P0

Savaitės panorama, Svarbu

37-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-15


Rugsėjo 9-oji

„Atviros Klaipėdos” žurnalistas išsiaiškino, jog viena iš priežasčių, kodėl taip ilgai nepavyksta iškeldinti dviejų Nemuno g. namų gyventojų, gali būti butų savininkų neadekvačiai užkelta jų būstų kaina.

***

Pirmadienį tradiciniame susitikime pas miesto merą su Seimo nariais aptartos aktualios ne tik rudens sesijos problemos, bet ir kai kurie Vyriausybėje stringantys klaipėdiečiams aktualūs projektai.

***

„Nunešiau jos dokumentus su vokeliu, kuriame, mano žiniomis, buvo 200 eurų. Pasakė, kad per mažai pinigėlių. Su savo automobiliu važiavau į „Akropolį”, nuėmiau nuo savo sąskaitos dar 200 eurų, juos padaviau vedėjai jau be jokio vokelio, nes jo neturėjau”, – pasakojo moteris Klaipėdos apygardos teisme, kuriam pirmadienį pagaliau pavyko pradėti liudytojų apklausą kyšininkavimo byloje.

***

Klaipėdos dramos teatras pirmadienį pranešė, kad po sunkios ligos, eidama aštuoniasdešimt devintuosius metus, mirė aktorė Marija Černiauskaitė-Barauskienė.

***

Prokuratūra skelbia apie Klaipėdos apylinkės teisme baudžiamuoju įsakymu 19 tūkst. eurų bauda nuteistą vienos didžiausių uostamiesčio autotransporto įmonių vadovą, kaltintą apgaulingai tvarkius įmonės apskaitą bei pateikus neteisingus duomenis apie pajamas, pelną ar turtą.

***

Sveikatos apsaugos ministerija praneša pagrindiniam tuberkuliozės gydymo centrui Vakarų Lietuvoje – Respublikinei Klaipėdos ligoninei – iš Europos Sąjungos fondų lėšų skyrusi beveik milijoną eurų. O Jūrų muziejus skelbia, kad prie jo vykdomo Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro statybos kaip partneris prisijungė kelionių organizatorius „Novaturas“.

Rugsėjo 10-oji

„Atvira Klaipėda” informuoja, jog ir Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad nėra jokio pagrindo taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir neleisti naujajam Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovui Dariui Steponkui eiti šių pareigų iki baigsis buvusio ligoninės vyr. gydytojo Romaldo Sakalausko inicijuotos bylos nagrinėjimas.

***

Antradienį parlamentarai pritarė, kad Seime būtų toliau svarstomos Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės, Aplinkos apsaugos, Mokesčio už aplinkos teršimą, Aplinkos monitoringo ir Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo pataisos.

***

Liepojoje vykusioje tarptautinėje parodoje „Marina 2019“ dalyvavusio klaipėdiečio marinisto Povilo Dirgėlos darbai sulaukė  žiūrovų įvertinimo.

***

Andrius Samuilovas nuomonių rubrikoje siūlo pamąstyti, ar nebūtų tikslinga riboti lengvųjų automobilių eismą centrine Herkaus Manto gatve nuo Liepų iki Lietuvininkų aikštės, o Rytas Staselis aiškinasi, kuo skiriasi prezidento ir finansų ministro gerovės valstybės samprata.

***

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisija antradienį konstatavo, jog uostamiesčio tarybos narys ir Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas pažeidė tarnybinę etiką, nedeklaruodamas savo darbovietės, kai ėjo laikinojo rektoriaus pareigas.

***

„Atvira Klaipėda” informuoja apie antradienį Kontrolės komiteto narių sprendimą pavesti Savivaldybės kontrolierių tarnybai patikrinti, ar tinkamai naudojamos biudžeto lėšos, skirtos savivaldybės administracijos darbams viešinti žiniasklaidoje bei supažindina su Savivaldybės kontrolierių atlikto audito VšĮ „Klaipėdos butai” rezultatais.

Rugsėjo 11-oji

Klaipėdietis Eimantas Rudminas dalinasi pastebėjimais apie kuriozinę situaciją Klaipėdos metrikacijos skyriuje.

***

Architektas Edmundas Benetis nuomonių rubrikoje baigia samprotavimus apie buvusio Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino vienasmeniškai priimtą sprendimą dėl miesto bendrojo plano.

***

„Klaipėdos nafta” praneša, kad jos valdomas SGD terminalas vien rugpjūčio mėnesį išdujino 1,4 daugiau dujų, nei jų iš viso suvartojama šalyje, o Uosto direkcija skelbia apie Hamburge prasidėjusią tarptautinę kruizinio turizmo parodą „Seatrade Europe 2019“, kurioje prisistato ir Klaipėdos uostas.

 ***

Klaipėdietis Seimo narys liberalas Gintaras Vaičekauskas paaiškino, kodėl nepritaria valstiečių siūlymui drausti prekiauti alkoholiu paplūdimių bei nestacionariose kavinėse.

 ***

Balticum TV išplatino pranešimą spaudai, kuriame aiškina „susidariusią situaciją dėl Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narės Ligitos Girskienės skleidžiamos tikrovės neatitinkančios informacijos”.

Rugsėjo 12-oji

„Atviros Klaipėdos” praktikantas Artūras informuoja apie Lietuvos bendrojo plano koncepcijos ir strateginio poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos viešą pristatymą.

***

Klaipėdos rajono savivaldybė pranešė ketvirtadienį pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” dėl 14 ir 7 autobusų maršrutų korekcijų.

***

Džonu Smitu pasivadinęs pilietis sekmadieninę klaipėdiečių akciją prie smarvę pavadino valstiečių ir Ligitos Girskienės politikavimu – pasiruošimu būsimiems  Seimo rinkimams, tačiau neilgai trukus sulaukė ir pačios L. Girskienės atkirčio.

***

„Atviros Klaipėdos” žurnalistas aiškinasi, kuo neįtinka aplinkinių namų gyventojams Baltijos pr. 111 vykstančių daugiabučių statybos.

***

Rusų aljanso pirmininkė Tamara Lochankina pateikia savo samprotavimus apie Irinos Rozovos skandalą.

***

Policija pristato vienintelę moterį, dirbančią Patrulių rinktinės Mobiliajame būryje, Gerdą Razmaitę, kuri po vidurinės baigimo rinkosi tarp choreografijos ir policijos.

***

„Kaip ir visada, Generalinė prokuratūra pirmiausia pasigiria spaudai, o ne apie priimtą sprendimą praneša pačiam prokurorui. Aš jokio pranešimo apie savo atleidimą iš jų negavau”, –„Atviros Klaipėdos” žurnalistei sakė iš pareigų ketvirtadienį generalinio prokuroro sprendimu atleistas Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aidas Giniotis, žadantis šį sprendimą skųsti teismui.

***

AB „Klaipėdos vanduo“ išplatintame pranešime informuoja, kiek iš viso yra investavusi į kvapų valdymą Dumpiuose esančioje nuotekų valykloje. Tuo metu „Švyturys Brewery“ pristato kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto „LinkMenų fabriko“ išradėjais sukurtą vadinamąjį alaus stiprintuvą, kurį jau gali alaus daryklos gastrobare išbandyti klaipėdiečiai.

***

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad trys Klaipėdos jūrininkų ligoninės darbuotojai laiku ir tinkamai nedeklaravo privačių interesų. Įstatymui nusižengė direktoriaus pavaduotojas medicinai Algirdas Liutkus, vyriausioji slaugytoja Aida Smagurienė bei Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vyresnioji specialistė Birutė Navickienė.

***

Klaipėdos universiteto botanikos sode žurnalistams pristatytas unikalus projektas, kurio idėja – gydymas augalais, pasitelkiant jų natūralius kvapus, garsus ir spalvas nusiraminimui, kūrybiškumui ar net nuotaikai gerinti.

Rugsėjo 13-oji

„Atvira Klaipėda” pristato naująjį „Sodros” Klaipėdos skyriaus vadovą  Mantą Bagočių.

***

Policija skelbia apie Bandužių g. namų kieme rastą maždaug 50-mečio nežinomo vyro lavoną be smurto žymių.

***

„Anonimai man asmeniškai yra tokie patys, kaip ir jų pokario laikų „genetiniai” protėviai, kurie NKVD skųsdavo darbščius, savo rankomis šiek tiek geresnį gyvenimą už juos, tinginius, susikūrusius kaimynus, o pastaruosius išvežus į Sibirą, patys pirmieji pasiglemždavo užgyventą ištremtųjų turtą”, – nuomonių rubrikoje rašo „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Klaipėdos meras Vytautas  Grubliauskas su „Atvira Klaipėda” pasidalino įspūdžiais iš penktadienį Susisiekimo ministerijoje vykusios apskritojo stalo diskusijos, kurioje buvo aptarta uosto ir miesto bendrųjų planų suderinimo galimybė, atsižvelgiant į vadinamąjį dalykinių sąlygų sąvadą.

***

„Yra žuvę du vyrai ir vienas iš jų užsienietis, trečios šalies pilietis. Ukrainietis, komandiruotas į tą įmonę. Abu kūnai labai sumaitoti. Presas buvo remontuojamas, galima sakyti, kad remontuojant šitą presą nebuvo laikomasi elementarių reikalavimų”, – penktadienio ryte atliekų tvarkymo įmonėje nutikusią nelaimę „Atvirai Klaipėdai” komentavo Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėjas Vytautas Ročys.

***

Penktadienio vakare namuose Klaipėdos „Atlantas” Marijampolės „Sūduvai” pralaimėjo sausu 0:4 rezultatu. Tuo metu „Neptūnas” skelbia, kad po metų, praleistų Kėdainių „Nevėžio“ komandoje, į klaipėdiečių komandą sugrįžo Aidas Einikis.

Rugsėjo 14-oji

„Atviros Klaipėdos” praktikantas Erikas pakalbino jaunąją krepšininkę Dovilę Jankauskaitę, kuri gins naujai formuojamos moterų „Neptūno” komandos garbę.

***

Pastaruoju metu policija vis dažniau uostamiestyje fiksuoja smurto atvejus viešose vietose.

***

Renaldas Kulikauskas analizuoja Savivaldybės paskelbtą Triukšmo prevencijos veiksmų planą, o Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Lilija Bručkienė pasidalino mintimis apie mokytojams taikomą naująja apmokėjimo už darbą tvarką.

***

Šeštadienį „Švyturio“ arenoje vyko didžiausia Lietuvoje nemokama sporto ir būrelių mugė, siūliusi ne tik susipažinti su 80 skirtingų veiklų ir laimėti prizų, bet ir išbandyti lenktynių ir lengvosios atletikos simuliatorius ar išmokti evakuotis iš gaisro.

***

Šeštadienį Molėtuose Klaipėdos „Dragūno” rankininkai trečią kartą iškovojo Lietuvos supertaurę, 36:30 nugalėję Kauno „Granitą-Karį”.

 

Rugsėjo 15-oji

„Atviros Klaipėdos” Mažosios Lietuvos asmenybių projekte, kurį remia Spaudos, radijo ir televizijos ėmimo fondas,  pristatomas ir vargonų istorikas dr. Girėnas Povilionis, ir žymiausias Rytų Prūsijos vargonų kūrėjas Bruno Goebelis.

***

„Atviros Klaipėdos” žurnalistė pasidalino pastebėjimais iš prasidėjusio šiuolaikinio meno mėnesio renginių.


2019-09-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt