P0

Savaitės panorama, Svarbu

38-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-09-20


Rugsėjo 14-oji

Planų pastatyti viešbutį tikrai neatsisakome, tik tokie reikalavimai, kad pirmiausia reikia atlikti archeologinius tyrimus, jie šiuo metu sklypuose ir vyksta. Šiuo metu archeologiniai tyrimai jau atlikti 2/3 sklypų ploto, liko vienas trečdalis. Kaip ir tikėtasi, buvo rasti vadinamosios berniukų mokyklos pamatai (…) Mano, ne specialisto akimis žiūrint, pamatus būtų galima išadyti, nes nerasto jokio grindinio, rūsio, tiesiog yra akmenys ir plytos“, –  apie planus šalia šv. Jono bažnyčios statyti viešbutį „Atvirai Klaipėdai“ pasakojo bendrovės „BCO“ vadovas Rolandas Jonuška.

***

Pranešta, kad Klaipėdos universiteto iniciatyva susitikę uostamiesčio didžiausių įmonių vadovai tarėsi dėl galimybės suvienyti jėgas mokslo ir studijų stiprinimui mieste – įkurti mokslinius tyrimus ir inovacijas finansuojantį fondą.

***

Policija praneša apie sekmadienio vakare Klaipėdoje įvykusią avariją, kurioje nukentėjo du niekuo dėti pėsčiųjų perėja ėję vaikinai.

***

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC)  duomenimis, per sekmadienį patvirtintas 51 naujas koronavirusinės infekcijos atvejis, du iš jų – Klaipėdoje. Vieno asmens Klaipėdos apskrityje užsikrėtimo aplinkybės kol kas neaiškios. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmuo išvykęs į užsienį nebuvo, su žmonėmis, kuriems patvirtintas COVID-19, nebendravo.

***

„Tiek valdžios institucijos, tiek dalis mažiau atsakingo verslo subjektų net linkę juodinti ir pašiepti pilietiškus visuomeninkus ir jų pastangas „ieškoti teisybės“, kažkokio darnaus vystymo principų įgyvendinimo ir viešo intereso. Dar daugiau – ne taip jau retai aštresniais klausimais pasisakantis aktyvistas yra prilyginamas kažkokiam piktavaliui ir atskalūnui, kuris dar neaišku kurios valstybės naudai dirba, ir dar klausimas, kam jis atstovauja”, – nuomonių rubrikoje apie pilietinės visuomenės problemas rašo Klaipėdos bendruomenių asociacijos valdybos pirmininkas Gintaras Ramašauskas.

***

Uosto direkcija praneša, kad pirmadienį į užtarnautą poilsį išlydėtas Uosto kapitonas Adomas Alekna.

***

Pirmadienį Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariams Klaipėdos savivaldybės Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Pocius pristatė vos tris objektus, kurie įtraukti į apleistų ar netvarkomų pastatų sąrašą: šis sąrašas akivaizdžiai sutrumpėjo.

***

Klaipėdoje Pedagoginės psichologinės tarnybos kiemelyje įrengtas japoniško stiliaus sodas, kurio atidaryme pirmadienį dalyvavo Japonijos ambasadorius Jo ekselencija Shiro Yamasaki.

***

Pirmadienio popietę Klaipėdos universiteto miestelyje surengta tradicinė mokslo metų pradžios ceremonija, kuri dėl koronavirusinės pandemijos šiemet aukštosiose mokyklose prasidėjo vėliau. Studentai mokslo metų pradžią pažymėjo ir spalvų bėgimu.

Rugsėjo 15-oji

„Atvira Klaipėda” informuoja, jog dėl trijų senamiestyje nugriautų pastatų Klaipėdos apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl to, kad pastatai yra per mažai vertingi, tačiau iš jų savininkų bus reikalaujama atlyginti visuomenei padarytą žalą.

***

Organizatoriai praneša, jog savaitgalį Klaipėdoje vykusiame tarptautiniame animacijos ir videožaidimų festivalyje BLON išrinkti geriausi trumpo metro filmai. Tuo metu klaipėdiečiai režisieriai Arūnas Eimulis ir Tomas Jašinskas, lietuviškos komedijos „Sistema“ autoriai, dalinasi savo pastebėjimais apie švietimo sistemą.

***

NVSC informuoja, kad per pirmadienį Lietuvoje patvirtinta 11 koronavirusinės infekcijos atvejų, vienas jų – Klaipėdos apskrityje. Čia registruotas susirgimas  siejamas su židiniu „Klaipėdos energijoje“. Tai jau 10-asis su šia įmones susijęs atvejis.

***

Kodėl dalis pirmokų ir priešmokyklinukų negauna nemokamų pietų, aiškinosi „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Savivaldybė pranešė savo lėšomis renovavusi daugiaaukštį Vingio g., kuriame gyvena dauguma savivaldybės nuomininkų.

***

Antradienį vykusiame Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje jos nariai buvo patikinti, jog savivaldybei pavaldžios sveikatos priežiūros įtaigos dirba kur kas daugiau nei centrinės valdžios nustatyti normatyvai, o daugiau pacientų aptarnauti esą negalima dėl to, kad šalyje vis dar tęsiasi ekstremali situacija.

***

Uosto direkcija pranešė laukianti argumentuotų pasiūlymų dėl uosto pietinės dalies išvystymo.

***

Antradienį abu uostamiesčio teatrai surengtose spaudos konferencijose pristatė savo premjeras: Klaipėdos dramos teatras pirmą kartą Lietuvoje dirbančios latvės režisierės Lauros Grozos spektaklį „Saulės vaikai“, o Muzikinis teatras – operetę „Orfėjas pragare”.

***

Jau metus nagrinėjama vadinamoji Klaipėdos licėjaus byla pasiekė kulminaciją: antradienį joje paskutinį žodį tarė kaltinamoji – prestižinės uostamiesčio ugdymo įstaigos steigėja, savininkė ir direktorė Regina Kontautienė. Tuo metu Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje administracinio nusižengimo byloje konstatavo, jog dėl to, kad vyras viešoje vietoje paliko savo medžioklinį šautuvą, jis iš pažeidėjo buvo konfiskuotas pagrįstai.

***

„Jau sutikimo metu „Lietuvos geležinkeliams“ buvo duotas pavedimas išanalizuoti, kaip galima pakoreguoti traukinių eismą piko valandomis. Ministrui parodžiau peticiją, kuria reikalaujama uždrausti traukinių eismą. Ji padarė įspūdį, todėl sutarta, kad geriau ieškoti lankstaus susitarimo. Tikiuosi, kad po dienos ar dviejų per Rimkų pervažą važiuojantys klaipėdiečiai jau pajus teigiamus pokyčius“, – po susitikimo Vilniuje su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi, situaciją dėl Rimkų pervažos „Atvirai Klaipėdai” komentavo miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Rugsėjo 16-oji

Dėl kokių priežasčių Klaipėdos miesto savivaldybė pajamų šiemet surenka mažiau, nei planuota, domėjosi „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Per antradienį Lietuvoje patvirtinti 45 koronavirusinės infekcijos atvejai, trys iš jų – Klaipėdos apskrityje. Vienas iš Klaipėdoje registruotų atvejų – įvežtinis iš Ukrainos. Kitas uostamiestyje registruotas užsikrėtimas siejamas su rugpjūčio 28 dieną Klaipėdos apskrityje vykusia šeimos švente. Tai – 8-asis susijęs atvejis. Dar vienas atvejis yra susijęs su židiniu „Klaipėdos energijoje“. Tai – jau 11-as su šiuo židiniu siejamas susirgimas. Dėl jau anksčiau vieno COVID-19 užsikrėtusio darbuotojo šiuo metu izoliacijoje yra net 8 „Saulėtekio” progimnazijos darbuotojai, tarp jų – ir mokyklos direktorė.

***

Trečiadienio rytą ugniagesiams teko iš po remontuojamo Saulėtekio progimnazijos stogo krapštyti pradėjusius rūkti širšių lizdus.

***

Klaipėdos savivaldybė informuoja, jog nuo rugsėjo 16 d. pajūrio automobilių stovėjimo aikštelėse automobiliai jau gali būti statomi nemokamai, o Klaipėdos keleivinis transportas skelbia, jog nuo rugsėjo 17-osios Klaipėdos miesto autobusuose vairuotojai vėl pardavinės keleiviams bilietus.

***

„Atvira Klaipėda” informuoja, jog Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Kristina Sušinskaitė ginčo tarp „Klasco” ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos byloje priėmė nutartį dėl vadinamųjų palapinių ekspertizės skyrimo, užduodant ekspertui 4 klausimus.

Rugsėjo 17-oji

Klaipėdos savivaldybės pasamdyti ekspertai konstatavo, kad Biržos tilto perdangos konstrukcijos yra patenkinamos būklės, tačiau išvardinę būtinus atlikti darbus rekomendavo „ateityje tiltą eksploatuoti tik pėsčiųjų ir lengvųjų automobilių eismui”,  – situaciją dėl Biržos tilto narplioja „Atviros Klaipėdos” žurnalistas.

***

Per trečiadienį Lietuvoje patvirtinti net 62 koronavirusinės infekcijos atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse bei po vieną – Marijampolės bei Alytaus apskrityse.Klaipėdos apskrityje vakarykštę parą nustatytas įvežtinis koronaviruso atvejis žmogui, į Lietuvą atvykusiam iš Nigerijos. Dar vienas čia registruotas susirgimas, vertinama, yra susiję su vienos Klaipėdos regiono įmonės darbuotojų išvyka laivu. Tai jau 9-asis susijęs atvejis. Trečiasis atvejis susijęs su židiniu „Klaipėdos energijoje“. Tai jau 12-as su šia įmone siejamas susirgimas. Tuo metu gyventojų apklausa rodo, jog COVID-19 infekcijos labiausiai bijo klaipėdiečiai.

***

Klaipėdos miesto savivaldybės pranešė, jog baigti Jono kalnelio sutvarkymo darbai.

***

Dėl ko buvusio „Salamader“ pastato Klaipėdos senamiestyje imitacinio atstatymo projekto autoriams ir būsimo viešbučio užsakovams teko pakoreguoti savo planus, aiškinosi „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Apygardos teismas praneša atmetęs 85 moters prašymą ją išteisinti dėl finansinių machinacijų, o Klaipėdos apylinkės teismas skelbia nubaudęs vyrą už melagingą pranešimą apie vaikų darželyje padėtą sprogmenį.

***

„Klaipėda ID“ valdybos pirmininko Eimanto Kiudulo teigimu, naujas „Klaipėda ID“ vadovas turėtų būti išrinktas iki metų pabaigos – spalį ar lapkritį.

***

UAB „Autoverslas“ įmonių grupė pranešė atidariusi naują logistikos centrą, į kurį investavo 5 mln. eurų.

Rugsėjo 18-oji

Ką rinkėjams žadėjo pirmojoje vadinamojoje diskusijoje kalbėję Danės vienmandatės apygardos kandidatai, užrašė „Atviros Klaipėdos” žurnalistas.

***

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis informavo, kad priimtas sprendimas nutraukti sutartį su „Žaliakalnio” gimnaziją remontavusiu rangovu „Išskirtinio būsto statyba“, tačiau bendrovės vadovas „Atvirai Klaipėdai” pateikė savo įvykių versiją.

***

„Grigeo Klaipėda“  skelbia pati inicijavusi užsienio ekspertų tyrimą dėl gamtai padarytos žalos ir žada, jog jau artimiausiu metu šie rezultatai bus pateikti  visuomenei.

***

Per ketvirtadienį Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis, du iš jų – Klaipėdos apskrityje. Kaip šie asmenys užsikrėtė, epidemiologams dar nepavyko nustatyti. Vienas jų yra Klaipėdos licėjaus mokinys. Nustatyta, jog didelės rizikos sąlytį turėjo 15 bendraklasių. Izoliuoti mokiniai ugdomi nuotoliniu būdu. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo šiol viešojo maitinimo įstaigose nebereikia dėvėti kaukių.

***

Klaipėdoje šv. Jono bažnyčios vietoje vykdomų archeologinių tyrimų radiniai penktadienį buvo pristatyti žiniasklaidai. Tą pačią dieną spaudos konferencijoje apžvelgtas praėjęs turizmo sezonas bei pristatyta Turizmo dienai skirta programa.

***

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos iniciatyva sukurtas ir uostamiesčiui padovanotas audiogidas „Pažink uostamiestį su Taravos Anike“, įvertintas kaip vienas inovatyviausių sprendimų, pelnė „Europos burių“ apdovanojimą.

***

Penktadienį pasirašyta sutartis, užtikrinanti Pilies dirbtuvių projekto tęstinumą. Naujosios projekto partnerės – Klaipėdos savivaldybės valdoma „Klaipėda ID“ ir AB Vakarų laivų gamykla.

***

Pirmosiose naujojo LKL sezono rungtynėse gana tuštokoje „Švyturio” arenoje Klaipėdos „Neptūnas” po įtemptos kovos rezultatu 84:81 (23:17, 15:20, 20:20, 26:24) įveikė Alytaus „Dzūkiją”.

Rugsėjo 19-oji

Rašinių cikle „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas“ „Atvira Klaipėda” pasakoja, jog tarpukario rugsėjis Klaipėdoje išsiskyrė ir tuo, kad jos teismui reikėjo gilintis į tarptautinę aferą, o miesto bei krašto vardas tarptautiniu mastu skambėjo ir dėl įtemptos diplomatinės kovos pabaigos.

***

NVSC informavo, kad per penktadienį Lietuvoje patvirtintas rekordinis skaičius – 99 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 49 iš jų registruoti Šiaulių, 31 Vilniaus, 12 Kauno, 5 Panevėžio ir po vieną – Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse.

***

Šeštadienio popietę Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos visų antro kurso studijų programų studentai prie Albatroso paminklo Smiltynėje iškilmingai prisiekė jūrai. Tradiciškai kartu čia buvo įteikti ir „Albatroso” apdovanojimai bei jūrų veteranų ženklai, pagerbti negrįžusieji iš jūros.

***

Klaipėdos „Dragūnas” šeštadienį Lietuvos rankinio čempionate įsirašė dar vieną pergalę. Namuose rezultatu 40:28 (16:11) nugalėta į čempionatą sugrįžusi Panevėžio „SC-RSSG-Grifo” ekipa.

***

Įprastai gegužę vykdavęs Klaipėdos laivų paradas šiemet dėl Covid-19 pandemijos surengtas rugsėjo 19-osios vakarą. Šeštadienį kartu su juo vyko taip pat iš pavasario perkeltas Vandens sporto šakų festivalis.

***

Apie 19.30 val. Kretingos gatvės ir ir Šiaurės prospekto sankryžoje automobilis BMW, kurį vairavo blaivus 26 metų vaikinas, nepasirinkus saugaus greičio, šoniniu slydimu nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į šaligatvio bortelius, o po to užvažiavo ant šaligatvio ir partrenkė 32-iejų moterį, buvusią su dviem mažamečiais vaikais – 7 ir dviejų metų. Mažasis vaikas buvo vežimėlyje.

Rugsėjo 20-oji

Klaipėdos sentikių bendruomenės Tarybos pirmininkas Eugenijus Bondarevas papasakoja, kad Klaipėdos sentikių istorija nelabai ilga, bet ypatinga, ji skiriasi nuo kitų Lietuvos sentikių istorijos.

***

„Atvira Klaipėda“ kartu su Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos valdomu AdM archyvu pristato išskirtines Biržos tilto fotografijas ir šio objekto istoriją.

***

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad per šeštadienį Lietuvoje patvirtinta 80 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Klaipėdos apskrityje registruoti 6 COVID-19 atvejai. Vienas iš asmenų, kuriam infekcija patvirtinta šeštadienį, yra Klaipėdos Gilijos pradinės mokyklos mokinys.


2020-09-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt