P0

Savaitės panorama, Svarbu

45-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-10


Lapkričio 4-oji

„Atvira Klaipėda” informuoja, jog viešas garažo rekonstrukcijos J. Karoso g. į daugiabutį namą su medicininės paskirties patalpomis projekto svarstymas nesudomino nė vieno klaipėdiečio, raštu taip pat nesulaukta nė vienos pastabos.

***

Policija skelbia apie už sprogmenis ir ginklus nuteistą šiaulietį bei dalinasi ilgojo savaitgalio reido rezultatais.

***

„Projektavimas užtruko, bet idėja tikrai nenužudyta, jei kas nors jos nenužudys. Tikimės, jog kitais metas galėsime pradėti įrengimo darbus“, –„Atviros  Klaipėdos” žurnalistei sakė Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda, komentuodamas, kodėl užtruko Sakurų parko įrengimo darbai.

***

Klaipėdietės Danguolės nepasitenkinimą dėl Sąjūdžio parke atsiradusių kryžių ir  koplytstulpių „Atvirai Klaipėdai” pakomentavo Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

***

„Klaipėdos nafta“ pranešė, jog jos suskystintųjų gamtinių dujų terminalo naudotojų ratą papildė penktoji įmonė – Estijos energetikos bendrovė „Elenger“.

***

Pirmadienio vakarą per patį piką atliktas neatsargus vilkiko manevras ties žiedine Baltijos prospekto ir Vilniaus bei Šilutės plentų sankryža kainavo daug nervų vairuotojams – susidarė ilgos automobilių eilės.

***

Pirmadienį išvykoje žaidę Klaipėdos „Atlanto” futbolininkai rezultatu 2:5 nusileido Vilniaus „Riteriams”.

Lapkričio 5-oji

„Atvira Klaipėda” pranešė, kad Regionų apygardos teismo Klaipėdos rūmai panaikino Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Rasos Bekėžienės skundą dėl jai skirtos tarnybinės nuobaudos – pastabos.

***

Vyriausioji rinkimų komisija antradienio rytą vykusio posėdžio metu nutraukė nuteisto Klaipėdos miesto tarybos nario Viačeslavo Titovo įgaliojimus, atėmusi iš jo Tarybos nario mandatą. V. Titovas šį sprendimą žada skųsti teismui.

***

Policija skelbia apie ir toliau uostamiestyje niokojamus automobilius.

***

„Klaipėdos nafta“ pranešė, jog jos valdyba priėmė sprendimus dėl suskystintųjų gamtinių dujų terminalo laivo-saugyklos „Independence“ arba kito tokio laivo įsigijimo ne vėliau nei iki 2024 metų pabaigos. Tuo metu Lietuvos paštas skelbia Klaipėdoje, prekybos centre „Studlendas“, antradienį atidaręs naują 120 kv. m. jo skyrių.

***

„Filmo kūrėjai ryškiai persistengė, į L. Brežnevo valdymo laikotarpio SSRS rinktinės kapitono leksikoną įpynę vos ne Sąjūdžio laikus menančias frazes apie laisvės trokštančius lietuvius bei krepšininko akivaizdžiai demonstruojamą priešiškumą kai kuriems rusų tautybės rinktinės nariams ir net visai SSRS santvarkai”, – nuomonių rubrikoje apie filmą „Judėjimas į viršų”, kurio vienas iš pagrindinių herojų yra krepšininkas Modestas Paulauskas, rašo „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Kelių eismo taisyklių pokyčiai tarp vairuotojų sukėlė sąmyšį. Dažnas klaipėdietis įsitikinęs, jog negalima sukti į dešinę, kai prie pagrindinio šviesoforo yra lentelė su žalia rodykle, tačiau tokios lentelės, kaip „Atviros Klaipėdos” žurnalistei tvirtino „Gatvių apšvietimo“ direktorius Dangeras Aleksandrovas, bus pakeistos naujomis tik iki sausio 1 d.

***

Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos senamiestyje (Daržų g. 14, Didžioji Vandens g. 26 ir 28) atliktų pastatų griovimo darbų.

Lapkričio 6-oji

„Gyventojams ši ataskaita buvo pristatyta jau du kartus, šis – trečiasis. Iš pradžių pagrindinis klausimas buvo kvapai, nes ši problema labai aktuali pietinės miesto dalies gyventojams. Tačiau ir dabar galiu patikinti, kad iš naujos gamyklos jokie kvapai nesklis. Gyventojams tai pavyko įrodyti, todėl jie klausimų nebekelia“, – „Atviros Klaipėdos“ žurnalistę patikino poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaitą rengusios bendrovės „Pajūrio planai“ direktorius Endrius Rolandas Aušra, kalbėdamas apie naujos gamyklos statybą Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje.

***

Klaipėdos muzikinis teatras pristato tris solistes, kuriančias Indrės vaidmenį E. Balsio operoje „Kelionė į Tilžę”. Taip pat pateikiamas interviu su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primabalerina Olga Konošenko, kuri atliks pagrindinį vaidmenį naujai statomame „Spragtuke”.

***

Trečiadienį posėdžiavusi Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba nusprendė dar kartą kreiptis į Heraldikos komisiją ir jai pateikti mokslininkų išvadas apie tai, kad šio regiono herbe turi būti briedis, o po to ketinama skelbti konkursą herbui sukurti.

***

Priešgaisrinė pasaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kaip uostamiesčio ugniagesiai iš degančio namo išgelbėjo vyrą,o policija skelbia apie Lėbartų miške sučiuptus automobilio vagis.

***

Klaipėdos universitetas pateikia pasakojimą apie Jūros tyrimų instituto jaunesniojo mokslo darbuotojo Juliaus Morkūno Kolguevo saloje, Rusijos šiaurėje  atliktus tyrimus su ledinėmis antimis.

***

Klaipėdos savivaldybė trečiadienį pranešė, kad jos vykdomo aplinkos monitoringo metu atlikti dirvožemio tyrimai parodė, jog šiaurinėje miesto dalyje esančiuose Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės gyvenamuosiuose mikrorajonuose chromo koncentracija dirvožemyje viršijo leistinas ribines vertes iki 12 kartų, tačiau pranešime ji nutylėjo, jog tokiais duomenimis disponuojama jau keletą metų.

***

Klaipėdos „Neptūnas” trečiadienio vakarą namie FIBA Čempionų lygos mače įveikė Saragosos „Casademont” rezultatu 91:73.

***

Buvęs ilgametis Australijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Vytautas Jonas Juška trečiadienio vakare Klaipėdoje kartu su žurnaliste Lilija Valatkiene pristatė dokumentinių nuotraukų parodą, skirtą Pasaulio lietuvių metams.

Lapkričio 7-oji

Regionų apygardos administracinio teismo rūmai ketvirtadienį paskelbė sprendimą, kuriuo atmetė visų opozicinės Klaipėdos miesto tarybos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narių skundą dėl valdančiosios koalicijos sprendimų formuojant komitetų sudėtis.

***

UAB „Fortum Klaipėda“ pranešė, jog iš pareigų pasitraukė jos direktorius Tomas Eikinas, o „Klaipėdos nafta“ (KN) – kad jos valdyba atrinko naują įmonės vadovą – juo taps Darius Šilenskis, iki šiol ėjęs KN naftos verslo direktoriaus pareigas.

***

„Atviros Klaipėdos” žurnalistas rašo apie dėl šiaurinėje miesto dalyje prie uosto esančiame dirvožemyje rasto chromo sušauktoje Ekstremalių situacijų komisijoje nagrinėtas užterštumo problemas bei pasiūlymus joms spręsti.

***

Klaipėdos sporto taryba ketvirtadienį pritarė naujai miesto sportininkų pagerbimo tvarkai, nes ankstesniais metais esą būdavo apdovanojama per daug sportininkų, dėl ko šventė virsdavusi konvejeriu.

***

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nustatė, kad Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas, privačių interesų deklaracijoje nenurodęs duomenų apie savo narystę asociacijoje „Klaipėdos džiazo festivalis“, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų nepažeidė.

***

„Klaipėdieti, jei nori ne žodžiais, o darbais kurti gerovės valstybę – turėtum pradėti nuo savęs. Investuok į naujų žvyro karjerų žvalgybą ir žvyro gavybą. Ne, šis pasiūlymas investuoti nereiškia, kad turėtum sandėliuke pasidėti du sąlyginius „viedrus” žvyro sąlyginiam uostui. Pas mus masto ekonomika, projektai milijardais, todėl mąstyk plačiau, žvelk giliau, stebėk, kur eina rinka ir mokinkis iš geriausių – mūsų tautinių betonuotojų. Dabar esi informuotas ir nujauti, kad betono rinkai mūsų regione yra projektuojama labai šviesi ateitis”, – nuomonių rubrikoje ironiškai rašo Klaipėdos bendruomenių asociacijos valdybos pirmininkas Gintaras Ramašauskas.

***

Ketvirtadienį išvykoje Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ pralaimėjo Joniškio „Delikateso“ ekipai rezultatu 54:63.

Lapkričio 8-oji

Kodėl naujakuriai Bangų g.  nepatenkinti namo administratoriumi ir kas jiems trukdo kurti bendriją, aiškinosi su „Atvira Klaipėda” bendradarbiaujantis Valdas Pryšmantas.

***

Savivaldybė pranešė apie Klaipėdoje įrengtas dar tris naujas elektromobilių įkrovimo stoteles.

***

„Sakoma, kad mėginiai imti rugpjūčio pradžioje, kai buvo neapsakomai karšta, ir dabar situacija turėtų būti kitokia. Kokia ji iš tikrųjų? – paklausite jūs.  Atsakome – ogi reikia laukti iki lapkričio 18 dienos, kol grįš vienas vienintelis ties šia problema dirbantis Geologijos tarnybos atstovas. Savivaldybės teigimu, daugiau kompetetingų žmonių tirti šiai situacijai nėra, o šis ponas išvykęs į Afriką dalintis patirtimi… Ir kai šis ponas grįš, gaaaaal bus atlikti nauji tyrimai”, – rašo Veiklių mamų klubo vadovė Robertina Janušauskienė.

***

Penktadienį prieš vidurdienį uostamiesčio atliekų deginimo jėgainėje „Fortum Klaipėda“ į atliekų bunkerį supilta pirmoji partija – 13 tonų – dėl gaisro Alytuje dioksinais užteršto pieno.

***

„Visuose šituose Klaipėdos pašto pastato reikaluose yra labai daug populizmo, kuris kenkia. Mano nuomone, jei verslas pastatą nusipirktų ir jį sutvarkytų su visais varpais ir visuomenei atvira pirmo aukšto sale, duok Dieve, jam sveikatos. Tai, kad pakeista pastato paskirtis ir ji dabar yra visuomeninė, verslui yra smūgis į kepenis. Nežinau, kas norės tokį pastatą pirkti, norinčiųjų eilė tikrai nestovi”, –  penktadienį vykusiame Klaipėdos savivaldybės specialistų ir  Klaipėdos architektų pasitarime dėl Klaipėdos pašto likimo kalbėjo savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas.

***

Motinos ir tėvo nesutarimus dėl laiku mamai negrąžinto jų bendro vaiko ir esą pasyvų atsakingų tarnybų elgesį narplioja „Atviros Klaipėdos” žurnalistė.

***

Prie trijų iš eilės pralaimėjimų, per kuriuos iš viso buvo praleista net 14 įvarčių, Klaipėdos „Atlantas” penktadienio vakarą įsirašė ir ketvirtąjį: šįkart klaipėdiečiai namie pralaimėjo „Panevėžio” ekipai rezultatu 1:4.

Lapkričio 9-oji

Tęsdama iš dalies Klaipėdos miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Kelionė laiku Klaipėdos gatvėse“, „Atvira Klaipėda” pristato ties dabartine Simono Daukanto ir Puodžių gatvės sankryža stovėjusią katalikų Šv. Trejybės bažnyčią ir pokariu jos vietoje atsiradusį daugiabutį.

***

Senu klaipėdiečiu pasivadinęs vyras stebisi, kodėl savivaldybės klekai tik dabar sukruto dėl dirvožemyje rasto chromo, o Virginija Jurgilevičienė pageidautų, kad visuomenei atsiskaitytų ne tik Miesto tarybos valstiečių frakcijos nariai, bet ir kitų partijų atstovai.

***

Šeštadienį „Neptūnas-Akvaservis“savo aikštėje 77:64 nugalėjo Kauno „Žalgirio-2“ (6-5) ekipą, Klaipėdos „Neptūnas” LKL rungtynės rezultatu 78:74 nelengvai įveikė Panevėžio „Lietkabelį”. O štai  „Dragūno“ rankininkai šeštadienį patyrė pirmąjį šį sezoną pralaimėjimą šalies čempionate. Lietuvos rankinio lygos rungtynėse namuose Klaipėdos komanda rezultatu 33:36 nusileido „Kauno Ąžuolui-KTU“.

***

„Jei šį pastatą pagal ponų nuomonę geriau gali valdyti verslas, tada parduokime ir piliavietę, Dramos teatrą, Rotušės pastatą ir, pagaliau, sąžinę”, – apie norą parduoti Klaipėdos centrinį paštą ironiškai rašo Miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus.

***

Šeštadienį per policijos pareigūnės sukeltą avariją nukentėjo 7 metų mergaitė.

Lapkričio 10-oji

Minske vykusiame IFMA Europos muaythai čempionate klaipėdietis Dominykas Dirkstys jaunių (iki 17 metų) svorio kategorijos iki 75 kg finale iškovojo auksą, nokdaunu nugalėjęs Vengrijos atstovą.


  2019-11-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt