

Rugsėjo 27-oji

Kodėl viešbučio „Green Park Hotel Klaipėda“ administracija nepatenkinta šalia jos planuojamomis naujo prekybos centro – „Ermitažo” – statybomis, aiškinosi „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Licėjaus direktorės advokatui nepavyko pasiekti, kad bylos kaltinamasis aktas būtų grąžintas į prokuratūrą papildyti – penktadienį licėjaus byla Klaipėdos apygardos teisme pradėta nagrinėti iš esmės.

***

Artėjanti VII Klaipėdos knygų mugė penktadienį buvo pristatyta labai išradingai, pasitelkus „Taško” teatro aktorius.

***

Penktadienį Klaipėdoje pirmą kartą viešėjęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius spaudos konferencijoje sakė, jog sprendimas dėl uosto bendrojo plano turėtų būti priimtas per artimiausią mėnesį. Tuo metu reaguodamos į Uosto direkcijos raštą dėl uosto bendrojo plano tvirtinimo, kelios uostamiesčio bendruomenės ir asociacijos raštu kreipėsi į Vyriausybę, prezidentą, Seimą ir Europos Komisijos Aplinkos generalinį direktoratą.

***

Klaipėdietis Tomas Apanavičius samprotauja apie požeminio parkingo po Atgimimo aikšte būtinybę bei kitus su darniu judumu susijusius dalykus.

***

Penktadienio vakarą Klaipėdos „Dragūnas“ pirmąsias rungtynes naujame Lietuvos rankinio lygos sezone pradėjo triuškinančiu skirtumu – 51:21  – nugalėjęs „Utenos“ rankininkus.

Rugsėjo 28-oji

Kas tokie yra notgeldai ir kuo žymus šilutiškis Vladislovas Zenkevičius, pasakojama  „Atviros  Klaipėdos” projekte Mažosios Lietuvos asmenybės.

***

Turto bankas pranešė lapkritį vykdysiantis aukcioną, kurio metu bandys parduoti 1965 m. statytame bendrabutyje Taikos pr. 20 jam priklausančias patalpas ir sklypą.

***

Klaipėdos „Neptūnas“ šeštadienį sostinėje rezultatu 75:85 nusileido Vilniaus „Ryto“ krepšininkams.


  2019-09-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt