P0

Savaitės panorama, Svarbu

13-oji metų savaitė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-29


Kovo 23-oji

„Atvira Klaipėda” primena, jog dėl disponavimo dopingui priskiriamomis medžiagomis ir jų platinimo pirmos instancijos teismo nuteistas sunkiosios atletikos treneris Bronislavas Vyšniauskas nuosprendį apskundė, tačiau dėl šalyje paskelbto karantino bylos nagrinėjimas atidėtas.

***

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pirmadienio rytą pateikė naujausią informaciją apie naujus koronaviruso atvejus Klaipėdoj, pranešęs, kas galėjo būti pirminis COVID-19 užsikrėtusių Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų užkrato šaltinis.

***

Pirmadienį nuotoliniu būdu surengtoje spaudos konferencijoje miesto valdžios atstovai kartu su Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovu informavo apie naujausią situaciją uostamiestyje dėl koronaviruso pandemijos. Tuo metu sveikatos  apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, jog karantinas gali būti pratęstas dar dviem savaitėms, o šalies prezidentas kritikavo ministro vadovaujamo centro darbą. Vėliau paskelbta, jog iš 17-os naujų užsikrėtusiųjų 4 atvejai nustatyti Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje, o vakare Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pranešė apie dar du koronaviruso atvejus uostamiestyje, viena iš užsikrėtusiųjų – medikė iš KUL akių ligų skyriaus.

***

Pirmadienio rytą centrinėje miesto dalyje gyvenančius klaipėdiečius išgąsdinęs virš uosto pakilęs dūmų debesis, pasirodo, buvo vieno tanklaivio išmesti teršalai, o ne gaisras.

***

Klaipėdos apygardos teismas skelbia apeliacine tvarka išnagrinėtoje byloje moksleiviui priteisęs 1000 eurų neturtinės žalos iš uostamiesčio Simono Dacho progimnazijos bei 2000 eurų neturtinės žalos iš kito moksleivio, kuris, neteisėtai pasinaudojęs pirmojo prieiga prie elektroninio dienyno, išsiuntė  necenzūrinio pobūdžio žinutes.

***

Klaipėdos muzikinis teatras pristato solistą Vilių Trakį, o Taško teatras – neįprastą Tarptautinei dienai skirtą virtualų renginį.

***

Apie naujai diegiamas saugumo priemones pranešė ir „Rimi”prekybos tinklas.

Kovo 24-oji

„Atvira Klaipėda” rašo, jog nors žiedinės Baltijos prospekto ir Šilutės bei Vilniaus plentų sankryžos rekonstrukcija sudomino daugybę rangovų, terminas, kada jie turi pateikti pasiūlymus, yra atidėtas.

***

„Maximos” atstovė, atsakydama į „Atvirai Klaipėdai” skaitytojos atsiųstą paklausimą, pažadėjo, jog jų tinklo pardavėjos irgi bus aprūpintos apsaugos priemonėmis.

***

„Beje, vienam iš tyrimo rezultatų dar tebelaukiančiam pacientui atlikta ekstrinė operacija, tačiau tai ne iš „sunkiųjų ar labai sudėtingųjų” ir ji pavyko sėkmingai, nors rizikos faktorius vertinamas rimtai”, – savo „Facebook” paskyroje pranešė Klaipėdos meras, kartu informavęs apie dar tris naujus uostamiestyje gydomus COVID- 19 užsikrėtusius pacientus. Tuo metu antradienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešta naujausia informacija apie jūriniais keltais grįžtančiųjų karantinavimą bei atsakyta į žurnalistų klausimus.

***

Klaipėdos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija paskelbė uždraudusi lankytis Olandų kepurėje ir šalia esančiame paplūdimyje.

***

Policija skelbia baigusi tyrimą dėl brokerės sukčiavimo, parduodant butą Palangoje, bei informuoja apie vilkiko mirtinai sužalotą dviračiu važiavusį senolį.

***

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas pranešė, jog Pilies dirbtuvėse pradėti gaminti apsauginiai veido skydai medikams ir kitiems infekcijos židiny dirbantiems žmonėms.

***

„Rimi” prekybos tinklas pranešė visą karantino laikotarpį Visuomenės sveikatos biuro specialistams, greitosios medicinos pagalbos stočių, Bendrojo pagalbos centro 112 ir mobiliųjų koronaviruso patikros punktų darbuotojams reguliariai pristatysiantis maisto produktus.

***

Su „Atvira Klaipėda” susisiekę iš Londono į Palangą parskridę keleiviai piktinosi naująja sustiprinta karantino tvarka ir stebėjosi net 4 val. į Klaipėdą iš oro uosto užtrukusia kelione.

Kovo 25-oji

„Gali būti, kad teks atsisakyti kai kurių projektų, mažinti apimtis. Nežinia, kaip toliau reikalai pasisuks. Kol kas dirbame įprastai, visos procedūros vyksta visiems suplanuotiems darbams. Jei vėliau dėl tos ekstremalios situacijos kažkas keisis, tai bus ir atitinkami sprendimai“, – apie tai, kaip vyksta Klaipėdoje įrengti suplanuotą sakurų parką, „Atvirai Klaipėdai” pasakojo Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

***

Lietuvos bankai pranešė karantino laikotarpiu didinantys bekontakčio atsiskaitymo limitą banko kortelėmis iki 50 eurų, o viena bendrovė pažadėjo neatlygintinai 20 šalies ligoninių aprūpinti dezinfekciniu skysčiu.

***

„Atviros Klaipėdos” žurnalistas stebėjo, kaip vyko trečiadienio rytą į Klaipėdą iš Karslhamno Švedijoje atplaukusio „Patria Seways” kelto 38 keleivių pirmoji priverstinė izoliacija. Tuo metu vėliau surengtoje spaudos konferencijoje miesto vadovai pristatė problemas ir iššūkius, su kuriais susidurta, pradėjus šį karantinavimo procesą.

***

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, jog savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant COVID-19 infekciją.

***

„Klaipėdos keleivinis transportas” pranešė, jog iki karantino pabaigos mieste autobusai savaitgaliais kursuos dar rečiau.

***

„Atvira Klaipėda” rašo, jog po beveik metų pertraukos nuo pasitraukimo iš politikos praėjusios kadencijos Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas sulaukė uostamiesčio mero Vytauto Grubliausko pasiūlymo tapti jo patarėju ir nuo ketvirtadienio pradeda eiti šias pareigas.

Kovo 26-oji

Po naujojo Vyriausybės koronaviruso sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdžio pakeista daug priekaištų iš savivaldybių sulaukusi tvarka dėl į Lietuvą grįžtančių žmonių izoliavimo.

***

Trečiadienio vakarą uostamiesčio meras pranešė, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė pirmoji Lietuvoje ėmėsi tirti savo medikus dėl COVID-19 viruso.

***

Socialiniuose tinkluose padaugėjus pranešimų apie pietinėje miesto dalyje vėl atsiradusią smarvę, „Atviros Klaipėdos” žurnalistė kelia klausimą, ar karantinas netaps priedanga Dumpiuose savo valymo įrenginius turinčioms įmonėms nesilaikyti įsipareigojimų mažinti kvapus.

***

Ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje miesto meras pasidalino informacija apie uostamiestyje kylančias naujas grėsmes kovoje su koronaviruso plitimu. Tuo metu kitoje nuotolinėje spaudos konferencijoje informuota, kaip mokyklos yra pasiruošusios dirbti nuotoliniu būdu.

***

„DFDS Seaways” pranešė papildomai griežtinantis vidines saugumo priemones: keltuose sumažintas keleiviams parduodamų vietų skaičius, visiškai nebelieka galimybės įsigyti alkoholio.

***

„Tačiau gi daug dalykų mūsų gyvenime yra ne funkcija, o tik imitacija. Šita prielaida tinka ir valdžiai bei jos institucijoms. O kartais – kaip tik labiausiai valdžiai”, – nuomonių rubrikoje apie kai kuriuos su pandemija susijusius dalykus samprotauja apžvalgininkas Rytas Staselis.

***

Uostamiesčio meras ketvirtadienio vakarą paskelbė, kad paėmus beveik 300 Klaipėdos universitetinės ligoninės darbuotojų mėginius paaiškėjo, jog Akių ligų skyriuje dirbančios slaugytojos ir jos padėjėjos testai buvo teigiami.

Kovo 27-oji

„Atvira Klaipėda” narplioja besitęsiančius teisminius ginčus tarp Pievų Tako gatvėje daugiabutį norinčios pastatyti bendrovės, šalia gyvenančių klaipėdiečių ir savivaldybės. Tuo metu „Atviros Klaipėdos” žurnalistė rašo apie tai, kaip pandemija pristabdė teismų darbą.

***

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje mirus 94 metų pacientui, penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje KUL vyriausias gydytojas tvirtino, jog senolis mirė ne nuo koronaviruso, o nuo įsisenėjusių ligų.

***

Policija pranešė apie girto vairuotojo sukeltą avariją, kurioje nukentėjo 79-erių senolė.

***

„Savaitgalį Klaipėdoje tikrai bus sutelktos pareigūnų pajėgos iš įvairių institucijų, papildys pasieniečiai, viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, šaulių atstovai. Tai pirmiausia bus daroma tam, kad užtikrinti tos pakankamai griežtos tvarkos laikymąsi parkuose, pajūryje. Tikiuosi ir kviečiu sąmoningumui visus piliečius, klaipėdiečius. Gaunama nemažai signalų dėl saviizoliacijos režimų pažeidimų, žinau, kad reaguojama operatyviai, baudų dar negirdėjau, bet kuo toliau, tuo labiau didės dėmesys tokiems pažeidimams“, – apie numatomas mieste stiprinti įvairių jėgos struktūrų pajėgas spaudos konferencijoje kalbėjo miesto meras.

***

Klaipėdos universitetas pakalbino Slaugos studijų programos trečio kurso studentę Gintarę, savanoriaujančią KUL, o Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla pasakoja, kaip mokslai šioje įstaigoje vyksta nuotoliniu būdu.

***

Sveikatos apsaugos ministro priimtu įsakymu su koronavirusu kovojantiems medikams bus mokami 15 proc. didesni atlyginimai, o ministerija praneša, kad šalyje pradėjo trūkti kraujo ir ragina žmones jo aukoti.

***

„Atvira Klaipėda” informuoja, kad du Klaipėdos valdančiajai daugumai priklausantys politikai – konservatorius Audrius Petrošius ir mero komandos narys Vytis Radvila – turi naujas pareigas: A. Petrošius tapo Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro projektų vadovu, o V. Radvila – Klaipėdos universiteto Aptarnavimo tarnybos vedėju.

***

Skelbiama, kad vyresni nei 60 metų amžiaus žmonės, pajutę ūmios kvėpavimo infekcijos požymius, uostamiestyje bus gydomi KUL, o meras informuoja, jog per šią dieną buvo patikrinti ne tik visi trijų atvykusių keltų keleiviai, bet ir beveik visi viešbučiuose laikinai izoliuoti žmonės.

***

Tarptautinės teatro dienos proga „Padėkos kaukės” buvo įteiktos virtualiai.

Kovo 28-oji

„Stoty susirinko daug klaipėdiškių pasižiūrėti šios naujovės. Kai kas turėdamas laiko nusipirko bilietą iki Kretingos ir panorėjo padaryti šį istorišką pirmąjį važiavimą. Lygiai 6.20 val. sirena švelniai sukaukė ir automatrisa pamažu ėmė judėti. Vis greityn, greityn ir nuo Girulių važiavo pilnu tempu, t. y., apie 80 km greičiu. Pralėkė Giruliai, Kalotė, Kopūstai, Kretingalė ir Bajorai. Nuo Bajorų automotrica pradėjo lėtinti greiti. Iš tokio tolumo lėtina todėl, kad kol sustabdo, tenka nuvažiuoti 700 metrų, jeigu stabdžiai yra visiškai paleisti. <…> Važiuoti – vienas malonumas. Važiuoja tyliai, be jokio judėjimo. Važiuoti geriau kaip automobiliu. Patogios sėdynės, visur švaru net blizga”, – „Atviros Klaipėdos” cikle „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas“ cituojama ištrauka iš 1938 m. kovo 25 d. laikraščio „Vakarai” straipsnio.

***

Uostamiesčio meras šeštadienį pranešė, kad po naktį Klaipėdos universitetinėje ligoninės (KUL) laboratorijoje vykdytų tyrimų paaiškėjo 8 nauji užsikrėtimo COVID-19 virusu atvejai, tarp kurių – ir gydytojas iš Neurochirurgijos skyriaus. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija šeštadienio vakarą pranešė, kad Lietuvoje patvirtintas septintas mirties nuo koronaviruso atvejis: įvairiomis ligomis sirgęs 78 metų senolis mirė KUL. Taip pat skelbiama, jog Kauno oro uoste nusileidus lėktuvui su daugiau nei 3,2 mln. asmens apsaugos priemonių, dalis jų teks ir KUL.

Kovo 29-oji

Sekmadienio rytą Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pranešė, kad patikrinus didžiąją dalį Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurginio skyriaus, kur šeštadienį buvo fiksuotas koronaviruso atvejis vienam iš gydytojų, medikų, jų tyrimai buvo neigiami, bet virusu užsikrėtė penki čia gulėję pacientai. Vienas COVID-19 atvejis nustatytas Klaipėdos jūrininkų ligoninės darbuotojai.

***

„Atsižvelgiant į situaciją tai, kas įvyko, galėtų prilygti stebuklui”, – mintimis apie pasiruošimą nuotoliniam ugdymo procesui dalinasi Lilija Bručkienė, Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja.


  2020-03-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt