P0

Savaitės panorama, Svarbu

26-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-06-28


Birželio 22-oji

„Atvira Klaipėda” informuoja, jog antrą ratą teismų sistemoje sukančioje byloje dėl Vokietijos draudikų siekio iš „Lietuvos geležinkelių” prisiteisti dalį esą patirtų  nuostolių, susijusių su bankroto bylos iškėlimu „Lietuvos jūrų laivininkystei”, tašką jau padėjo ir Apeliacinis teismas. Taip pat rašoma, jog ir sumažintos Klaipėdos universiteto aukcione parduodamo nekilnojamojo turto kainos pirkėjų nepriviliojo.  

***

Pirmadienį uostamiestyje, prie šiaurinio molo, šešių savivaldybių – Klaipėdos, Palangos, Šilutės, Klaipėdos, Skuodo bei Kretingos rajonų – atstovai pristatė prieš pora metų gimusią ir pandemijos paskatintą greičiau įgyvendinti idėją – pažintinį kelią po pajūrį.

***

Tobulėjant technologijoms, tobulėja ir sukčiai: klaipėdietis, sulaukęs SMS pranešimo, kad būtina atnaujinti „Smart ID” duomenis ir įvykdęs pranešime nurodytus reikalavimus, neteko beveik 1000 eurų. Tuo metu Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos valdyba praneša demaskavusi buitine technika bei grožio reikmenimis visoje Lietuvoje prekiavusią ir milijoninę apyvartą generavusią įmonę.

***

Per sekmadienį šalyje ir patvirtinti tik trys nauji COVID-19 atvejai. Naujų susirgimų Klaipėdoje nėra. Čia ir toliau serga 13 žmonių, o visoje šalyje –  240 žmonių. Nei pasveikimo, nei naujų mirčių neužfiksuota.

***

„Atvira Klaipėda” rašo, jog pirmadienį be jokių pakeitimų Vyriausybės posėdyje buvo pritarta praėjusią savaitę susisiekimo ministro pateiktam projektui, kuriuo numatoma Klaipėdos geležinkelio pertvarka.

***

Portalo žurnalistas informuoja apie bendrovės „Stemma Group“ pradėtus darbus, leisiančius saugiai apeiti prie pat Naujosios uosto gatvės stovintį buvusį tarpukario uosto direkcijos pastatą.

***

Pirmadienį savivaldybėje buvo pristatyta parengta Sporto infrastruktūros vystymo Klaipėdoje galimybių studija, kurioje siūloma parduoti Dviračių treką, o už gautus pinigus pastatyti naują universalią sporto salę.

Birželio 23-oji

„Kasdami vietą aikštelei rangovai pastebėjo, jog gruntas yra užterštas. Todėl reikia ieškoti būdų, kaip jį išvežti, o tai yra nenumatyti darbai, kuriems reikia papildomų pinigų“, – apie tai, kas trukdo pradėti eksploatuoti jau pastatytus naujus požeminius šiukšlių konteinerius „Atvirai Klaipėdai” pasakojo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

***

Klaipėdos pareigūnai praneša sulaikę 40-metį vyrą, įtariamą iš gyvenamojo namo Klaipėdoje pavogusį per 12,5 tūkst. eurų bei įvairių aukso dirbinių.

***

Klaipėdos „Neptūnas“ pranešė, kad pasiekė naujus susitarimus bei savo sudėtyje iki 2022-ųjų išsaugojo 31-erių įžaidėją Žygimantą Janavičių bei 33-ejų kapitoną Simą Galdiką.

***

Po ilgesnės pertraukos pirmadienį Klaipėdoje nustatytas naujas užsikrėtimas COVID-19. Be Klaipėdos šalyje fiksuotas irgi vienas susirgimas. Taip pat pranešta apie naują mirtį nuo koronaviruso – iš viso infekcija jau nusinešė 77 gyvybes. Per parą pasveiko aštuoni žmonės, du iš jų – Klaipėdoje. Uostamiestyje šiuo metu serga 12 žmonių.

***

Skelbiama, jog 25-ose kaimiškosiose metimų šešiakovės varžybose Klaipėdos miesto lengvosios atletikos veteranų sporto klubo „Ąžuolas” nariai užėmė pirmą vietą.

***

Etikos komisija nusprendė pradėti tyrimą dėl miesto tarybos nario Aido Kaveckio elgesio, bet iškart konstatavo, jog politikas nieko nepažeidė.

***

Susisiekimo ministerija išplatintame pranešime teigiama, jog liepos 1 d. Vyriausybei bus pateiktas papildytas Klaipėdos geležinkelio pertvarkos planas, kuriame jau bus įtrauktas ir Kopūstų kaimas.

***

„Niekada neslėpiau ir viešai kalbėjau, jog Dujų fabrike bus eksponuojami senoviniai automobiliai, dabar tik einama sprendimų link. Norėjome, kad ekspozicija veiktų jau per šią Jūros šventę, bet ta korona išlindo. Ir dar konstruktorius ne visai tinkamas pasitaikė, nebekelia ragelio, o jis turėjo visą konstruktyvą sudėlioti. Daug sudėtingų reikalų yra, todėl nebežinau, kada galima tikėtis, jog ekspozicija pradės veikti“, – teigė istorinio dujų fabriko pastatų savininkas Augustinas Jankevičius.

***

Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija, reaguodama į ugniagesių gelbėtojų kreipimąsi antradienį vieningai sutarė, jog prie kai kurių miesto vandens telkinių turėtų būti pastatyti ženklai, informuojantys, kad čia maudytis yra draudžiama.

***

Klaipėdos miesto tarybos narė Ligita Girskienė „Facebook” grupėje „Pietinė Klaipėda smirda” paskelbė Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą, kuriuo nepritariama bendrovės „Grigeo Klaipėda” prašymui keisti taršos leidimą.

***

Joninės uostamiestyje antradienio vakarą surengtos ne jau sutvarkytame Jono kalnelyje, kur jos būdavo minimos iki jo rekonstrukcijos darbų pradžios, o labiau ribotoje erdvėje – Klaipėdos universiteto Botanikos sode, norintieji  sudalyvauti šventėje šįkart turėjo įsigyti bilietus.

***

Antradienio popietę visuomenei buvo pristatyti Skulptūrų parko teniso kortų projektiniai pasiūlymai, tačiau viešame svarstyme nepasirodė nė vienas žmogus.

Birželio 24-oji

Policija praneša apie išradingumo nestokojančius sukčius bei po išgertuvių su nepažįstamais apvogtą žmogų.

***

„Atviros Klaipėdos” praktikantė Eglė rašo apie antradienio vakarą Klaipėdos – Europos jaunimo sostinės pristatytas dar dvi platformas.

***

Per parą Lietuvoje užfiksuotas tik vienas naujas susirgimas koronavirusu. Pasveiko bei mirė irgi po vieną žmogų. Abu – iš Klaipėdos. Uostamiestyje šiuo metu serga 11 žmonių.

***

„Atvira Klaipėda” tęsiamame projekte „Kelionės laiku” skaitytojams pristato per karą nukentėjusius ir vėliau nugriautus daugelį Klaipėdos atvirukų puošusius biržos ir senojo pašto pastatus.

Birželio 25-oji

Klaipėdos sporto bendruomenei pristatytoje pagal miesto savivaldybės užsakymą atliktoje Sporto infrastruktūros vystymo Klaipėdos mieste galimybių studijoje siūloma senus objektus griauti, o vietoj jų statyti naujus.

***

Ketvirtadienio rytą prieš miesto Tarybos posėdį prie savivaldybės vėl buvo surengtas piketas prieš Girulių miško kirtimą, o posėdyje virė aistros. Jame miesto tarybos narys liberalas Saulius Budinas pateikė siūlymą steigti Girulių miško regioninį parką, tačiau siūlymui pritarta nebuvo. Posėdžio metu taip pat paaiškėjo, jog Antikorupcijos komisija liko be pirmininko, o Tarybos nariai pakoregavo lankymosi paplūdimiuose taisykles, išgelbėdami poilsiautojus nuo baudų.

***

Jūrų muziejus praneša parengęs naują interaktyvią ekspoziciją „Vėžiagyviai, dygliaodžiai ir jų supergalios”.

***

Klaipėdos apygardos teismas pranešė nepakeitęs pirmos instancijos teismo nuosprendžio, kuriuo alkoholiu apnuodytą kūdikį pagimdžiusi moteris buvo nuteista lygtinai. Tuo metu policijos pareigūnai vasarą žada dažniau lankytis paplūdimiuose ir skelbia apie jau nubaustus poilsiautojus.

***

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ketvirtadienį nusprendė, kad Uosto direkcijos Uosto režimo ir technologijų departamento direktorius Egidijus Kuzmarskis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o štai dėl Uosto direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktoriaus Artūro Drungilo elgesio komisija interesų konflikto neįžvelgė.

***

„Dabar stumiamas tik sąstatų formavimo uostui stoties į Girulių mišką iškėlimo klausimas. Bet pati geležinkelio stotis su visu dundančiu išilgai viso miesto tranzitu per miestą tai taip ir liks. Paaukosime dar ir mišką, kitaip sakant, taršą tik išplėsime, o žaliąsias, rekreacines miesto teritorijas ženkliai sumažinsime”, – nuomonių rubrikoje rašo architektas Romas Gailius.

***

Klaipėdos savivaldybė praneša, kad nuo birželio 29 d. iki liepos 19 d. bus ribojamas eismas Šilutės pl. ir Tilžės g. sankryžoje, o nuo birželio 29 d. iki liepos 6 d. bus uždarytas pravažiavimas Tilžės g. nuo pervažos iki Šilutės pl.

Birželio 26-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog Pievų Tako gatvėje daugiabutį norinti pastatyti bendrovė, susidūrusi ir su kaimynų, ir su savivaldybės pasipriešinimu, jau antrą kartą iš miesto valdžios prisiteisė pinigų.

***

Per ketvirtadienį Lietuvoje užfiksuoti du nauji susirgimai koronavirusu – tiek pat, kiek ir trečiadienį. Per parą pasveiko septyni žmonės. Iš viso infekcija jau nusinešė 78 gyvybes. Iš jų 18 – Klaipėdoje.

***

„Todėl dabar Smiltynės paplūdimiuose yra iškelta raudona vėliava, kuri draudžia maudytis. Žmones, kurie lips į vandenį, informuosime apie taršą, prašysime neiti į vandenį. Dabar tikrai geriau rinktis Melnragės ir Girulių paplūdimius, nes juos vanduo yra švarus“, – Smiltynės paplūdimiuose fiksuotą vandens užterštumą „Atvirai Klaipėdai” pakomentavo „Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

***

Klaipėdos savivaldybės išplatintame pranešime spaudai skelbiama esą administracijos direktorius Gintaras Neniškis nepritaria Girulių miško kirtimui ir džiaugiasi, kad tvirtą poziciją dėl Girulių miško išsaugojimo išsako vis platesnis ratas aktyvių Klaipėdos ir visos šalies žmonių bei visi miesto Tarybos nariai.

***

„Klasco” teigia, kad nors gegužę-birželį prie jos teritorijos esančios oro kokybės tyrimų stotelės nefiksavo jokių kietųjų dalelių paros vidutinės koncentracijos viršijimų, įmonė esą vis tiek imasi papildomų aplinkos apsaugos priemonių – drėkina krovinius, krantines, gatves.

***

Penktadienį 103-ims Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventams įteikti studijų baigimo diplomai.

***

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje penktadienį įvyko Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono vadų pasikeitimo ir nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremonija.

Birželio 27-oji

„Atviros Klaipėdos” vykdomo „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopo“ projekto publikacija šįkart pasakoja, ką mūsų miestui 1923-1938 m. atnešė antroji birželio pusė.

***

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, per penktadienį Lietuvoje užfiksuoti penki nauji susirgimai koronavirusu. Per parą pasveiko du žmonės, o Klaipėdoje nebuvo nei naujų susirgimų, nei pasveikimo atvejų. Čia ir toliau serga 11 žmonių.

***

„Juodai baltas neplačiaekranis kinas jau savaime kuria „seno-gero” filmo įspūdį, tačiau to tikrai nepakaktų be ypač meistriškai parinkto garso takelio (turiu galvoje ne tik muziką, bet ir foninius garsus – radijo pranešimų, pokalbių nuotrupas etc.), itin kruopščių aprangos, interjerų detalių, kurias į darnią visumą supina pakankamai santūrus, bet kartu ir profesionalus operatoriaus Simono Glinskio darbas, tarpais primenantis garsiojo švedo Ingmaro Bergmano filmų stilistiką”, – įspūdžiais apie naująją filmo„ Nova Lituania” premjerą nuomonių rubrikoje dalinasi „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Šeštadienį baigėsi tris dienas trukęs Liberalų sąjūdžio kandidatų į Seimo daugiamandatę rinkimų apygardą reitingavimas. Tarp jų – nemažai atstovų ir iš Vakarų Lietuvos.

***

Šeštadienio popietę Klaipėdos centriniame stadione įvykusiose istorinėse rungtynėse tarp Klaipėdos „Atlanto” ir naujai sukurtos „Neptūno” ekipos pergalę rezultatu 1:0 šventė atlantiečiai.

Birželio  28-oji

„Atviros Klaipėdos” vykdomo projekto „Klaipėda: unikali urbanistinė istorija“ –  pasakojimas apie Klaipėdos jūrų prekybos uosto istoriją.

***

Policija skelbia apie sulaikytą girtą moterį, kuri vairuodama apdaužė tris automobilius, atsitrenkė į kelio bei pasišalino iš įvykio vietos.

***

Klaipėdoje ir toliau nefiksuojama naujų COVID-19 susirgimų.

***

„Praeitą savaitę, kai Vilniuje vyko aršios diskusijos apie Šimašiaus paplūdimį Lukiškių aikštėje ir istorinę atmintį, Klaipėdoje buvo ne ką mažiau aršiai diskutuojama apie galimą geležinkelio plėtrą ir kirtimus Girulių miške. Suinteresuoti asmenys tokius planus pridengia eufemizmais – „šio geležinkelio mazgo infrastruktūros pertvarka ir išvystymas sudarys geresnes sąlygas aptarnauti Klaipėdos uostą, pagerins krovinių vežimo sąlygas, o tuo pačiu apsaugos centrinę Klaipėdos miesto dalį nuo krovininių traukinių keliamo triukšmo. Planuodami strateginius objektus taip pat sieksime, kad būtų išsaugota miesto žaluma ir įsiklausyta į žmonių poreikius”, – nuomonių rubrikoje rašo profesorius Vygantas Vareikis.


  2020-06-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt